Skocz do zawartości
IGNOROWANY

cisnienie w oponach 225/40/18


kicek87

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie jak w tytule jakie cisnienie powinno byc do tych oponek auto to a5 b5 2.8 quattro avant dzis załozyłem po zimie i jakos tak dziwnie sie jedzie w sensie ze na nierownej drodze bez kolein wyrywa kierownice moze sie odzwyczaiłem od 18 od pazdziernika jezdziłem na 15 zimowych ale cisnienie nie zaszkodzi skontrolowac ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłeś na wlepkę we wlewie paliwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups, coś mi wzrok przymuliło i nie zajarzyłem nazwy tematu.

Sorry.

:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Pane coś za coś.....albo 15" i komfortowo się kręci albo 18" i trzeba pilnować by samochód jechał tam gdzie my chcemy jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem.....z tym samochodem osobowym...?

A4 to ogólnie osobówka :decayed::wink:

Skoro masz na wlepce 2.2-2.5 to takie ciśnienie jest zalecane w zależności od ilości ładunku i osób w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam większe kg od Twojego auta i latam z ciśnieniem 2.3 p/t alu na razie całe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już letnie założyłeś ??

Przecież za oknem śnieżyca i wszystko białe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy passacie i oponach 235/45/17 pompowałem po 2,7 na przód a 2,6 na tył i tak też mi zalecali w serwisie. Na moje przy Twoich kapciach 2,3 to zdecydowanie za mało! Tyle pompuje się w 15", które na wszystkich nierównościach będą się uginać. A na wlepie masz zawsze podane ciśnienie dla opon, z którymi auto wyjechało z fabryki a więc podejrzewam że 15 lub 16". Wiem, to na pewno bo znajomy miał passata w serii z 17" oponami i na wlepie nie miał 2,3 tak jak ja tylko 2,7 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już letnie założyłeś ??

Przecież za oknem śnieżyca i wszystko białe.

ja śmigam zimą na 17" :wink:

Ja przy passacie i oponach 235/45/17 pompowałem po 2,7 na przód a 2,6 na tył i tak też mi zalecali w serwisie. Na moje przy Twoich kapciach 2,3 to zdecydowanie za mało! Tyle pompuje się w 15", które na wszystkich nierównościach będą się uginać. A na wlepie masz zawsze podane ciśnienie dla opon, z którymi auto wyjechało z fabryki a więc podejrzewam że 15 lub 16". Wiem, to na pewno bo znajomy miał passata w serii z 17" oponami i na wlepie nie miał 2,3 tak jak ja tylko 2,7 ;)

2 cale różnicy i myślisz ,że trzeba powietrza dobijać...??? o 0.4-0.5??

miękko się robi jak jest 1,4-1,6 ciśnienie -podobnie jak przy 15"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na wlepie w a4 b6 jest przewidziana guma 235 x 45 x 17 i jet tam na pusto 2.2 a przy pełnym aucie 2.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa cale to bardzo dużo na moje - profil opony znacznie się zmniejsza i wątpie, że dobrą opcją jest pompowanie tyle co do 15 i 16" ale to tylko moje zdanie potwierdzone doświadczeniem wlep w innych pojazdach i tym co mi mówili w ASO.

A też wszystko zależy od silnika jaki mamy - ja porównywałem dwa passaty b6 - jeden wyjechał na 16" drugi na 17" i różnica na wlepach przy tym samym silniku była 2,3 a 2,6-2,7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa cale to bardzo dużo na moje - profil opony znacznie się zmniejsza i wątpie, że dobrą opcją jest pompowanie tyle co do 15 i 16" ale to tylko moje zdanie potwierdzone doświadczeniem wlep w innych pojazdach i tym co mi mówili w ASO.

A też wszystko zależy od silnika jaki mamy - ja porównywałem dwa passaty b6 - jeden wyjechał na 16" drugi na 17" i różnica na wlepach przy tym samym silniku była 2,3 a 2,6-2,7

to przy 19" ile byś wbił??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...