Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Założyć LPG?


chwilowo

Rekomendowane odpowiedzi

polecam ELPIGAZ sekwencja. 1.8 ADR 125 KM.spalanie 10 trasa,13-15 miasto na 18 kołach.jestem bardzo zadowolony.nie ma różnicy między benzyną a gazem. cena to 2800zł. WARTO.

[A4 B5 1.8] Założyć LPG?

« Odpowiedz #19 : 26 Kwiecień 2006, 19:58 »

Temat był 2,5 roku temu

Chyba trochę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dużo jeździsz to Ci sie opłaca założyć LPG, ale musisz to sobie sam przeliczyć ile kilometrów rocznie, itp.

Tu masz mały kalkulator - http://instalacje-gazowe-do-aut.pl/index.php/kalkulator-oplacalnosci-instalacji-lpg/

I troche teorii - http://www.infor.pl/temat-dnia-finanse/71000,Kiedy-oplaca-sie-instalowanie-LPG.html , http://www.instalacje-gazowe.endi.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy do 1.8 ADR jak najbardziej ładować gaz i tylko sekwencje. a dobór firmy (STAG-4 ,BRC,AC,itp). w durzych miastach (gdansk warszawa itp)to kostuje około 3000tys,a w miejszych miasteczkach ta sama instalacja kosztuje około 750zł mniej i takze 2lata gwarancji.

Warto podzwonic do kilku firm popytac sie co i za ile..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze instalacje do 1.8 sie oplaca. Ja mam ADR 1.8 125KM +sekwencja śmiga jak zły. Nie widać/czuć różnicy mocy. A co do spalania. w trasie 8 miasto 10-12, a przy predkosci 180-200 przelatując z miasta A do B dobrą drogą pali 15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie mi gościu za staga powiedział 1.700 możliwe

słuchajcie mi gościu za staga powiedział 1.700 możliwe

Coś :mysli: mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakieś 5 miesięcy temu montowałem w Lublinie instalację opartą o sterownik Versus - zapłaciłem 1800 PLN, a autko śmiga aż miło :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciłbym 3 zestawy:

Wtryski: matrix hd544

Reduktor: Scorpion

Elektronika: Stag300+

to jest składak, ale z tego co pisza ludzie bez wiekszych problemów

Landi Renzo Omegas-bardzo wysoka półka, zakładasz i zapominasz

BRC Sequent 24-jestem użytkownikiem od 30 tys. km, założyłem i zapomniałem (póki co tylko u gazownika byłem na 2 przegladach gwarancyjnych), są też inne BRC-poszukaj, poczytaj

Znajomemu, co ma A4,1.6 poleciłem założyć Landi Renzo-ale on chciał wypas i cena nie grała roli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki za odgrzanie tematu ale nie znalazlem odpowiedzi moje pytasnie..mianowicie zastanawia mi jak ten silnik czuje sie do gazu(1.8 ADR)??tzn.. czy zawory, uszczelniacze,ierscienie itp. sa dosc wytrzymalem na ten rodzaj paliwa?? czy po roku jazdy na gazie bedzie chodzil jak diesel??czy silnik raczej powinien to wytzymac??na razie nie spieszy mi sie z zalozeniem instalki moze wcale nawet jej nie zaloze :tongue4: pytam tak profilaktycznie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki za odgrzanie tematu ale nie znalazlem odpowiedzi moje pytasnie..mianowicie zastanawia mi jak ten silnik czuje sie do gazu(1.8 ADR)??tzn.. czy zawory, uszczelniacze,ierscienie itp. sa dosc wytrzymalem na ten rodzaj paliwa?? czy po roku jazdy na gazie bedzie chodzil jak diesel??czy silnik raczej powinien to wytzymac??na razie nie spieszy mi sie z zalozeniem instalki moze wcale nawet jej nie zaloze :tongue4: pytam tak profilaktycznie..

A skąd takie info. Pewnie podsłuchałeś rozmowę dwóch sąsiadów babci, których historia motoryzacji satnaeła na dużym fiacie.

Jak masz ustawioną dobrze dawkę LPG to nie ma prawa nic sie stać.

Konsekwencje mogą być takie same jak przy źle ustawionym wtrysku PB.

Samo paliwo nie ma tu za wile do rzeczy tylko jakość wykonanej usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo paliwo nie ma tu za wile do rzeczy tylko jakość wykonanej usługi.

i tu sie mylisz.pewnie takich rzeczy ci gazownik nagadal :wink4:..silnik pojezdzi na lpg ale do pewnego czasu moze rok moze dwa wszystko zalezy od "jakosci" silnika..Lpg jest o wiele suchsza mieszanka jak benzyna co za tym idzie nie smaruje elementow silnika a wiadomo ze benzyna rowniez jest odpowiedzialna za smarowanie..dodatkowo lpg spala sie w o wiele wiekszej temperaturze co idzie za tym ze uszczelniacze i wszelkiego rodzaju uszczelki m.in na wale korbowym robia sie twarde na kamien..posiadalem wczesniej inne auto mianowicie mitsubishi eclipse z lpg..po czasie poszla mi uszczelka pod glowica wlasnie przez za wysoka temperature spalania gazu..po prostu ja przepalilo..jak sciagnelem glowice to zobaczylem stan zaworow..powypalane w cholere a uszczelniacze twarde jak kamien..ogolnie glowica do kapitalnego remontu..moje zdanie jest takie ze nie wszystkie silniki nadaja sie na gaz.. wszystko zalezy od materialow wykonania poszczegolnych elementow..zle ustawiona instalka ma wplyw na silnik to prawda..ale tego ze nie ma znaczenia rodzaj paliwa bede bronil do smierci :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tu czytam to chyba sam jesteś posłancem gazowników i bronisz ich racji za wszelką cenę.

Swoje doświadczenia popierasz jednym samochodem, którym masz doświadczenie. Zakładam, że nie byłes jego właścicielem od nowości i nie znasz jego historii, wątpie również w to, ze zrobiłes tym samochodem choćby 100kkm.

Założę się, że ten eclipse miał instalację mieszalnikową. Przy tak wysilonym silniku jaki ma mitsubischi taką instaacja nie ma racji bytu. Jesli ten model miał zmienna fazę rozrządu to już masakra jak popychacze wchodzą głębiej w głowicę a instalacja nie ma możlwiości skorygowania mieszanki i wciaż jest lambda uboga.

Temperatura spalania jest wyższa jak piszesz. A wiesz chociaż o ile?

Dla uszczelek i układu chłodzenia nie stanowi to problemu, układ jest tak skonstruowany, że fabryczny zapas wydajności bez trudu radzi sobie z tak marginalnymi odchyleniami.

A to, że wszystkie uszczelki były skruszałe i stwiardniałe to rzecz normalna. Czego mozna sie spodziewać po aucie, które pewnie jest pełnoletnie.

Z gazem mam stycznosci od 1994 roku kiedy to założyliśmy kilka stacji Lpg. Wtedy w polsce dopiero zaczynało sie eksperymentować z polonezami i duzymi fiatami na gaz. Niestety juz nie mamy ani jednej stacji i nie mamawiam nikogo do ząłożenia LPG bo mam z tego profity tylko poprostu z oszczednosci. Od 94 roku w mojej rodzinie nie mieliśmy auta bez gazu i żadnemu nic sie nie stało z powodu zamontowanej instalacji LPG. Najwięcej kkm przejchałem vectrą obecnie ma 330kkm (bynajmniej na zegarze) z tego 180kkm przechane na gazie i jak widziałem głowicę (padł włacznik wnetylatora chłodnicy) to kryształ, wszystkie sprawdzane ciśnieniowo w pwłni sprawne. Bez oznak wypalenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to o czym mowisz jest prawda (ze gaz jest suchy) ale winy nie ponosi gaz tylko zle dobrana instalacja oraz regulacja, ktora blednie skalibrowana doprowadza do bum :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie posiadalem 1 auto na gaz..pelnoletni nie byl byl w wieku twoje audicy tak dla scislosci..gaz zalozylem do niego sam instalka sekwencyjna stag nie pamietam numeru..zmienych faz rozrzadu nie bylo..jak go kupilem byl bajeczka..nic tylko wsiadac i lac.. zalozylem bo faktycznie zrzerala mnie ilosc spalanej benzyny..przejechalem nim 80kkm praktycznie na gazie.. regularnie go serwisowalem ustawialem wymienialem fitry itp i co sie dzialo przez te 80kkm??ciagle remonty silnika zaczelo sie pobieranie oleju itp.. dlatego uwazam ze niektore silniki nie nadaja sie na gaz..nie pisze tu niestety o polonezach ani duzych fiatach tylko jeszcze w miare sprawnych i nowych technologicznie autach..czy wiem dokladnie w jakiej temp spala sie gaz?? nie bo nie wkladalem termometru do silnika.. moze faktycznie jest tak jak piszesz ale z tego co rozmawiam z innymi osobami posiadajacymi podtlenek gazotu w samochodzie to rowniez narzekaja ze niszczy im on silniki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...