Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czym doczyścić złotawy nalot na felgach


xBladex

Rekomendowane odpowiedzi

Może z innej beczki, ale też o felgach :wink:. Ile kosztuje u Was renowacja felg? Czyli piaskowanie z malowaniem proszkowym.

Kumpel ma możliwość pomalowania mi felg z tym, że chce za to 300 zł+ ja farbe daje, wydaje mi się to trochę przesadzone. Oczywiście on nie maluje proszkowo tylko normalnie. Wolałbym proszek ze względu na wytrzymałość takiego zabiegu.

---------- Post dopisany at 13:05 ---------- Poprzedni post napisany at 13:04 ----------

Felgi 17"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

około 100zł sztuka za piaskowanie i malowanie w proszku:wink:

tu masz przykładową firmę: Oferta | AUTHENTIC CARS Kraków

Dzięki :hi:, to jak taka mała różnica to dziwie się, że ma on w ogóle klientów :facepalm:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracy z przygotowaniem do malowania 4 felg i malowaniem trochę jest, np pomalowanie drzwi chcą ponad 300zł a pracy mniej niż z tymi felgami:wink:

także 300zł to nie jest wygórowana cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale brać ok 100zł mniej za komplet w porónaniu do malowania proszkowego to moim zdaniem żaden pieniądz. Właśnie chodzi mi o to, żebym dał do renowacji i mieć spokój na jakiś czas :wink:. Po zwykłym malowaniu chyba bardziej mogą być widoczne odpyski lakieru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale brać ok 100zł mniej za komplet w porónaniu do malowania proszkowego to moim zdaniem żaden pieniądz. Właśnie chodzi mi o to, żebym dał do renowacji i mieć spokój na jakiś czas :wink:. Po zwykłym malowaniu chyba bardziej mogą być widoczne odpyski lakieru?

no na pewno po malowaniu proszkowym felgi będą trwalsze:wink:, odpryski może nie tyle co narażenie na zadrapania itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też miałem taki żółtawy nalot na felgach i u mnie kiedyś zwykły środek do czyszczenia felg - marketowy + szczoteczka do zębów i felgi jak nowe ale roboty dużo było

---------- Post dopisany 05-05-2013 at 11:52 ---------- Poprzedni post napisany 07-04-2013 at 11:56 ----------

wrzucę dwie foty podglądowe z moich wczorajszych prac,

środek zwykły do felg nazwy nie pamiętam + szczoteczka do zębów :decayed: felgi dość uwalone, z dużym nalotem żółtawym i czarnym, ich stan nie jest jakiś rewelacyjny więc szkoda kasy na jakąś większą renowację ale i tak efekt zadowalający

przed

12730510.th.jpg

po

35832477.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam ten środek LIDL sklepy spożywcze działa rewelacyjnie.Felga kolegi wyżej wygląda jak nowa przy moich.Moje to już całe były mocno brązowe od pyłu z klocków.Spryskałem tym środkiem i już cały syf zaczął spływać.Poprawiłem drugi raz delikatnie przecierając gąbką i fele jak nowe.Na cztery felgi poszło 1/3 butelki więc jeszcze będzie na kilka razy.Jak dla mnie super środek i cena mała :decayed:

Szkoda że nie zrobiłem zdjęć przed czyszczeniem,zobaczylibyście jak paskudnie wyglądały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miszka82 ja takie zabrudzenia jak masz traktuję Tenzi Aluxem. Idealnie radzi sobie z takimi zanieczyszczeniami. Generalnie jest to bardzo silny, kwasowy środek do felg o wielkiej skuteczności, do tego b. tani jednak trzeba uważać z wersją "Strong" bo potrafi narobić szkód :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do zmywania owadów i czyszczenia wszelakich ciężkich zabrudzeń w tym właśnie felg używam zielonego TENZI (jest chyba na butelce napisane że jest do mycia busów), jest na prawdę silnym środkiem. Najlepiej używać go w rękawicach gumowych bo ręce po tym robią się żółte :decayed:

Kiedyś dziadek fiestą wjechał w świeżo namalowane pasy na asfalcie, farba zaschła na samochodzie i żaden rozpuszczalnik ani benzyna nie chciała tego zmyć... Trochę TENZI na gąbką i szło leciutko. Trzeba pamiętać, że jak się tego używa na lakierze to trzeba szybko myć i nie pozwolić żeby to zaschło, a po wymyciu tym środkiem przemyć normalnym szamponem do mycia samochodów i dokładnie spłukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja użyłem Dimera jak pisałem wcześniej i też ładnie sie wszystko zmyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już ktoś napisał wcześniej - większość środków tu opisanych poradzi sobie z problemem. Przy aplikowaniu preparatu do czyszczenia felg radzę uważać na klocki hamulcowe i tarcze. Klocki hamulcowe nie lubią tych preparatów (nic dziwnego przecież te płyny mają likwidować pył z klocków osadzający się na felgach) i po potraktowaniu felg zamontowanych na aucie tymi preparatami można zauważyć szybsze zużycie klocków i znacznie bardziej obfite pylenie na felgach. Tak więc radzę gruntowne czyszczenie zrobić po demontażu koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już ktoś napisał wcześniej - większość środków tu opisanych poradzi sobie z problemem. Przy aplikowaniu preparatu do czyszczenia felg radzę uważać na klocki hamulcowe i tarcze. Klocki hamulcowe nie lubią tych preparatów (nic dziwnego przecież te płyny mają likwidować pył z klocków osadzający się na felgach) i po potraktowaniu felg zamontowanych na aucie tymi preparatami można zauważyć szybsze zużycie klocków i znacznie bardziej obfite pylenie na felgach. Tak więc radzę gruntowne czyszczenie zrobić po demontażu koła.

Ja mam wrażenie, że bardziej mi klocki pylą po TRIX- ie, ale nie jestem w 100% pewny. Klocki i tarcze ATE, do mało pylących nie należą, ale tak mi się właśnie zdaje, że po tym specyfiku bardziej się felgi brudzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już ktoś napisał wcześniej - większość środków tu opisanych poradzi sobie z problemem. Przy aplikowaniu preparatu do czyszczenia felg radzę uważać na klocki hamulcowe i tarcze. Klocki hamulcowe nie lubią tych preparatów (nic dziwnego przecież te płyny mają likwidować pył z klocków osadzający się na felgach) i po potraktowaniu felg zamontowanych na aucie tymi preparatami można zauważyć szybsze zużycie klocków i znacznie bardziej obfite pylenie na felgach. Tak więc radzę gruntowne czyszczenie zrobić po demontażu koła.

Ja mam wrażenie, że bardziej mi klocki pylą po TRIX- ie, ale nie jestem w 100% pewny. Klocki i tarcze ATE, do mało pylących nie należą, ale tak mi się właśnie zdaje, że po tym specyfiku bardziej się felgi brudzą.

Ciekawe spostrzeżenie - muszę sprawdzić bo przyznam, że PRIX jest jednym ze środków w moim arsenale który mnie bardzo zawiódł i nie przypadł do gustu zaraz po ValetPRO Bilberry Wheel Cleaner :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze co? ze jak? Dlaczego VP jest do bani wg Ciebie? To bardzo dobry srodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Billberry jest dobry do czyszczenia regularnego felg, ale do mocno zapuszczonych felg lepiej użyć czegoś mocniejszego np. Blue Gel albo Tenzi Trucka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprocz srodkow wg mnie wazne jest zeby jeszcze wlasciwie sie z nimi obchodzic, mam na mysli pedzlowanie i szczotkowanie. ja uzywam najpierw mocno kwasnej piany, szczotka, pluczę cisnieniem, jezeli potrzeba to znow piana, plucze, potem jakis lepszy srodek z wyzej wymienionych i pedzel, plucze, ironx, plucze i na koniec jakis tar and glue romover. na tym w sumie koncze czyszczenie. potem wiadomo - nastepny etap - upiekszanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze co? ze jak? Dlaczego VP jest do bani wg Ciebie? To bardzo dobry srodek

Generalnie Bilberry tak jak ktoś wyżej napisał jest do regularnego mycia felg ale jeśli są dobrze zabezpieczone woskiem bądź kwarcem to i APC sobie z tym poradzi więc szkoda wydawać dodatkowej kasy na Bilberrego. Lepiej mieć już coś konkretnego w arsenale - na szczęście mam masę środków do felg dzięki czemu mam porównanie do innych produktów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sa do zrobienia czyjes szczury to tak, ale jak zrobisz felgi to potem tylko systematyka, wiec bilberry wg sprawdza sie bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...