Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Założyć LPG?


chwilowo

Rekomendowane odpowiedzi

Od razu pisze, że nie cche odpowiedzi w stylu: "a po co?" "a czy teraz sie opłaca" Bo juz sie tego naczytalem. Chodzi o silnik 1,8 i LPG. Jak furki chodzą na gazie, ile spalaja przy spokojnej jeździe, mocno zamula samochód ? No i oczywiście jaką instalacje byście założyli na moim miejscu

potrzebuje wszelakich informacji, piszcie wszytsko co moglo by mi sie przydać

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam instalacje sekwencyjna. Kosztowala 3500zl. Auto jezdzi super. Nie ma roznicy na gazie i na benzynie. Pali bardzo malo...

Ale jakiej firmy mam ta instalacje to teraz nie jestem w stanie odpowiedziec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel mial w 1.8 A4 sekwencje, srednie spalanie 12 litrow gazu, strata mocy nieodczuwalna, choc kopyta w tym samochodzie nie ma zadnego, po prostu normalne auto do przemieszczania sie z punktu A do B :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam OMVL ale co do ceny to nie wiem.... wejdz sobie na strone firmy od instalacji "ABART" ona ma siedziby we wrocku opolu i gdzies jeszcze tam masz maila ja im napisalem jaka mam fure i odeslali mi propozycje instalacji jaka ma byc i za ile. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdz sobie na strone firmy od instalacji "ABART" ona ma siedziby we wrocku

W tej firmie we Wrocławiu na pewno z LPG już nic nie będę "rzeźbił". Miałem poprzednio Octavie z LPG montowanym u nich, jak auto było jeszcze na gwarancji. Zamontowali jakiś tam przerywacz (nie znam się na tym dokładnie), który "oszukuje" sterownik silnka. "Octavkę" sprzedałem jak badziewie założone w tej firmie "uwaliło" tenże sterownik. Efekt był taki, że auto na gazie jechało normalnie, a na benzynie zalewało silnik nadmiernie bogatą mieszanką (gasło sobie np. stojąc na skrzyżowaniu, a na trasie paliło po 12-15 l/100km benzyny). W różnych tzw. "autowarsztatach" wciskali mi różne kity, aż w końcu trafiłem do Mikołowa (woj. śląskie), gdzie ZNAWCA tematu (którmu chylę czoła) zdiagnozował, że mam "uwaloną "kontrolę granicy". Ponoć jest to takie "cuś", co sprawia, żeby do silnika nie poszła za bogata mieszanka ( a inni wymieniali lamdę, przewody wys.napięcia, i inne roztomaite rzeczy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdz sobie na strone firmy od instalacji "ABART" ona

Ja robiłem kiedyś we Wrocławiu u nich w mercedesie 190 instalacje gazową i musze powiedzieć że może ona jako tako chodziła na gazie ale na benzynie auto niechodziło wogóle poprostu klęska a do tego jeszcze materiały użyte do tej instalacji były takie , że wszystkie trójniki do płynu były z jakiegoś duraluminium które normalnie po roku się rozpuściły i zaczęły cieknąć z każdej strony. Niepolecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niop ja robilem w Opolu i kazalem uzyc jak najlepszej jakosci czesci niezaleznie od ceny i z Austrii mi sciagneli czesci i czesc wloskich.... jak np zamontowali ci tanie zamienniki polskie to tak moglo byc po za tym ja im zostawilem autko na dwa dni zeby solidnie bylo zrobione, a jeszcze jedna rzecz to taka ze mogli ci zamontowac wiele czesci roznych firm a to nie jest dobre : :neutral: po za tym moj tata powiedzial milym panom ze urwie im jaja idostana powolanie do sluzby wojskowej jak cos bedzie nie tak :D tylko przeglady trzeba czesciej robic jeszcze.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im jaja idostana powolanie do sluzby wojskowej jak cos bedzie nie tak :D tylko przeglady trzeba czesciej robic jeszcze.......

To Twój tata to prawie jak Ludwik Dorn :mrgreen: też lekarzy chciał w kamasze brać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe no prawie tak samo... ale za to chlopaki odwalili kawal dobrej roboty bo na drugi dzien do Chorwcji na gazie pojechalisdmy i nic... firma zakladajac instalacje powinna tez dawac papiery swiadczace o tym ze na dana instalacje posiadamy homologacje i atest w przeciwnym razie lepiej nie zakladac w takiej firmi gazu.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze polecicie cos zwykłego, nie sekwencje, cos tanszego poprostu :)

[ Dodano: 2006-04-23, 22:21 ]

ile wam spala benzyny 1,8

10-11l to normalka, czy za duzo :roll:

niestety to normalka! 10-11 litrów a na trasie 8,5 litra benzyny oczywiscie bo gazu analogicznie po 2 litry wiecej słyszałem ze 1,8turbo pali tyle samo co zwykle 1,8 Tak to jest mieć bardzo oszczedny silniczek:) (chociaz 1,8 T musi jezdzic na 98 oktanów a to juz robi "prawie" różnicę)

ja kupiłem w elpigazie do mają jakies doświadczenie niby 12letnie instalke Stella za 3450pln

narazie jezdzi zrobilem 7 kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety to normalka! 10-11 litrów a na trasie 8,5 litra benzyny oczywiscie bo gazu analogicznie po 2 litry wiecej słyszałem ze 1,8turbo pali tyle samo co zwykle 1,8 Tak to jest mieć bardzo oszczedny silniczek:) (chociaz 1,8 T musi jezdzic na 98 oktanów a to juz robi "prawie" różnicę)

1.8T zasilane jest paliwem 95 oktanów nie 98 ;) a spalanie mi w miescie przy automacie wciaga przy normalnej jezdzie jakies 11 litrow, trasa 7,5 , jak gonie to trasa 9 litrow, wiec srednio wychodzi troche ponizej 10 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaz 1,8 T musi jezdzic na 98 oktanów a to juz robi "prawie" różnicę)

Przez 9 lat użytkowania A4 1.8T , nie wlałem do niej ani kropelki benzyny 98 :lol: Ktoś Ci głupot nagadał , że musi jeździć na 98.To nie RS4 , żeby były takie wymogi :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie ma co ladowac sie w tanie instalacje (ok. 1500 do 2000 zl). Odczujesz strate mocy nawet ja czuje ta zamulistosc w kadecie, a niby nie ma duzej mocy. Jak juz gaz to sekwencje. Koniec, kropka, bez dyskusji :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pali bardzo mało..." -> tzn. ile ?

Nigdy nie liczylem ile mi samochod pali. Po prostu nim jezdze. Jesli moja kieszen na tym bardzo nie cierpi tzn ze jest pobrze.

Tankuje za ok 85zl i jezdze ponad 400km. Teraz cieplo sie robi to bede jezdzil jeszcze wiecej (zaznaczam tez, ze lubie wysokie obroty :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...