Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Audi A4 B5 1,8T Quattro '99 by Romanoo

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hejka, 2 tyg. temu stałem się posiadaczem Audi A4 B5 z silnikiem 1,8T 150KM i quattro na pokładzie :) Prędzej jeździłem Oplem Vectrą B który był znany w szeregach VKP VB Zender Autobus by Romanoo - Vectra Klub Polska

Nr. VIN rozkodowany

VIN: WAUZZZ8DZXA301010

Digit(s) Paramete r Code(s) Meaning

1-2 Country WA Germany

3 Manufacturer U Audi

4-6 Blanks ZZZ ---

7-8 Vehicle Type 8D B5 Platfom, Audi A4 Saloon & Avant including quattro variants and Audi S4, 1994 - 2001 and Audi RS4 Avant 2001-2002

9 Check/Blank Z ---

10 Model Year X 1999

11 Factory A Built in Ingolstadt, Germany

12-17 Chassis Number 301010 Serial Number 301010

Jeśli nic nie pomieszałem to takie wyszło wyposażenie z kodów

X0A = National sales program germany

B0A = Poj. bez szczególnych krajowych wymogów techn.

C4X = Obręcz koła ze stopów lekkich 7 jx16h2 et45

G0G = Ręczna skrzynia 5-biegowa

H6U = Opony 205/55 r16 91w

J1P = Akumulator

MQ6 = 4-cylindrowy silnik z wtryskiem paliwa 1,8 l litera kodowa

Q1E = Fot. sport. przod

0JF = Klasa masy pojazdu os przednia >> zakres mas:

1AH = Abs i eds

1G3 = Kolo zapasowe normalne zamiast dojazdowki

2PV = Kierownica skórz. do poduszki bezp.

5RQ = Lusterko na wysięgniku (konvex) str. prawa

5SL = Lusterko na wysięgniku (konvex) 1f52

T8B = 4-cylindrowy silnik z wtryskiem paliwa 1,8 l litera kodowa

0YR = Klasy ciezaru-os tylna >> zakres ciezaru: 15

3S0 = Bez poręczy dachowych

4UE = Lewo/prawo

0G1 = Przedłużenie okresu przeglĄdu

8UD = Radio

8GL = Alternator

8RN = Eight speakers (active)

1KD = Hamulce tarczowe tył

1LB = Faustsattelbremse przod

3FA = Bez wkładu dachu (dach pełny)

1BE = Pakiet zawiesz. komfortowe podwozie.

Do tego jeszcze jest ksenon ( który wysoko świeci ) i fotele Recaro z elektr. regulacja :)

08a6bb03742a6adbmed.jpg

4a79241440db4884med.jpg

0b642d061ebfa3a6med.jpg

53441efb5a1a659dmed.jpg

b66d8d1909e1218fmed.jpg

f053528c86ac9d05med.jpg

eb79dd3050608524med.jpg

Zaraz po kupnie do wymiany poszedł prawy dolny wachacz bo " bo coś tam stukało w kole "

4f7ad8d658e61d29med.jpg

W planach :

Sprężyny -35/-35

Zderzaki z pakietu S4

Felgi 17" a może 18"

Nagłośnienie BOSE + sub + inne radio bo obecne pasuje jak świni siodło :decayed:

Tempomat

Podtlenek gazotu

Intercooler

Drobne modyfikacje wydechu

Blow off

Bi-Xenon

Konsola środkowa w hydrografice

2 dni po kupnie ruszałem autem w trase ponad 1100km i spisał się dzielnie :wink: spalanie w granicach 12-14L/100 KM ale jaka przyjemność z jazdy :audi: I czy to normalne że te silniki biorą tyle oleju? Po trasie zjadł mi z 0,3-0,5l i byłem zszkowany :shock3: Planuję wymienić olej, lecz nigdzie nie znalazłem nalepki o lepkości oleju jaki był lany, więc zakupiłem Mobil 1, 10W40 i wyczytałem że do tych silników powinno się stosować np. 5W40 dla lepszego smarowania turbiny. Jaki olej wy polecacie i lejecie do swoich silników? Ja latam często trasy więc tego oleju lane w silnik będą litry ?

Opublikowano

Ładna furka i dobry wypas juz masz, male zmiany i bedzie elegancko:wink:

Opublikowano

Ładne autko i wypasione:decayed: Kup sobie motula 5W40 będzie git :wink:

Opublikowano

Fajną vectre miałeś.Cos tu będziesz modził czy zostawiasz jak jest?

Opublikowano

Fajne autko, oby służyło bo ktoś z forum je oglądał i stwierdził że ulep

Opublikowano

Recaro :good:

Opublikowano

Autko fajne ale z tego co wiem to ktoś z forum ją oglądał i trochę kasy będziesz musiał wsadzić żeby to jeździło tak jak powinno :wink:

Była opisywana w dziale trefne ogłoszenia: opisana jest pod koniec strony

http://a4-klub.pl/zakup-kontrolowany-kupujemy-auto-25/trefne-ogloszenia-uwaga-a4-1319/index10.html

Ale ważne żebyś ty był zadowolony :wink: A recaro jest przechooj :good:

Opublikowano
  • Autor
Fajne autko, oby służyło bo ktoś z forum je oglądał i stwierdził że ulep
Autko fajne ale z tego co wiem to ktoś z forum ją oglądał i trochę kasy będziesz musiał wsadzić żeby to jeździło tak jak powinno :wink:

Była opisywana w dziale trefne ogłoszenia: opisana jest pod koniec strony

http://a4-klub.pl/zakup-kontrolowany-kupujemy-auto-25/trefne-ogloszenia-uwaga-a4-1319/index10.html

Ale ważne żebyś ty był zadowolony :wink: A recaro jest przechooj :good:

Hmmmm... Przeczytałem wszystko co opisał egon47 i ciekaw jestem po czym stwierdził że auto było bite z przodu? Może maska z jednej strony ma ciut większą szpare,ale to o niczym nie świadczy. Silnik porażka? Dobrze sobie radzi i turbo bardzo przyjemnie się wkręca od samego dołu. :naughty: Paska od klimy rzeczywiście nie ma, ale co to za problem żeby kupić nowy? Nie słyszałem napinaczy,albo słoń mi nadepnął na ucho. Ciekaw jestem jak stwierdziłeś brak ciśnienia oleju?! I w środku jest całkiem przyjemnie, czysto i pachnąco wystarczyło poświęcić cały dzień żeby je odświeżyć :wink:

Mam nadzieję że nie będę zawiedziony z nowego nabytku, na pewno wymaga drobnych poprawek i dopieszczenia kilku detali i z czasem wszystko zostanie dopieszczone :naughty:

Opublikowano

jak Ci spalił 0,5l na 1000km to nie jest normalne

Opublikowano

Niech Ci służy, sam planuje kupić quattro i albo właśnie 1.8T lub 1.9TDI, czas pokaże... :wink: Dobrze się autkiem zaopiekuj i nie lej 10W40 tylko pełen syntetyk. Ale myślę że z czasem wszystko będziesz wiedział. A no i wahacze wymienia się parami :wink:

Opublikowano
  • Autor
jak Ci spalił 0,5l na 1000km to nie jest normalne

Niebawem wymienię na 5W40 i zobaczę jak będzie z przemiałem oleju ;)

A no i wahacze wymienia się parami :wink:

Tego nie wiedziałem, będzie to miało jakiś negatywny wpływ na coś ?

Opublikowano

Pewnie szybsze zużycie nowego wahacza, ale to mój domysł, skoro mówią że trzeba tak robić to pewnie mają rację koledzy z forum :naughty:

Opublikowano

skąd takie informacje, że wahacze wymienia się parami? :facepalm:

Co do samego autka to fajny egzemplarz Ci sie trafil, dobra baza do dalszych modów :wink:

Opublikowano

Zrob chips u jakiegos dobrego fachowca bo te silniki az sie o to proszą . Fabryczny program go znacznie zamula

Opublikowano

Witam!

No i widzę że sprzedający znalazł jelenia i ten wrak się sprzedał... co tu dużo pisać, w najbliższym czasie dowiesz się co to "mały" remoncik silnika :wink:

Szerokiej drogi

Ps. a to że auto było bite można nawet stwierdzić bez wychodzenia z domu po uprzednim sprawdzeniu historii napraw w ASO :whistling:

Opublikowano

Pucek to ta którą oglądaliście z Egonem?

Opublikowano
Pucek to ta którą oglądaliście z Egonem?

Napiszę krótko, TAK :wink::decayed:

Opublikowano

ojojojjj...0.5litra :whistling:

...ale oczywiście niech służy:wink:

Opublikowano
  • Autor

Będzie dobrze, odpukać w nie malowane z 5 razy :wink: Musiałbym na kompa podjechać ale jestem w NL to w serwisie sporo zapłace :kwasny: Będę w lipcu w PL wtedy wszystko poskładam do kupy.

Opublikowano

Panowie ja już ten temat przerabiałem z jednym kolega z naszego klubu, ja byłem po autko i okazało się że ruina totalna ( oczywiście 5 min wystarczyło na podjęcie decyzji że nie biorę ruiny ) a jednak jeden kolega kupił z forum jak się okazało nie mało wsadził w to 1.8 T ale teraz już doprowadził do ładu a chodzi o samochodzik kolegi WhyMe? dla tego wszystko da się zrobić ale pytanie jakim kosztem

Powodzenia z autkiem :decayed:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.