Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż modułu DRL w światłach drogowych


ucho.77

Rekomendowane odpowiedzi

Ok dziś przejechałem kilkadziesiąt kilometrów przy różnym stopniu zachmurzenia,przełączyło mi na światła mijania a po kilku minutach jak chmury lekko odpuściły (słońce nie wyszło) to mijania zgasły i wystartował drl. Więc trzeba przy takiej pogodzie odczekać dłużej,pewnie przy słonecznej pogodzie trwa to sekundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dłużej tylko liczba w adaptacjach czujnika swiatla określa czas przelaczenia z mijania na drl a nie jak większość myśli czułość przy jakiej załącza się swiatla mijania. Chodzi o to że jak jest chwilowy tylko "jasny Dzień " np. po wyjechaniu z tunelu i zaraz znowu wjeżdżasz w tunel to żeby nie było dyskoteki. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2020 o 16:28, lachim20 napisał:

Chodzi o to że jak jest chwilowy tylko "jasny Dzień " np. po wyjechaniu z tunelu i zaraz znowu wjeżdżasz w tunel to żeby nie było dyskoteki. Pozdro.

Dziś miałem właśnie taki jasny słoneczny dzień, wjazd do tunelu-jakieś 2 sekundy i mijania włączyły się. Wyjazd tunelu i po 2 sekundach juz zgaszone. Więc nie do końca jest jak piszesz,zależy od poziomu jasności. Ciekawi mnie tylko dlaczego zasłanianie czujnika nic nie daje,u ojca w O2 z rls  zasłonięcie czujnika odpala od razu mijania. W a4 zasłonięcie czujnika nie daje nic. Może korzysta jeszcze z 2 pozostałych czujników(nasłonecznienia od klimy oraz jasności z licznika)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zasłonięcie czujnika zmierzchu normalnie działa. Zapalają się wtedy mijania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Daniel89wr napisał:

U mnie zasłonięcie czujnika zmierzchu normalnie działa. Zapalają się wtedy mijania ;)

W b7 jest inny czujnik niż b6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem 

Świeży jestem, więc nie bijcie.

Mam pytanie do kolegi @ucho.77 lub kogoś, kto zakładał ten moduł od użytkownika Be-Smart. Mam moduł w wersji LOW (z końcówką C)

MODUL-SWIATEL-DLUGICH-DZIENNYCH-DRL-Dzie
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 118,99 zł - MODUŁ ŚWIATEŁ DŁUGICH DZIENNYCH DRL Dzienne (7048038914). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

Czy to podejdzie? Czy nie mam się co łudzić? Czytałem, że przekładka wersji LOW na HIGH to sporo rezania, więc pewnie sobie odpuszczę czujnik zmierzchu itp. ale zalezy mi dość mocno na DRL w drogowych (przyzwyczajenie).

Poradzicie?

 

 

Edytowane przez Biggi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Biggi napisał:

Czołem 

Świeży jestem, więc nie bijcie.

Mam pytanie do kolegi @ucho.77 lub kogoś, kto zakładał ten moduł od użytkownika Be-Smart (

MODUL-SWIATEL-DLUGICH-DZIENNYCH-DRL-Dzie
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 118,99 zł - MODUŁ ŚWIATEŁ DŁUGICH DZIENNYCH DRL Dzienne (704...

Czy to podejdzie? Czy nie mam się co łudzić? Czytałem, że przekładka wersji LOW na HIGH to sporo rezania, więc pewnie sobie odpuszczę czujnik zmierzchu itp. ale zalezy mi dość mocno na DRL w drogowych (przyzwyczajenie).

Poradzicie?

 

 

podejdzie bez problemu, ja mam ten modul u siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli spokojnie się podepnę przewodami z modułu do MCE? Superowo...Bardzo dziękuję za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Biggi napisał:

Czyli spokojnie się podepnę przewodami z modułu do MCE? Superowo...Bardzo dziękuję za info :)

tak, wszystkie potrzebne kable tam sie znajduja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@komzuald Bardzo Ci dziękuję za info, mam nadzieję, że sobię poradzę z wpinaniem. :)

 

PS. Kurcze dopiero teraz widzę, że obcięło kawałek mojego posta. Mam moduł w wersji LOW (z końcówką C) - dlatego pytałem. Wyedytowałem posta.

Edytowane przez Biggi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Biggi napisał:

@komzuald Bardzo Ci dziękuję za info, mam nadzieję, że sobię poradzę z wpinaniem. :)

 

PS. Kurcze dopiero teraz widzę, że obcięło kawałek mojego posta. Mam moduł w wersji LOW (z końcówką C) - dlatego pytałem. Wyedytowałem posta.

z tego co pamietam modul potrzebuje tylko kable zasilania swiatel drogowych, oraz postojowek przod - a modul LOW je posiad, czyli bedzie dzialac. Jakbys mial problemy z podlaczeniem pisz priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł od be smart po ok. roku zaczął mi się wyłączać i włączać,kup coś innego,np moduł leopard,bardziej konfigurowalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od proeltec też zaczął głupiec, w końcu padł jeden kanał na drogowe, do tego nadpalone styki przy wtyczce, trochę luźne konektory... 

Teraz ja i kilka osób z forum mamy inny, i jak na razie jest dobrze, jest tani a ma prawie wszystko co inne droższe. 

Do B6 polecam napisać do sprzedawcy, żeby wysłał Wam z np 20% mocy, bo odbłyśnik jest duży i świeci trochę wyżej od mijania... Przez co może się wydawać że daje po oczach... 

Ja mam teraz wersję z możliwością przełączenia 20 / 30%

https://allegro.pl/oferta/modul-swiatel-dziennych-drl-z-regulacja-mocy-8928795095?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kamil-vag napisał:

Ja mam teraz wersję z możliwością przełączenia 20 / 30%

A w opisie jest 30/40%...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że moje 30% jest odpowiednio widoczne nawet z kilometra w dzień więc tak zostanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie trochę zastanowił fakt, że jadąc w dzień po autostradzie, widziałem jak podświetlam znaki z DRL :P może to normalne... może nie... chce zobaczyć jak to będzie na tych 20%... jak za ciemno wrócę do 30.

Do tej pory jeszcze nikt mi nie migał nigdy na tych 30, wiec myśl, że nie ma tragedii... myślałem też czy nie przenieść drl w halogeny na ledach po prostu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonałem zwrotu (mam nadzieje, że sprzedawca przyjmie bo w sumie jeszcze nie wysłał przesyłki)

Zainteresował mnie mocno ten zestaw bo posiada czujnik zmierzchu.

 

Nie planuję wstawiania lusterka fotochrom , ale czy w takim układzie ten czujnik zmierzchu się ogarnie ze światłami w B6?

To by mnie totalnie urządzało (pod warunkiem, że zmienię włącznik świateł na wersję z AUTO - ale pewnie bez jakiegoś rezania się nie obejdzie) :)

 Poradzicie? :)

 

Edytowane przez Biggi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak czytam co tu piszecie i mam zagwozdkę, 2 lata temu zakupiłem moduł dziennych od be-smart i powoli zabieram się za jego montaż ;) 

Kupić lepiej coś innego, czy awarie tego modułu to tylko jednostkowe przypadki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo tych awarii ostatnio modułu od be-smart. Lepiej zainteresować się innym modułem, nie słyszałem by inne tak padały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...