Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koniec z jazda na światłach mijania przez cały rok


Diego

Rekomendowane odpowiedzi

http://wiadomosci.wp.pl/kat,83914,title,Cale-lato-bez-swiatel-mijania,wid,10120473,wiadomosc_prasa.html

Koniec jazdy samochodem na światłach mijania przez cały rok jest bliski. Posłowie PiS złożyli w Sejmie stosowny projekt ustawy. I znaleźli sojuszników nawet w PO. Minister infrastruktury zlecił sporządzenie ekspertyz, jak się ma włączanie świateł do bezpieczeństwa na drodze, np. Austria zrezygnowała z podobnego nakazu w styczniu.

Jazda na światłach przez cały rok zwiększyła liczbę wypadków na drogach, a ofiarami bezsensownego przepisu są głównie piesi i rowerzyści

Cos takiego, nasz rzad zaczyna myslec o obywatelach :mysli::przebiegly::shocked::blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w koncu pomysleli bo to nieporozumienie bylo :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za jazdą na swiatłach :good:

powinno byc jak bylo wczesniej w zimie na swiatlach listopad marzec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat jestem za tym żeby jeździć na tych światłach, ale np. w mieście już to nie ma sensu. Dlatego jeśli to zniosą to ja na trasie i tak będę używał. Wiele razy było tak, że jak kogoś wyprzedzałem z przeciwka pokazało się coś czego wcześniej nie było widać, gdyby jechał na światłach byłoby wszystko ok... Dlatego: miasto niekoniecznie, na trasie jednak apeluję o jazdę na światełkach. To pomaga :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to powodzenia dla tych na trasie w sloneczny dzien co nie wlacza swiatel a ktos z naprzeciwka bedzie wyprzedzal .....

czolowka murowana.

wg mnie przepis jest dobry tylko trzeba by bylo zmienic np.

aby byl nakaz uzywania swiatel mijania caly rok ale tylko poza terenem zabudowanym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowak_zg co do jazdy poza terenem zabudowanym się zgodzę... np. przy mocnym słońcu jest się lepiej widocznym na światłach, ale jak stoisz w korku w mieście i twa średnia prędkość wynosi niecałe 20km/h to jest porażka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła w trasie :good: w mieście :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy ale ja wole jeździć na kolach a nie na swiatlach ;):decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy ale ja wole jeździć na kolach a nie na swiatlach ;):decayed:

Zartownis :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to powodzenia dla tych na trasie w sloneczny dzien co nie wlacza swiatel a ktos z naprzeciwka bedzie wyprzedzal .....

czolowka murowana.

wg mnie przepis jest dobry tylko trzeba by bylo zmienic np.

aby byl nakaz uzywania swiatel mijania caly rok ale tylko poza terenem zabudowanym

tylko czy kazdy bedzie pamietal wlaczyc swiatla wyjezdzajac z miasta po za teren zabudowany, :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz wczesniej pisane jazda na swiatlach ma zalety i wady. W miescie oczywiscie mija sie to z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to powodzenia dla tych na trasie w sloneczny dzien co nie wlacza swiatel a ktos z naprzeciwka bedzie wyprzedzal .....

czolowka murowana.

wg mnie przepis jest dobry tylko trzeba by bylo zmienic np.

aby byl nakaz uzywania swiatel mijania caly rok ale tylko poza terenem zabudowanym

tylko czy kazdy bedzie pamietal wlaczyc swiatla wyjezdzajac z miasta po za teren zabudowany, :evil:

wystarczy przy wyjazdach z miast obok tabliczki koniec terenu zabudowanego dolozyc jedna tabliczke z napisem

"kierowco wlacz swiatla" i po krzyku :)

ogolnie swiatla na trasie :good: a w miescie :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za jazdą na swiatłach :good:

ja też :good: jest różnica, widać auto wcześniej :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba juz lepiej stac w korku na swiatlach niz liczyc ze nasi cudowni kierowcy beda pamietac o wlaczaniu swiatel w okrslonych sytuacjach.

juz widze tych kapelusznikow w tico co beda gasic swiatla w kazdej wiosce na trasie, bo przeciez moga chwile pooszczedzac zarowki.

sam jezdze na swiatlach od zawsze i zawsze. czuje sie przez to lepiej widoczny. oczywiscie ze jak sie toczymy po miescie to raczej wiele to nie zmienia, ale widzac jakie pojecie ludzie maja na temat uzywania chociazby przeciwmgielnych (np. leciutko sie zamgli albo mgla skonczyla sie dwie godziny temu a wszysycy jada na przeciwgielnych i oslepieja tych za nimi i kompletnie nie wiedza czemu ma sie pretensje), to nie liczylbym na zdrowy rozsadek kierowcow ze beda wlaczac swiatla tam gdzie potrzebne a gasic gdy to zbedne.

Zapomnieliscie juz ile razy wieczorami jezdzily samochody bez swiatel bo niby jeszcze az tak ciemno nie bylo?

teraz przynajmnije nikt nie musi sam oceniac czy jest dostatecznie jasno zeby jezdzic bez swiatel. to samo o swicie bylo...

lepiej niech juz sie pala sie niepotrzebnie bo to krzywdy nikomu nie robi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to powodzenia dla tych na trasie w sloneczny dzien co nie wlacza swiatel a ktos z naprzeciwka bedzie wyprzedzal .....

czolowka murowana.

wg mnie przepis jest dobry tylko trzeba by bylo zmienic np.

aby byl nakaz uzywania swiatel mijania caly rok ale tylko poza terenem zabudowanym

dokładnie TAK brałem udział w takim wypadku :embarrassed: skończyło sie tragicznie .

Zdecydowanie za tak.

MAM pytanie w czym to przeszkadza :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...