Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Czyszczenie lamp/reflektorów przednich

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ja wlewalem wiecej wody destylowanej niz ipa a na sam koniec samo ipa

Opublikowano
  • Autor

Dzieki kolego ;)

Opublikowano

chcialem zapytac czy ktos probowal wyciagnac soczewke z lampy z a4 b8 bo ja chcialem wyczyscic w srodku tym sposobem ktorym opisujecie ale nie moge wyjac soczewki gdyz nie chce wyjsc przez ten otwór czy da to rade w jakis innny sposob wymontowac ?

Opublikowano

chyba spotkalem sie na forum z tym watkiem odnośnie lamp w b8, musialbys poszukac... ale napisz do Gwerty'iego napewno Ci udzieli porady:) co do lamp nie ma drugiego takiego:D

Opublikowano
chcialem zapytac czy ktos probowal wyciagnac soczewke z lampy z a4 b8 bo ja chcialem wyczyscic w srodku tym sposobem ktorym opisujecie ale nie moge wyjac soczewki gdyz nie chce wyjsc przez ten otwór czy da to rade w jakis innny sposob wymontowac ?

z b7 projektor wyjmiesz po rozklejeniu lamp .

ale nie ma nic w tym trudnego bo są na tzw. miękkim kleju. podgrzewasz lampę do około 50 stopni i bez problemu rozdzielasz klosz od obudowy. i wtedy możesz sobie wyczyścić idealnie wszystkie elementy.

co do sklejenie to tez nie problem. podgrzewasz z ciskasz i po roocie.

Opublikowano

Gdzie to ipa kupujecie ? Jak w sklepie pytać ?

Opublikowano

Allegro albo sklep dla elektroników. IPA = izopropanol

Opublikowano

no ok tylko mi chodzilo o b8 a nie b7 a nie chce czegos zepsuć

Opublikowano
no ok tylko mi chodzilo o b8 a nie b7 a nie chce czegos zepsuć

b8 tak samo. są na miękkim kleju. soczewki z nich nie wyciągniesz bez rozbierania.

zciągasz klosz i wtedy kolejno demontujesz chromy maskownice ledy itp.

nie ma inne opcji żeby wyjąc soczewkę bo przez tył nie wyjdzie.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

koledzy mam pytanie, przy skladaniu lampy jak nakladacie z powrotem te cztery "zatrzaski" które łączą soczewkę z odbłyśnikiem ? bo troche ciężko je założyć wewnątrz klosza

ok już znalazłem rozwiązanie problemu ;)

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Witam, czy ktoś czyścił w B5 reflektory z "czystego szkła" firmy Depo (przydymiona szybka od wew - lustra czyste) ? pytanie czy po takich zabiegach jak wyżej ta lampa której jakość jest taka sobie będzie jeszcze zdatna do użytku? po prostu czy nie będzie gorzej?

Opublikowano

Ja bym rozklejał :) jak to szkło nie ma strachu ze sie przypali w piekarniku czy tez od opalarki . Mozesz spróbowac w/w metodami ale czyszczenie na rozklejonej lampie uwazam za lepsze .

Opublikowano

tylko to "czyste szkło" to plastik :decayed:

Opublikowano

nie dotykałem nigdy depo :) sorki za błąd . myslalem ze oni dali prawdziwe szkło :D mimo wszystko ja bym rozklejał . roboty duzo nie ma . jak jest mozliwosc to rozklej . jak nie ma próbuj woda z dodatkiem ipa . u mnie woda plus IPA w duzych ilosciach dało mega super rezultat.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

panowie kupiłem tego IPA z tym że był tylko IPA PLUS i tam pisze, że jest to alkohol izopropylowy a nie izopropanowy. Moge tego IPA PLUS co kupiłem użyć do czyszczenia lamp ?

Opublikowano
panowie kupiłem tego IPA z tym że był tylko IPA PLUS i tam pisze, że jest to alkohol izopropylowy a nie izopropanowy. Moge tego IPA PLUS co kupiłem użyć do czyszczenia lamp ?

Jeden uj :decayed:

Izopropanol to alkohol izopropylowy :wink:

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

siemanko czyściłem swoje lampy IPĄ http://zapodaj.net/11a1cf675d152.jpg.html poźniej jak zobaczyłem swój odbłyśnik http://zapodaj.net/fdcb9b8b04b52.jpg.html oddałem go do regeneracji, dodatkowo zmatowiłem dla testu jedną lampę dosyć mocno zaczynajac od papieru 800 drugą zostawiłem jak jest. Na koniec wypolerowałem je maszynką i pastą G3. Lampy świecą lepiej ze wzgledu na lepszą formę odbłyśnika ale na lampach pojawiła się dziwna poświata na jednej jak i drugiej.. czy to IPA ? czy może to zniknie z czasem ?

fotki z teraz (niestety pada deszcz u mnie..)

http://zapodaj.net/665f8e432ac6f.jpg.html
http://zapodaj.net/e8ba170536a0f.jpg.html

oceńcie ;>

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

To ja dorzuce coś od siebie. Koszt operacji ok 5zł + piwo. Czas od wyjęcia do ponownego złożenia ok 40min. Spirytus bardzo szybko odparowuje i nie zostawia żadnych śladów. poza tym nie uszkadza elektryki, której nie dało się usunąć z lampy

Tak było.

20141004_185900.jpg

W domu mialem mikrozid więc wlałem troche, potrząsłem, wylałem, znowu wlałem i wylałem i taki efekt

20141004_193338.jpg

Teraz jest tak

20141004_202131.jpg

Edytowane przez Buba

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

siemanko czyściłem swoje lampy IPĄ http://zapodaj.net/11a1cf675d152.jpg.html poźniej jak zobaczyłem swój odbłyśnik http://zapodaj.net/fdcb9b8b04b52.jpg.html oddałem go do regeneracji, dodatkowo zmatowiłem dla testu jedną lampę dosyć mocno zaczynajac od papieru 800 drugą zostawiłem jak jest. Na koniec wypolerowałem je maszynką i pastą G3. Lampy świecą lepiej ze wzgledu na lepszą formę odbłyśnika ale na lampach pojawiła się dziwna poświata na jednej jak i drugiej.. czy to IPA ? czy może to zniknie z czasem ?

fotki z teraz (niestety pada deszcz u mnie..)

http://zapodaj.net/665f8e432ac6f.jpg.html

http://zapodaj.net/e8ba170536a0f.jpg.html

oceńcie ;>

Wydaje mi się że za słabo wypolerowałeś. jak polerowałeś tylko jedną pastą (G3 to dość gruba pasta) to lepiej było jeszcze przepolerować jakąś drobniejszą i miększą gąbką. Poza tym to z polerowaniem (a w zasadzie to z matowaniem) to bym uważał. kiedyś matowałem lampę w renault kangoo żeby usunąć głębokie rysy. matowałem tak długo że zrobiła się plama. okazało się że na lampie jest jakaś jakby powłoka jeszcze i jak się przetrze ją to później zostaje taka właśnie jakby plama (też bezbarwna ale widoczna, trudno to opisać). trzeba było polakierować całą lampę ;)

Opublikowano

dokładnie tak jak pisze synek, spróbuj czymś do polerowania tworzyw.ja używałem Autosol i od roku jest .


gitarra

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.