Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż modułu DRL w światłach drogowych


ucho.77

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, szpakuziom napisał:

Dzięki.

Tylko obczaj czy gniazdo bezpiecznika jest solidne,u mnie po 2 latach upiekło takie chińskie gniazdo bezpiecznika,po tym dałem ori i zawiesiłem pod mce.

 

received_723978161954324.jpeg

received_1595821404129038.jpeg

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, szpakuziom napisał:

Dzięki.

Mam i niezbyt polecam. Albo mój jest wadliwy albo tak maja. Miałem z nim dwa problemy,

1. Podłączone według schematu i moduł nie chciał mi się uruchamiać. Okazało, się że problem była kontrola spalonej żarówki. Przez to, że MCE cały czas podaje jakieś zasilanie na na żarówki, żeby sprawdzić czy się nie spaliły, to moduł wykrywał napięcie na postojówkach i dla niego były to uruchomione siwiała. Ten problem rozwiązał przekaźnik.

2. Drugi problem to moduł dalej sam się nie uruchamia. Po odpaleniu samochodu, trzeba mrugnąć światłami długimi, żeby moduł się "obudził" i wtedy wszystko działa poprawnie. Oczywiście do kolejnego uruchomienia samochodu. Tu nie wiem jak problem rozwiązać :)

Muszę zamówić inny i przetestować, ten kupiłem właśnie ze względu na bezpośrednie podłączenie przewodów do wtyczki. No i ten z aukcji jest średnio wykonany. Same wykonanie płytki jest ok, ale jej montaż w obudowie ... Można powiedzieć, ze układ jest "wrzucony" do obudowy :D

Edytowane przez cysiek18
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, cysiek18 napisał:

Mam i niezbyt polecam. Albo mój jest wadliwy albo tak maja. Miałem z nim dwa problemy,

1. Podłączone według schematu i moduł nie chciał mi się uruchamiać. Okazało, się że problem była kontrola spalonej żarówki. Przez to, że MCE cały czas podaje jakieś zasilanie na na żarówki, żeby sprawdzić czy się nie spaliły, to moduł wykrywał napięcie na postojówkach i dla niego były to uruchomione siwiała. Ten problem rozwiązał przekaźnik.

2. Drugi problem to moduł dalej sam się nie uruchamia. Po odpaleniu samochodu, trzeba mrugnąć światłami długimi, żeby moduł się "obudził" i wtedy wszystko działa poprawnie. Oczywiście do kolejnego uruchomienia samochodu. Tu nie wiem jak problem rozwiązać :)

Muszę zamówić inny i przetestować, ten kupiłem właśnie ze względu na bezpośrednie podłączenie przewodów do wtyczki. No i ten z aukcji jest średnio wykonany. Same wykonanie płytki jest ok, ale jej montaż w obudowie ... Można powiedzieć, ze układ jest "wrzucony" do obudowy :D

Już zamówiłem rano i właśnie jedzie do mnie. Mam nadzieję, że będzie dobry Dam znać.

8 godzin temu, pila24 napisał:

Tylko obczaj czy gniazdo bezpiecznika jest solidne,u mnie po 2 latach upiekło takie chińskie gniazdo bezpiecznika,po tym dałem ori i zawiesiłem pod mce.

Fajne rozwiązanie. Zrobie tak samo, bo dzieją się z tym niedobre rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2022 o 08:45, cysiek18 napisał:

Mam i niezbyt polecam. Albo mój jest wadliwy albo tak maja. Miałem z nim dwa problemy,

1. Podłączone według schematu i moduł nie chciał mi się uruchamiać. Okazało, się że problem była kontrola spalonej żarówki. Przez to, że MCE cały czas podaje jakieś zasilanie na na żarówki, żeby sprawdzić czy się nie spaliły, to moduł wykrywał napięcie na postojówkach i dla niego były to uruchomione siwiała. Ten problem rozwiązał przekaźnik.

2. Drugi problem to moduł dalej sam się nie uruchamia. Po odpaleniu samochodu, trzeba mrugnąć światłami długimi, żeby moduł się "obudził" i wtedy wszystko działa poprawnie. Oczywiście do kolejnego uruchomienia samochodu. Tu nie wiem jak problem rozwiązać :)

Muszę zamówić inny i przetestować, ten kupiłem właśnie ze względu na bezpośrednie podłączenie przewodów do wtyczki. No i ten z aukcji jest średnio wykonany. Same wykonanie płytki jest ok, ale jej montaż w obudowie ... Można powiedzieć, ze układ jest "wrzucony" do obudowy :D

Potwierdzam, to co napisałeś, moduł nie nadaje się. Podłączone tak jak poprzedni, i nie chce "wstać" napięcie po uruchomieniu samochodu, trzeba mrugnąć światłami, wtedy świeci tak jak powinno. Lipna jakość. Chyba trzeba wlutować kable w płytkę starego modułu i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szpakuziom napisał:

Potwierdzam, to co napisałeś, moduł nie nadaje się. Podłączone tak jak poprzedni, i nie chce "wstać" napięcie po uruchomieniu samochodu, trzeba mrugnąć światłami, wtedy świeci tak jak powinno. Lipna jakość. Chyba trzeba wlutować kable w płytkę starego modułu i tyle.

A podłączyłeś jak? Auotmat do wykrywania napięcia? Czy napięcie po stacyjce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, pila24 napisał:

A podłączyłeś jak? Auotmat do wykrywania napięcia? Czy napięcie po stacyjce?

Pomarańczowy po stacyjce, tak jak poprzedni moduł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szpakuziom napisał:

Pomarańczowy po stacyjce, tak jak poprzedni moduł

A nie próbowałeś trybu automatycznego?czyli bez pomaranczwego przewodu.

Ja mam podobny moduł,tyle że w starszej wersji (bez możliwości regulacji mocy wyjsciowej )podłączony tryb automatyczny i działa to w połączeniu z automatycznymi światłami doskonale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem coś kombinować, Światła z pomarańczowym kabelkiemmrużą tak jak na zdjęciu poniżej, jak mrugnę długimi, to wzbudzają się do wartości około 50% przeze mnie ustawione.  Ten pomarańczowy kabelek służy do wykrywania napięcia 13,4v, aby nie obciążać akumulatora, jeżeli dobrze wyczytałem? Czyli musze odpiąć pomarańczowy kabelek i ustawić automatyczne?

Edit: Byłem teraz znowu zobaczyć, pomarańczowy kabelek odpięty, wyciągnąłem bezpiecznik, zwarłem zielony do masy, wrzuciłem bezpiecznik, odłączyłem zielony, moduł daje komendę zapalając światła na 2 czy 4 sekundy w zależności od ustawionej opcji, po czym gasną i nic się nie dzieję, nawet mrugając długimi nie udaje się go wzbudzić. Dziwna sprawa. Podłączenie ogólnie jest bardzo proste, ciężko coś popsuć, tak mi się przynajmniej wydaje :D

IMG-0831.jpg

Edytowane przez szpakuziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś nie tak jest jednak z tymi modułami,ja bym odesłał sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pila24 napisał:

To coś nie tak jest jednak z tymi modułami,ja bym odesłał sprzedawcy.

No będę próbował. Spróbuje ogólnie stary moduł zreperować, może uda się wlutować kabelki w płytkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padł mi moduł DRL Proeltec. Zakupiłem moduł Lepard z czujnikiem zmierzchu i C/C home. Czy ktoś montował go i mógłby napisać jak to podłączyć. Szczególnie jak ogarnąć ten przekaźnik w zestawie. gdzie znaleźć przewód do centralnego w słupku ? Pin 85 (+) i 30 z przekaźnika ma być spięty i podłączony do stałego plusa ? A co z 87a ? Ma zostać wolny ? Trochę nie jasna ta instrukcja. Poza tym dla informacji, za taką kwotę, żeby nie dali bezpiecznika w zestawie, cyrk.

schemat.jpg

Edytowane przez r7adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po jakim czasie padł CI moduł od Proeltec??

Co do podłączenia to pin 87a w przekaźniku zostaje pusty, pin 85 i 30 podpinasz do (+) od świateł halogenowych (przeciwmgielnych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak patrząc na ten schemat drugi raz to faktycznie coś jest nie halo. Niby pisze do jakich lamp trzeba podpiąć przewody, ale nie pisze czy do ich przewodów zasilających czy do masy. Dodatkowo jeśli chodzi o przewód pomarańczowy to radziłbym podpiąć go pod (+) po zapłonie, bo sądzę (mogę się mylić), że jeśli podepniesz go do stałego plusa (jak przewód czerwony) to moduł nie będzie się w ogóle usypiał, co będzie skutkowało większym poborem prądu (mimo tego, że światła nie będą się świecić to moduł jednak coś pobierze).

Czy w pudełku nie ma jakiegoś obszerniejszego opisu prócz tego schematu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Lukasz_mk2 napisał(a):

jednak patrząc na ten schemat drugi raz to faktycznie coś jest nie halo. Niby pisze do jakich lamp trzeba podpiąć przewody, ale nie pisze czy do ich przewodów zasilających czy do masy. Dodatkowo jeśli chodzi o przewód pomarańczowy to radziłbym podpiąć go pod (+) po zapłonie, bo sądzę (mogę się mylić), że jeśli podepniesz go do stałego plusa (jak przewód czerwony) to moduł nie będzie się w ogóle usypiał, co będzie skutkowało większym poborem prądu (mimo tego, że światła nie będą się świecić to moduł jednak coś pobierze).

Czy w pudełku nie ma jakiegoś obszerniejszego opisu prócz tego schematu??

Moduł proeltec dzialał około 8 lat. Drl załączał się kiedy chciał. A teraz w ogóle. Nie ma właśnie innego schematu. Nic dokładniej nie pisze. Chyba będę musiał skontaktować się z firmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który moduł polecicie by działał na jałowym?. Posiadam od Be-Smart i tam się dzieją cuda. Raz świeci ok, raz światła mrygają ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, zakix napisał(a):

Który moduł polecicie by działał na jałowym?. Posiadam od Be-Smart i tam się dzieją cuda. Raz świeci ok, raz światła mrygają ... 

Be-smart musisz podłączyć inaczej i będzie działał. W tej chwili pewnie ma ci go wzbudzać zwiększenie napięcia, musisz go podłączyć do plusa po zapłonie. Miałem ten sam problem u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Lukasz_mk2 napisał(a):

Be-smart musisz podłączyć inaczej i będzie działał. W tej chwili pewnie ma ci go wzbudzać zwiększenie napięcia, musisz go podłączyć do plusa po zapłonie. Miałem ten sam problem u siebie.

Podłączyłem plus do tego najgrubszego czerwonego kabla ... 

IMG_20210627_102439.jpg

Edytowane przez zakix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonałem montażu modułu, jednak jak się okazało, to nie moduł DRL mi padł, tylko jest jakaś inna przyczyna, której nie mogę zlokalizować. W ogóle nie idzie prąd z modułu na przewody od ,, długich świateł". W jednym jak i w drugim module. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i są ok.  Brak mi już pomysłów co jeszcze by można było sprawdzić. Poza tym światła działają prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, r7adek napisał(a):

Dokonałem montażu modułu, jednak jak się okazało, to nie moduł DRL mi padł, tylko jest jakaś inna przyczyna, której nie mogę zlokalizować. W ogóle nie idzie prąd z modułu na przewody od ,, długich świateł". W jednym jak i w drugim module. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i są ok.  Brak mi już pomysłów co jeszcze by można było sprawdzić. Poza tym światła działają prawidłowo.

Sprawdź wyjście na długie w m-ce. Jaki masz m-ce low czy high??

W temacie o zmianie m-ce z low na high masz rozpiskę wszystkich pinów.

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Lukasz_mk2 napisał(a):

Sprawdź wyjście na długie w m-ce. Jaki masz m-ce low czy high??

W temacie o zmianie m-ce z low na high masz rozpiskę wszystkich pinów.

High. Tylko dziwne, że przez około 8 lat było wszystko ok, aż to teraz, gdy taki cyrk. I nagle przestał działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...