Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż modułu DRL w światłach drogowych


ucho.77

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, r7adek napisał(a):

High. Tylko dziwne, że przez około 8 lat było wszystko ok, aż to teraz, gdy taki cyrk. I nagle przestał działać.

Sprawdź w pierwszej kolejności miejsca "wyjść" prądu na światła "długie". Niestety nie wszystko działa wiecznie. Sprawdź też czy przypadkiem moduł nie jest mokry - może masz zatkane odpływu w podszybiu i ci go zalało.

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, dotyczące modułu proeltec. Czy jak podepnę do akumulatora plus i minus z tego modułu, to na przewodach fioletowych ( te które podpina się pod światła drogowe) powinno być napięcie ? Bo jeśli tak, to ja jego na nich nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2023 o 17:42, kris_91 napisał(a):

Napięcie na fioletowych jest po odpaleniu auta

Dzięki, faktycznie. Wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiś 3 lat mam moduł od be-smart, dokładnie jak z linka poniżej: 

ALLEGRO.PL

 
od jakiegoś czasu cuda z nim takie są, za jak wcisnę hamulec to światła gasną, jak upuszczę to znowu świecą. Wiecie jaki jest związek z hamulcem i modułem? Mam MCE high 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś coś pisali że przepalają się w nich płytki na styku gdzie w płytkę wchodzą piny od wtyczki. Niektórzy naprawiają to w taki sposób, że rezygnują z wtyczki i lutują kable wchodzące w moduł bezpośrednio do płytki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, jaras99 napisał(a):

Od jakiś 3 lat mam moduł od be-smart, dokładnie jak z linka poniżej

Gdzie masz podczepiony plus?. 
Nie mrygają Ci gdy stoisz np na światłach?.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze może występować jeden problem. Jak podłączałem moduł u siebie wg instrukcji, czyli włączenie świateł uruchamiał wzrost napięcia, to podczas np. załączenia się wentylatora chłodnicy napięcie w instalacji minimalnie spadało i światła gasły. Zadzwoniłem do be-smart i poradzili podłączyć moduł w inny sposób tzn. tak, aby uruchamiał się "na sztywno" po uruchomieniu zapłonu, a nie po wzroście napięcia. Minus tego rozwiązania jest taki, że światła zapalają się zaraz po zapłonie, a nie parę sekund po odpaleniu silnika.

@jaras99 sprawdź czy po wciśnięciu hamulca, na przewodach idących do modułu nie spada delikatnie napięcie (może to być spadek rzędu 0,1V - moduł ma bardzo małą graniczną tolerancję załączania) - jeśli spadek występuje, to zostaje Ci chyba tylko zmiana sposobu podłączenia na taki jak zrobiłem to u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lukasz_mk2 napisał(a):

Jeszcze może występować jeden problem. Jak podłączałem moduł u siebie wg instrukcji, czyli włączenie świateł uruchamiał wzrost napięcia, to podczas np. załączenia się wentylatora chłodnicy napięcie w instalacji minimalnie spadało i światła gasły. Zadzwoniłem do be-smart i poradzili podłączyć moduł w inny sposób tzn. tak, aby uruchamiał się "na sztywno" po uruchomieniu zapłonu, a nie po wzroście napięcia. Minus tego rozwiązania jest taki, że światła zapalają się zaraz po zapłonie, a nie parę sekund po odpaleniu silnika.

@jaras99 sprawdź czy po wciśnięciu hamulca, na przewodach idących do modułu nie spada delikatnie napięcie (może to być spadek rzędu 0,1V - moduł ma bardzo małą graniczną tolerancję załączania) - jeśli spadek występuje, to zostaje Ci chyba tylko zmiana sposobu podłączenia na taki jak zrobiłem to u siebie.

Dobra dzięki, posprawdzam wszytsko i wrócę z informacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi również padl proeltec :(.  Co polecacie w miarę plug and play na kablach elteca? Coming home i inne bajery nie potrzebuje bo mam w standardzie. Dzięki 

Edytowane przez xmarox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam założyłem Drl w drogowych z czujnikiem światła lepard 10.03 , wszystko jest ok tylko jak mam przełącznik świateł na zero i zapala się mijania po zmierzchu to nie działają drogowe dopiero jak przełącze na przełączniku na mijania do mogę włączyć drogowe na stałe można to jakoś zmienić żeby na zero można w nocy włączyć drogowe na stałe w a4 b6 działało a w b7 nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Dawid10691 napisał(a):

Witam założyłem Drl w drogowych z czujnikiem światła lepard 10.03 , wszystko jest ok tylko jak mam przełącznik świateł na zero i zapala się mijania po zmierzchu to nie działają drogowe dopiero jak przełącze na przełączniku na mijania do mogę włączyć drogowe na stałe można to jakoś zmienić żeby na zero można w nocy włączyć drogowe na stałe w a4 b6 działało a w b7 nie .

W ogóle nie możesz włączyć w sensie mrugnąć czy na stałe? 

Miałem w drogowych, mam w halogenach i w każdym przypadku automat działał w pełni sprawnie. B7 ma inną elektrykę i stąd mogą być kłopoty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Ivanek napisał(a):

W ogóle nie możesz włączyć w sensie mrugnąć czy na stałe? 

Miałem w drogowych, mam w halogenach i w każdym przypadku automat działał w pełni sprawnie. B7 ma inną elektrykę i stąd mogą być kłopoty. 

 Mrugac mogę ale jak mam na zero to mrugac mogę a na stałe wlaczyc nie mogę jak zrobię na mijania to mogę i to i to  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przecież normalnie tak jak być powinno masz.

A tak z ciekawości to po co Ci długie na stałe bez mijania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Dawid10691 napisał(a):

 Mrugac mogę ale jak mam na zero to mrugac mogę a na stałe wlaczyc nie mogę jak zrobię na mijania to mogę i to i to  

No to normalnie. Muszą być włączone światła mijania aby włączyć drogowe stałe. Mrugać można zawsze, nawet bez zapłonu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...