Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Moduły oświetlenie LED can bus do naszych Audi A4


KERCZI

Rekomendowane odpowiedzi

4500 lub 5000K. 6K moze byc juz za mocne.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tak jak pisze Kolega Dakine007.

6000K będą dobre pod zimny Xenon np. Osram Cool Blue,

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dakine007" -> Dakine0007 :):P

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś, kto ma te żarówki, wrzucić zdjęcie lampy z wyłączonymi światłami? :)

Mam je już wrzucone i naprawdę jak za tą cenę fajnie to świeci.

Porównywałem z ledami kolegi i świeci to kolorem praktycznie takim samym (ledy 6000k), jedynie trochę słabiej w dzień jeśli chodzi o ilość światła.

Także naprawdę polecam, jak na DRL za 9zł sztuka ciężko o coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No postaram się coś pstryknąć, ale aparat z telefonu średnio to obrazuje.

Ewentualnie postaram się normalnym aparatem zrobić jak nie zapomnę :)

Dawałem tam linki do co najmniej 3 tematów gdzie chłopaki dobrymi aparatami porobili zdjęcia, jak to wygląda :)

Tu wrzucam z telefonu zdjęcia swojej (na ostatnim zdjęciu zwykła żarówka vs ta z allegro):


3a53dcd581efba85gen.jpg

8a3e5a29fda4ee52gen.jpg

521df0cb0e27ec8cgen.jpg

Edytowane przez mateusztbg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też dojechały te niebieskie żarówki z allegro.Całkiem fajnie świecą barwa biała jak ksenon jedyny minus to ten niebieski kolor jak nie jest zapalona zwłaszcza z bliska.

Jak za tą cenę to myślę że warto jak ktoś nie chce się bawić w rezystorki itp.

th_2016-11-24%2018.09.02.jpg

Wyłączona z bliska

th_2016-11-24%2018.10.37.jpg

Z zapalonym ksenonem

th_2016-11-24%2018.20.19.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Oglądałem filmik z oświetleniem wnętrza LED od "Tomnika", i dało się zauważyć efekt "mrugania" podczas zapalania się diod. 
Czy to wina kamery, czy generalnie taka jest ich przypadłość? Przewertowałem cały temat i nie spotkałem sie z jednoznaczną odpowiedzią.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mce sprawdza odbiorniki, tak jest i musi być

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, xsebo1 napisał:

Mce sprawdza odbiorniki, tak jest i musi być

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
 

I rozumiem, że z wygaszaniem LEDów jest to samo? Nie widać najlepiej na tym filmiku a znalazłem tylko jeden z tymi od "Tomnika". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygaszają się normalnie, tylko obecnie stosowane moduły sprawdzają obecność odbiornika i wartości. Na żarówce nie zobaczysz tego, ale działa identyczne

 

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc czym to idzie? Moduły od tomnika i przy pierwszym otwarciu pilotem mrugną, nie macie tego?

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zawsze przy pierwszym otwarciu z pilota mrugną, na początku strasznie mnie to drażniło ale z czasem nie zwracam na to uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zawsze przy pierwszym otwarciu z pilota mrugną, na początku strasznie mnie to drażniło ale z czasem nie zwracam na to uwagi.

Mnie też i otwieram 100 metrów od domu [emoji12]

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :) 

   Opisywane mrugnięcie nie jest kwestią modułów. Jak każdy odbiornik energii elektrycznej nie działają same z siebie, a tylko po przyłożeniu do nich napięcia.
Przesyłam link do materiału filmowego, na którym można zaobserwować opisywane zjawisko.

https://drive.google.com/file/d/0B23mIculLaSAWTV4N2V1amlGSlU/view?usp=sharing

Po jednej stronie lampki zainstalowany moduł led, po drugiej zwykła żarówka. 

Na filmie zaobserwować można, że  ten impuls(mrugnięcie) jest również widoczny na żarówce. Oczywiście nie tak wyraźnie, jak na module - związane jest to z różnicą czasu reakcji na przyłożone napięcie do tych dwóch różnych odbiorników.  Elementy led reagują natychmiastowo, pełną jasnością świecenia. Żarówka natomiast potrzebuje czasu na osiągnięcie pełnej mocy świecenia. Oczywiście mówimy tu o  milisekundach.

Na marginesie- ta właśnie właściwość elementów led (brak zwłoki czasowej) skłoniło producentów aut do zastosowania ich do świateł stopu (w pierwszych wersjach były to wyłącznie te światła) lamp tylnych. Przykład wyjaśniający przydatność tego rozwiązania - światła stopu w technologii led auta nas poprzedzającego, są przez nas zauważone szybciej, niż ma to miejsce w przypadku auta ze stopami na konwencjonalnych żarówkach. Różnica ta jest rzędu milisekund, a to przy prędkości powiedzmy 130 km/h przekłada się na kilka metrów drogi hamowania. A to już jest naprawdę dużo.

Wracamy do filmu - Z powodu krótkotrwałości impulsu żarówka zwykła "nie ma czasu" osiągnąć pełnej mocy świecenia. Widać to wyraźnie "klatkując" film(pauzą), zatrzymajcie film tuż przed ósmą sekundą, naciśnijcie szybko pauzę, play, pauzę, play.... Dojdziecie do momentu tego pierwszego impulsu. Widać pełne zaświecenie modułu led i "ileś tam" procentowe zaświecenie żarówki. Świadczy to o tym, że sterownik auta (zarządzający oświetleniem wewnętrznym) po otwarciu zamka (i zamknięciu) podaje krótki impuls "pełnego" napięcia,  a następnie stopniuje je od zera, do "pełnego" napięcia instalacji elektr.

Reasumując - przyczyną opisywanego przez Was mrugnięcia jest działanie sterownika auta, a nie działanie modułów.

Mrugnięcie to, można byłoby wyeliminować w sposób elektroniczny na płytkach modułów, niestety zmiana ta przyniosłaby niepożądany efekt w postaci zlikwidowania funkcji przygaszania i rozjaśniania oświetlenia wnętrza - oświetlenie na modułach z taką modyfikacją działałoby w sposób zero-jedynkowy. A takiej funkcji nikt z właścicieli aut nie chciałby się pozbyć. Dlatego też, wspomnianej modyfikacji nie wprowadzam do projektu. 

Impuls ten widoczny jest w A4 B6. i niektórych A4 B7.

W pozostałych B7 i wszystkich B8 sterownik nie wysyła już opisywanego przeze mnie piku napięcia.

 

Edit : Zmieniłem szybkość odtwarzania filmu, wyodrębniłem interesująca nas scenę.  Teraz efekt mrugnięcia widoczny wyraźniej. 

 Link do materiału https://drive.google.com/file/d/0B23mIculLaSAY3U3andva0trTW8/view?usp=sharing

Edytowane przez Tomnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...