Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż modułu DRL w światłach drogowych


ucho.77

Rekomendowane odpowiedzi

Używacie funkcji CLH? Jak się sprawdza?

Czy jest znaczna różnica w podłączeniu jeśli posiadam moduł ce w wersji low?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy po zamontowaniu modolu sd-2 wedlug instrukcji dzialalo oki,ale do czasu jak przejechalem sie samochodem i chcialem wstawic do garazu to zgasilem silnik i caly czas sie swieca swiatla dzienne nawet jak walczam swiatla mijania,po montarzu wszystko bylo ok,dodam ze modol sie nagrzewa robi sie cieply,co to moze byc koledzy,pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj będę kończył prace nad tym modułem bo mi prawdopodnie siadl procesor w module i dostałem drugi także zdam ci relacje jak u mnie będzie dobrze to znaczy ze moduł źle działa lub uszkodzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up

U mnie wydaje się być wszystko w porządku. Wiec jeśli podłączenie jest ok to wadliwy moduł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokup rezystor 7om 20W i po bólu...

W B7 jak masz odpowiedni moduł wystarczy zmienić kodowanie.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

jak zmienic kodowanie mam b6 kupilem modul z b7 w koncowka L i nie dziala ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o drl30% tam nic nie znajdziesz bo w B7 DRL nie jest na H7 tylko na jakiejś zwykłej bańce:wink: ale to już musisz poczytać:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam znajdziesz czemu ci nie działa moduł z b7

a kodowanie masz tu http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-b6-b7-modul-centralnej-elektryki-wlacznik-swiatel-czujnik-swiatla-clh-138327/

w b7 w zwykłych lampach drl nie jest czasem właśnie na h7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moduł z B7 pasuje do B6 ale trzeba pozamieniać piny:wink:

tam znajdziesz czemu ci nie działa moduł z b7

a kodowanie masz tu http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-b6-b7-modul-centralnej-elektryki-wlacznik-swiatel-czujnik-swiatla-clh-138327/

w b7 w zwykłych lampach drl nie jest czasem właśnie na h7

światła do jazdy dziennej – jest to opcja przewidziana dla reflektorów bi-ksenonowych. W miejscu żarówki świateł długich czyli drogowych H7 (porównanie ze zwykłym reflektorem halogenowym) wpakowano zwykłą żarówkę do jazdy dziennej (21W12V). Światła mijania i drogowe są realizowane dzięki częściowemu lub całkowitemu podniesieniu przesłony palnika ksenonowego. Oczywiście aby uruchomić tę funkcję oprócz reflektora ksenonowego wymagany jest także MCE w wersji HIGH oraz włącznik DLR.

---------- Post dopisany at 23:25 ---------- Poprzedni post napisany at 23:23 ----------

Panowie czytać ze zrozumieniem :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o drl30% tam nic nie znajdziesz bo w B7 DRL nie jest na H7 tylko na jakiejś zwykłej bańce:wink: ale to już musisz poczytać:kwasny:

czyli jak mam teraz bixesnon i h7 które zapalają się jak włacze drogowe to z drl żeby zrobic h7 to musze miec inna żarówke ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie MCE w nadwoziu B7

?xxxx: Nadwozie

0 – Sedan

1 – Avant

2 - Cabrio

x?xxx: Czujnik światła i deszczu

0 – brak

1 – zainstalowany

xx?xx: Moduł haka

0 – brak

1 – zainstalowany

xxx?x: Reflektory

0 – Halogenowe bez DLR

1 – Halogenowe z DLR

2 – Bi-ksenon z DLR

3 – Bi-ksenon bez DLR

4 – Bi-ksenon z DLR (oświetlenie tablicy rejestracyjnej i tylne światła automatyczne)

xxxx?: Kraj

1 – Reszta Świata / kraje skandynawskie / Dania / Chorwacja / kraje bałtyckie (Bi-ksenon)

2 – Kraje skandynawskie / Dania / Chorwacja / kraje bałtyckie (bez Bi-ksenonu)

3 – USA/Kanada (Bi-ksenon)

4 – Kanada (bez Bi-ksenonu)

5 – Specjalne pojazdy

Czyli zwykłe lampy też mogły mieć drl nie tylko bi-ksenon. Tylko czy miały dodatkową żarówkę? Będę robił swap mce z b7 i właśnie chciałem zostawić h7 jako długie i drl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dotarły dziś do mnie graty do montażu DRL+CLH.

DSC00503.jpg

DSC00504.jpg

DSC00506.jpg

DSC00510.jpg

DSC00511.jpg

Zestaw jednak różni się trochę od zestawu kolegi ucho77 z początku wątku. Zaczynając od przełącznika DRL+CLH [w kostce w pinie7 biały przewód do aktywacji CLH], kończąc na wiązce modułu [dodatkowe przewody(żółty,czary,biały)].

I mam do WAS teraz kilka pytań, bo nie do końca wiem jak to pospinać:

-przełącznik DRL+CLH: gdzie mam podłączyć biały przewód(pin7) by mieć możliwość wyłączenia CLH?, czy CLH też jest sterowany masą? jeśli tak to muszę zakupić drugi przekażnik?

-wiązka modułu: czy w moim przypadku przewody koloru czarnego i białego są do czegoś potrzebne??

Moje MCE wersja HIGH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CLH w tym module jest sterowany plusem. Biały przewod podpinasz pod np. awaryjne (ale w tej opcji jest minus bo jak zostawisz na awaryjnych to clh się z nimi też włącza)można sie wpiąć pod sterowanie centralnym lub pod górna lampkę (z lampki pod który pin mogę ci dać znać w weekend bo będę to u siebie zmienial

Co do włącznika do clh też jest potrzebny przekaźnik

CLH DZIAŁA TYLKO NA DRL-U A NIE JAK W ORI:wink:

---------- Post dopisany at 10:05 ---------- Poprzedni post napisany at 10:04 ----------

Też mam ten moduł:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok. Chyba małe sprostowanie co do kolorów w module......pisałeś że biały kabel podpinasz np. pod górną lampkę.......z instrukcji montażu wynika że "za CLH odpowiada zółty, natomiast na białym pojawia się masa po załączeniu świateł dziennych"...chyba że się mylę:wink: Czekam na weekend i info co do pinu z lampki górnej:wink:

Dalej nie wiem jak ugryżć temat z włącznikiem DRL+CLH.:facepalm: Został mi jeden przewód biały[pin 7(aktywacja clh)]...pisałeś że trzeba zastosować przekażnik by można wł/wył CLH.. Masz jakiś schemat jak to podłaczyć??

CLH w tym module jest sterowany plusem. Biały przewod podpinasz pod np. awaryjne (ale w tej opcji jest minus bo jak zostawisz na awaryjnych to clh się z nimi też włącza)można sie wpiąć pod sterowanie centralnym lub pod górna lampkę (z lampki pod który pin mogę ci dać znać w weekend bo będę to u siebie zmienial

Co do włącznika do clh też jest potrzebny przekaźnik

CLH DZIAŁA TYLKO NA DRL-U A NIE JAK W ORI:wink:

---------- Post dopisany at 10:05 ---------- Poprzedni post napisany at 10:04 ----------

Też mam ten moduł:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja olałem wyłącznik do clh :wink:

zdjęcia mi na fonie nie otwarło :kwasny: clh jest na żółtym:wink:

schemat :decayed:

20140218_220435.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.!! No schemat GIT:whistling: teraz juz wszystko jasne. Daj znać jeszcze co to tego pinu z lampki.

ja olałem wyłącznik do clh :wink:

zdjęcia mi na fonie nie otwarło :kwasny: clh jest na żółtym:wink:

schemat :decayed:

http://s13.postimg.org/3ls023d87/20140218_220435.jpg

---------- Post dopisany 21-02-2014 at 15:55 ---------- Poprzedni post napisany 19-02-2014 at 20:57 ----------

:hi: Zakończyłem montaż. DLR ok. CLH tymczasowo podpiełem [pin 6,gniazdo b w MCE] pod kierunki. Jednak chyba trzeba zmodyfikować schemat, bo przełącznik CLH działa na odwrót czyli: 0-włączony, 1-wyłączony.

ja olałem wyłącznik do clh :wink:

zdjęcia mi na fonie nie otwarło :kwasny: clh jest na żółtym:wink:

schemat :decayed:

http://s13.postimg.org/3ls023d87/20140218_220435.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...