Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czyszczenie lamp/reflektorów przednich


dziako

Rekomendowane odpowiedzi

powiem wam że z tym płukaniem izopropanolem to jednak trzeba uważać :/ dzisiaj zabrałem się za tą operację i pierwsza lampa wyszła spoko, dużo syfu i smrodu. jak postawiłem umytą obok drugiej lampy to widać było sporą różnicę. izopropanol w miarę szybko odparował i nie widziałem jakichś znaczących zacieków, może pojedyncze kropelki. można sobie pomóc suszarką na małych obrotach (opalarką to chyba lepiej nie), chyba że jest ponad 20 stopni na słońcu to też powinno szybko odparować. problem pojawił się z drugą lampą. zacząłem płukać samą wodą, później dodawałem izopropanol, na końcu samym izo płukałem. na odblasku wokół soczewki (chodzi mi o to plastikowe koło, nie odblask samej soczewki) zaczęła marszczyć się i odpadać srebrna powłoka. zupełnie jakby polać nitrem po świeżej bazie :/ odpadło trochę dookoła otworu na soczewkę i słabo to wygląda :/ zastanawiam się co źle zrobiłem i myślę że ta srebrna powłoka mogła być gdzieś ryśnięta i przez to tak zareagowała z izopropanolem. możliwe że sam ją uszkodziłem kiedy wyjmowałem soczewkę (zawsze dziwię się producentom że zamiast zrobić tak żeby można było łatwo coś zdemontować to zrobią tak że trzeba się gimnastykować i szukać tego jedynego położenia...). mój pomysł to może najpierw wypłukać lampę a dopiero potem jak wszystko odparuje to wyjąć soczewkę. wtedy nawet jak powstanie jakaś ryska na krawędzi to już nie zaszkodzi. a soczewkę można łatwo wyczyścić po wyjęciu z lampy. sam odblask soczewki i soczewkę wycierałem ściereczką z mikrofibry (taką do okularów). odblask przez to nie wytarł się, nie przetarł, nie porysował, za to nabrał odpowiedniego blasku.

izopropanol w lublinie kupiłem na chemicznej 7, firma Biomus, na rampie przy wjeździe dla Tirów (od strony cerfura)


na koniec chciałem jeszcze przepolerować klosze ale d*pa z tego :/ mam za bardzo wypiaskowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem strasznie wypiaskowane od kamieni, dosłownie jak sito. wyczyściłem na mokro zaczynająć od 600 kończąc na 2000 później podkład do plastiku i lakier z utwardzaczem i jak nowe. Tylko muszę się zabrać za to czyszczenie wewnąrz, bo mam takie zamglone od środka może ta IPA pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lampy nie trzeba dawac podkladu do plastiku, wystarczy sciereczka z mala gradacja lekko przerysowac lampe i na to lakier, a i lepiej uzyc wieksza gradacje na koniec cos kolo 4000, najlepiej abralon. Moje lampy po takim zabiegu jak nowe wygladaja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dałem lakier z utwardzaczem dwukomponentowy. Jak rozmawiałem z lakiernikiem to nie zalecają tak wysokiej gradacji na koniec, ponieważ ona zmniejsza przyczepność. Mówią, że 2500 jest już ostateczna.

używałem tych produktów

a filmik który mnie namówił na lakierowanie to:

niestety nie miałem pistoletu to spróbowałem tym sprayem, tylko musi być dwukomponentowy, a nie zwykły bezbarwny.

Edytowane przez stoklos1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem spróbować dziś metody z czyszczeniem IPA+woda,ale utknąłem na etapie wyjmowania soczewki. Śrubki odkręciłem,ale nie dałem rady wyjąć soczewki,bo blokowało mnie to ustrojstwo od regulacji świateł. Próbowałem trochę przekręcać,ruszać na boki,ale nie dałem rady. Może ktoś pomóc jak to ogarnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam czy konieczne jest wyjmowanie silniczka od regulacji ale ja go chyba za każdym razem wyciągam. Musisz wypiąć jego "główkę" z elementu, w którym jest zamocowany i który steruje całym wnętrzem reflektora. Tylko, że ja mówię o bixach a nie wiem czy tak samo jest w innych reflektorach bo jakby nie patrzeć nieco różnią się one od siebie.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tego izo... to nie używajcie tego do czyszczenia tylnych lamp, podkusilo mnie wypłukać tylną lampę jak miałem zdjętą bo jakiś syf tam był. No to wlałem preparat do lampy, potrzepałem, wylałem, wszystko fajnie czyste itp. po 30 sekundach pojawiła się jedna ryska, po chwili pajęczyna i cała lampa (plastik) się rozleciała. I tam musiałem sobie sprawić nową lampę :)

Co do wyjęcia silniczka to przeba go delikatnie przekręcić w dół lub góre i wyjąć do tyłu, oczywiście wypiąć jeszcze wtyczkę.

Edytowane przez stoklos1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jakoś ogarnąłem temat :wink: Z efektu jestem naprwdę zadowolony,więc polecam czyszczenie za pomocą IPA+woda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów,

Mam taki problem jak na zdjęciu poniżej.

Dałem lampy do polerki i na drugi dzień takie zacieki.

Gościu przez telefon mówi że to z zewnątrz i spoleruje ponownie, ale mi się wydaje że to od środka.

Jak tam mogła się dostać woda od polerki?

Czyszczenie z IPA da radę czy trzeba rozklejać?

Pozdrawiam

IMG_20170803_093725.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyświec latarka ledowa i będziesz widział z której strony są te zacieki. Przy polerowaniu raczej nie jest możliwe żeby woda dostała się do środka chyba że gdzieś pęknięcie jest 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możliwe żeby to były jakieś zacieki po polerce które mikrofibra ręcznie nie chcą zejść jak próbuję?

 

Edytowane przez krich8710
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej ich nie było jak auto odbierałeś ? Ciekawe w tej sytuacji czy lampy Ci wgl zabezpieczył czymś po polerowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbierałem w nocy i mówił że jest pozostałość wosku i trzeba tylko przejechać.

Z tego co pokazywał to robił czymś do reflektorów firmy Mcguaiers czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy po ponownej Polerce i wszystko znikło.
Co polecacie do zabezpieczenia lamp?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej powłoką zabezpieczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś konkretną możesz podać?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , odświeże troche temat. Chciałbym sie zabrac za to mycie od środka lampy ale nie wiem którędy mam wlać wody i Izo. Moze mi ktos to wytłumaczyć a najlepiej pokazac na fotce ? Byłbym wdzięczny. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2019 o 11:04, Kosa64 napisał:

Witam , odświeże troche temat. Chciałbym sie zabrac za to mycie od środka lampy ale nie wiem którędy mam wlać wody i Izo. Moze mi ktos to wytłumaczyć a najlepiej pokazac na fotce ? Byłbym wdzięczny. Pozdrawiam

I jak udało się? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po przeczytaniu wszystkich opisów podjąłem się i ja takowego zabiegu. Lampy wypłukane od środka ( dużo syfu poszło) ale efekt był niezadowalający wiec zrobiłem im polerke papierem i zabezpieczyłem. Trochę lepiej ale nie ma szału. Po oględzinach okazało się ze szkła chyba są żółte od środka. Czy jest na to jakiś sposób, może bez rozklejania? Szmatka i wykałaczka? Ale to chyba dokładnie mi nie oczyści ‚szyby’ od środka. Jakieś pomysły czy jednak trzeba rozklejać i polerować od środka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...