Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż modułu DRL w światłach drogowych


ucho.77

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko SD-2 to projekt typowo analogowy bez możliwości rozbudowy, który nie spełnia moich oczekiwań.

Mam w głowie projekt na mikroprocesorze Atmel

podstawowe funkcje:

pomiar napięcia - inaczej układ wie kiedy właczyć światła

generator PWM - inaczej układ puszcza 30% mocy na lampy 2 kanały niezależnie

wejście +12v świateł mijania do wyłączenia DRL

wejście masy pod hamulec postojowy co by w zimie nie stać na światłach jak koś się grzeje oraz kolejne wejście z włącznika DRL sterowane bez przekaźników jak jest przypadku innych modułów

Myślę ze za ok tydzień lub dwa będzie pierwszy prototyp urządzenia.

Mile widziane sugestie.

Dodaj do tego sterowanie masą tak żeby działało z włącznikiem DRL z B7 i wywal to z hamulcem ręcznym, bo to głupota.

Cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja po co sterowanie recznym skoro jest wylacznik clh drl, ktorym bedzie mozna wylaczyc uklad. A sterowanie bedzie masa zeby uproscic montaz w b6 do minimum. Sam takim jeżdżę i nie mam ochoty rezac dodatkowych przekaznikow.

Co do ceny nie wiem na teraz jutro siade po pracy policze na spokojnie.

Wysłane z mojego SM-T210 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja po co sterowanie recznym skoro jest wylacznik clh drl, ktorym bedzie mozna wylaczyc uklad. A sterowanie bedzie masa zeby uproscic montaz w b6 do minimum. Sam takim jeżdżę i nie mam ochoty rezac dodatkowych przekaznikow.

Co do ceny nie wiem na teraz jutro siade po pracy policze na spokojnie.

Wysłane z mojego SM-T210 za pomocą Tapatalk 2

Racja, bo co Ci wadzi, że światła się świecą jak jesteś na postoju? Poza tym widziałeś coś takiego w jakimkolwiek nowym Audi? B7, B8, C6? Nie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko SD-2 to projekt typowo analogowy bez możliwości rozbudowy, który nie spełnia moich oczekiwań.

Mam w głowie projekt na mikroprocesorze Atmel

podstawowe funkcje:

pomiar napięcia - inaczej układ wie kiedy właczyć światła

generator PWM - inaczej układ puszcza 30% mocy na lampy 2 kanały niezależnie

wejście +12v świateł mijania do wyłączenia DRL

wejście masy pod hamulec postojowy co by w zimie nie stać na światłach jak koś się grzeje oraz kolejne wejście z włącznika DRL sterowane bez przekaźników jak jest przypadku innych modułów

Myślę ze za ok tydzień lub dwa będzie pierwszy prototyp urządzenia.

Mile widziane sugestie.

tez czekam na cene bo przy sd2 srasznie drga mi przeslona i jak pochodzi dluzej to dziala razem z mijania cos sie zjebalo a to juz 2 modul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to większość osób którzy mają sd2 to juz co najmniej raz go wymienialo:facepalm:

:whistling:hytry dwa razy traci:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie sam zmieniam lampy na bixy to przetestuje u siebie.

Wysłane z mojego SM-T210 za pomocą Tapatalk 2

Na razie czekam na zabawki na budowę prototypu mysle ze koszt będzie porównywalny do SD-2 w większości zależny od kosztu płytek drukowanych.

założenie jest takie jeśli napięcie jest większe od 13,5V to układ uruchamia lampy od 10%i płynnie do 30%, włączenie świateł mijania lub sygnał masy z włącznika DRL wyłącza układ

jak widzicie funkcje CLH ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clh w halogenach (te zmiekkim startem i delikatnym przygasaniem)no i fajnie jakby cos z tylu sie jeszcze palilo

Oczywiscie wylaczenie wlacznikiem clh + przydalby sie czujnik zmierzchu zeby tylko po zmroku dzialalo

Oczywiscie bez koniecznosci montazu przekaznika do ori wlacznika :)

Mysle ze jak bedzie clh z drl i bedzie dzialac bez przekaznikow to cena moze byc spokojnie wyzsza niz sd2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie sam zmieniam lampy na bixy to przetestuje u siebie.

Wysłane z mojego SM-T210 za pomocą Tapatalk 2

Na razie czekam na zabawki na budowę prototypu mysle ze koszt będzie porównywalny do SD-2 w większości zależny od kosztu płytek drukowanych.

założenie jest takie jeśli napięcie jest większe od 13,5V to układ uruchamia lampy od 10%i płynnie do 30%, włączenie świateł mijania lub sygnał masy z włącznika DRL wyłącza układ

Chyba z postojówek a nie mijania...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to do czego podłączyć kabelek zostawiam tobie czy to będzie pozycja czy mijania i tak zadziała

inny problem jest z clh w oryginale robi to MCE po dostaniu sygnału z centralnego po can

mam inny pomysł jeżeli napięcie jest mniejsze od 13.5 to sygnał z lampki sufitowej włączy clh na określony czas

czas clh i jasność drl mysle zrobić na zworkach

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to do czego podłączyć kabelek zostawiam tobie czy to będzie pozycja czy mijania i tak zadziała

inny problem jest z clh w oryginale robi to MCE po dostaniu sygnału z centralnego po can

mam inny pomysł jeżeli napięcie jest mniejsze od 13.5 to sygnał z lampki sufitowej włączy clh na określony czas

czas clh i jasność drl mysle zrobić na zworkach

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Ja u siebie wziąłem sygnał z kierunkowskazu więc jak otwierałem i zamykałem samochód to CLH się zapalał, CLH nie działał gdy był odpalony samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam takei pytanei odnosnie tych modolow kolegi kogiel,sprzedaje modol co obsuguje czujnik zmierzchu i ten co ja kzamykasz auto to sie swaitla zapalakaj,i czy jak zamowie sobie ten modol to bede mial te opcjei u siebei czy trzeb kupowac jakies przeloczniki originalne zeby to moglo chulac jak org,dodam ze mam u siebie org xenon a chce meic swaital mija i te dodtakowe opcjie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam takei pytanei odnosnie tych modolow kolegi kogiel,sprzedaje modol co obsuguje czujnik zmierzchu i ten co ja kzamykasz auto to sie swaitla zapalakaj,i czy jak zamowie sobie ten modol to bede mial te opcjei u siebei czy trzeb kupowac jakies przeloczniki originalne zeby to moglo chulac jak org,dodam ze mam u siebie org xenon a chce meic swaital mija i te dodtakowe opcjie

dosłownie sraczka słowna:facepalm: popraw bo czytać nie idzie z tyloma błędami :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam takei pytanei odnosnie tych modolow kolegi kogiel,sprzedaje modol co obsuguje czujnik zmierzchu i ten co ja kzamykasz auto to sie swaitla zapalakaj,i czy jak zamowie sobie ten modol to bede mial te opcjei u siebei czy trzeb kupowac jakies przeloczniki originalne zeby to moglo chulac jak org,dodam ze mam u siebie org xenon a chce meic swaital mija i te dodtakowe opcjie

dosłownie sraczka słowna:facepalm: popraw bo czytać nie idzie z tyloma błędami :wallbash:

Polska języka, trudna języka:grin::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zachwalałem i zachwalałem ten moduł i wykrakałem :facepalm: coś się wysrało, otóż:

- mam w samochodzie seryjne lusterko fotochrom, włącznik świateł auto i clh

- wybrałem sposób montażu tego modułu od proeltec drl w sposób podany w pierwszym poście- swój włącznik clh zamieniłem na ten od B7 z clh i drl

- wszystko podłączyłem u elektryka- wiadomo mając przełącznik świateł ustawiony na auto a pstryczek od drl na 1 to w ciągu dnia palą się drl a jak się ściemni automatycznie przełączają się na ksenony

Wszystko działało perfekcyjnie, aż do zeszłego poniedziałku kiedy musiałem zdjąć wew lusterko fotochrom (przelakierowywałem je na czarno, oczywiście zasłoniłem czujniki itp). Z racji tego że musiałem jeździć do pracy to jeździłem 2 dni bez lusterka. Zauważyłem, że bez względu na porę dnia palą mi się ksenony jeśli przełącznik od świateł jest ustawiony na AUTO, a jeśli był ustawiony na pozycję świateł mijania to migało podświetlenie od przełącznika DRL/CLH oraz przy otwieraniu i zamykaniu auta włączało mi się CLH i wyskaiwał mi na blacie błąd fotochromu- wiadomo lusterko fotochrom nie podpięte to system wariuje.

Po założeniu lusterka miganie panelu DRL/CLH zniknęło, błąd od fotochromu zniknął, światła w pozycji AUTO palą się tylko wieczorem ale pozostało włączanie CLH- nie włączało się już w dzień ale za to wieczorem włączało się bez względu czy przełącznik od CLH był na 0 czy 1-podczas przestawiania pokrętła z 1 na 0 słychać że coś w przełączniku pyka na chwile gaśnie CLH jak przekręcam na 0 ale zaraz zapala sie znowu (przełącznik na 0).

Myślę sobie, że jakieś zwarcie więc wypiąłem wtyczkę od przełącznika DRL/CLH wyczyściłem kontakt sprayem i podłączyłem z powrotem- CLH zaczęło działać poprawnie :decayed: ale za to pojawił się drugi problem, którego nie było :facepalm:. Po przekręceniu pokrętła od świateł na pozycję AUTO (oczywiście na zapalonym samochodzie) przestało działać podświetlenie wewnętrzne auta, a potem podświetlenie zaczęło migać w całym aucie jakby coś nie stykało :doh:, i tak samo po przełączeniu na mijania. Nie świeci się ikonka od świateł pozycyjnych.

Idąc tym tropem odłączyłem wtyczkę od przełącznika świateł przeczyściłem kontakt sprayem i dociśnąłem- dyskoteka nadal nie zniknęła, a dodatkowo zaczęły mi się świecić światła DRL razem z mijania :doh::thumbdown::facepalm:- pozycja pokrętła na 0 tylko światła dzienne, przekręcam na AUTO światła dzienne nie gasną i palą się razem z ksenonami (wieczorem), przekręcam na mijania- dzienne nadal nie gasną i palą się razem z ksenonami- dopiero po przełączeniu przełącznika DRL na 0 światła dzienne gasną.

Co jest grane?? Wysrał się moduł DRL i pwoduje zakłócenia?? Czy może przełącznik świateł? Lusterko fotochrom i przełącznik DRL/CLH wykluczam bo działają. Może po prostu przez przypadek awaria zbiegła się z odłączeniem lusterka?

Z obserwacji stawiam na moduł DRL który może robić zwarcie lub przełącznik świateł coś z masą się dzieje... co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłącz całkiem DRL i zobacz czy dalej masz te kwiatki, ale raczej wątpię żeby to było to. Jak podświetlenie miga to coś z włącznikiem świateł jest, bo jak wyjmiesz całkiem włącznik świateł to jaja są z iluminacją wszystkich przycisków. Posprawdzaj kostkę od włącznika świateł jak i sam włącznik świateł. Masz jakiś włącznik na podmiankę? Jak masz kogoś to spróbuj tak zrobić.

Kostkę w lusterku na pewno dobrze wpiąłeś? Ja u siebie przerobiłem kostkę od regulacji wysokości świateł i wrzuciłem ją do lusterka, bo taka sama jest to raz ją odwrotnie założyłem i lustro wtedy nie działało :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterko fotochrom działa więc to nie to, Z odłączania różnych rzeczy to faktycznie nie odpiąłem tylko modułu DRL całkowicie.

A jakby było coś nie tak z włącznikiem świateł to jakieś błędy na Vagu pokaże?

Niestety nie mam włącznika na podmiankę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy pokaże, ale w którymś bloku pomiarowym możesz sprawdzić, czy działa poprawnie (stage od 1 do 5 bodajże).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam moduł sd-2 podpiety pod swiatla drogowe jak dzienne.Teraz mi chodzi po głowie by halogeny wykorzystac do clh uruchamiane przy zamykaniu i otwieraniu auta.Jaki doradzicie mi dodatkowy modul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...