Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wysokie spalanie


Fenix121

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie wysokie spalanie w A4 B8 AVANT 2.0TDI 143KM CAGA skrzynia manualna 6 biegów

Od początku zakupu spalanie wydawało mi się dość wysokie ale dla sprawdzenia zatankowałem za 200 zł i na tym przejechałem ~386 spalanie około 9l/100km :shock3: (jazda mieszana 80% trasy po około 30km naraz 20% miasto)

Wcześniej posiadałem A4 B6 AVANT 1.9TDI 130KM spalanie na takiej samej trasie oscylowało 5,4-5,6l/100km

Sprawdzałem raporty spalania dla tego samochodu

Minimalne średnie spalanie [l/100km]:

6,3

Maksymalne średnie spalanie [l/100km]:

7,8

Minimalne spalanie przy oszczędnej jeździe [l/100km]:

5,2

daleko odbiegają od tego ile moja audi pali, próbowałem zobaczyć ile komputer najmniej pokaże przy oszczędnej jeździe i przy 80km/h nie mogłem zejść poniżej 6,8l/100km (takie same próby w A4 B6 komputer pokazywał 4,5/100km)

Proszę o porady co z tym zrobić, czy Wypalanie DPF coś pomoże?

Proszę o usunięcie wątek stworzyłem wyżej (Normalne wątki) tu mało osób zagląda, i przepraszam za dubel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tankując za 100zł pojawia mi się zasięg 330km ale jeżdżąc tylko po mieście zrobiłem 250km. Najniższe spalanie jakie mi pokazało to 6.6l Na trasie jeszcze nie miałem okazji tego sprawdzić. Również jestem początkującym użytkownikiem diesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem ten sam kłopot ale o dziwo wyczyściłem EGR ,i cały układ dolotowy ,oraz uszczelniłem wąż olejowy tzw Vacum hose to ten plastikowy na gornej czesci silnika kolo wtrysków i spalanie spadło do 6l/100

Nie wiem czy to pomoże ale zawsze jakaś pomocna opcja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w trasie 900km przez Niemcy, cały czas autostrada, 130km/h na tempomacie spalanie wyniosło 6,3l/100km - liczone na podstawie wlanego po powrocie paliwa do baku (pod korek).

Wydaje mi się akceptowalne, biorąc pod uwagę że wcześniej w lżejszym A3 8P z 2.0 140KM miałem w trasie (bez tempomatu) przy podobnej prędkości 5,5l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to spalanie obliczyłeś po baku czy tylko FIS ? Wiesz, może do kalibracji jest korekta spalania w liczniku.

Ogólnie za dużo pali, ale czynników może być niestety wiele. Trzeba jechać po kolei, kolejna wymiana inny - lepszy olej.

Dobry filtr powietrza, czyszczenie przepływki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój samochód z takim samym silnikiem waha się od 6,5 do 8. Proponowałbym sprawdzić wtryskiwacze piezoelektryczne. Pozdrawiam

CAGA ma tak samo jak BRD piezoelektryki??? Wg mnie to jest.common rail i.zwykly prosty wtrysk do ktorego jest podawane paliwo.przez pompe. Tak jak w kazdym CR. Poprawcie mnie prosze jeslo sie myle.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój samochód z takim samym silnikiem waha się od 6,5 do 8. Proponowałbym sprawdzić wtryskiwacze piezoelektryczne. Pozdrawiam

CAGA ma tak samo jak BRD piezoelektryki??? Wg mnie to jest.common rail i.zwykly prosty wtrysk do ktorego jest podawane paliwo.przez pompe. Tak jak w kazdym CR. Poprawcie mnie prosze jeslo sie myle.

poza "rurka" we wtryskach jest "wtyczka"... dodatkowo na kazdym wtrysku jest jego "charakterystyka" (kazdej sztuki osobno), ktora wklepuje sie do vcdsa by powiedziec "komputerkowi" jakie ma wtryski

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki koszt takiego wtrysku silnik CAGA z 2009 roku?

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6-7 litrów w mieście z automatem:shock3:, nieźle, mnie by musiał chyba ktoś holować i musiałoby być pusto na mieście. Mnie pali na krótkich odcinkach 2-3km 8,5-11l bez klimy, ze skorygowanym licznikiem na podstawie wyliczeń z tankowania bo FIS zaniżał te wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na laczkach 225/17 w tym samym silniku wychodzi średnio 7,8 w cylku mieszanym.

Na baku przejeżdżam średnio 800-870 km z tego 70% miasto (szybkie trasy bez korków) i 30% trasa (130-160 km/h)

Ogólnie 2.0 tdi caga do oszczednych nie nalezy no chyba że jesteś na trasie i jedziesz do 120 km/h wtedy można osiągną średnią 5,5 l

Miasto musisz liczyć 7-8 l przy light-owym bucie :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda mieszana 60:40 trasa :miasto spalanie wychodzi 7,1 l/100km, silnik CAGA. Sprawdzane pod dystrybutorem (tym samym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...