Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

cisnienie w oponach 225/40/18

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Myślę, że jak przy 14,15 i 16" wbije tyle samo to już od 17 w górę też bym pakował 2,7 jakbym miał :)

Opublikowano

:thumbdown: zły pomysł Panie kolego...myślisz .że Ci co mają 20" czy 21" mają też po 2.8-3 ciśnienia w gumach ...........idąc Twoim tokiem rozumowania??

opona też musi pracować ,a jak ma za dużo powietrza to jest twarda jak taboret :thumbdown:

Opublikowano

i przy za wysokim cisnieniu sciera sie srodek opony, czyli ta czesc co ma kontakt z podlozem, nie wspominajac o niskiej przyczepnosci

nalezy pamietac, ze opona sie grzeje, co powoduje wzrost cisnienia

Opublikowano

Każdy robi według własnego uznania - ja przy 235/45/17 pompowałem 2,6-2,7 opona dobrze pracowała, felgii były proste a opony równomiernie się zużywały a przejechałem tak ponad 35tys km więc pewnie bym zobaczył jakby nierównomiernie się zużywało :)

Opublikowano

im większe ciśnienie bedzie to i zawias bedzie ostrzej dostawal jak bedzie musial sam pracowac bez opony

Opublikowano

a o komfort się też przecież w Audi rozchodzi ....

Opublikowano
  • Autor

HMM na 18 komfort lepszy jest w starym kadecie ;d

Opublikowano

Też jeżdze w zimie na 17'' ale 2,7 to opona chyba kamień jest. Istna mordęga na takich jeździć.

Musze sprawdzić ile ja mam ale myśle że 2.4, a juz 2.5 to max.

Myśle że nie ma co przesadzać z cieśnieniem bo wtedy robi się owal z opony i nie ma pełnej styczności z podłożem.

Pozatym zawias cierpi, nie gorzej niż pasażerowie.

Opublikowano

2.5-2.6 musi być przy 18''.Każdy cal to większe ciśnienie,nawet po wlepkach w samochodach to widać.Ja bym pompował po 2.5 tak robię u siebie.A z tym kadetem to kolega ma w zupełności rację.

Opublikowano

ja w swoich 235/40/18 i 245/40/18 mam po 2.5

Opublikowano

W moich 18" też 2.5 nabite.

Opublikowano

Ja pamiętam, że w B6 AVF ładowałem w ten rozmiar opony ciśnienie 2.5 przód i 2.6 tył - jeździło się dość twardo, ale bardzo dobrze czuło się auto.

Opublikowano
  • Autor

a dlaczego duzo osob z tyłu daje wieksze cisnienie skoro przod jest ciezszy

Opublikowano

W leonie wg.serwisówki 225/40/18 ciśnienie przód 2.3 tył 2.2 bez obciążenia. u siebie mam we wszystkich 2.3 i jeździ się ok.

Opublikowano
a dlaczego duzo osob z tyłu daje wieksze cisnienie skoro przod jest ciezszy

też tego nie rozumiem :decayed::wink: ,ot

Opublikowano

u siebie w avf na 235/40/18 mam również po 2.5 i jest git

  • 3 lata później...
Opublikowano

ja dzwonilem do nomy2 w katowicach i 245/40/18 do a4 b8 2.0 tdi powiedzieli 2.8 przod i tyl

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.