Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Słaby rozruch - słaby akumulator ?


verpa

Rekomendowane odpowiedzi

Mialem dziwny przypadek, otoz 5 min po zgaszeniu samochodu chcialem go odpalic i pupa, rozrusznik coraz słabiej kręcił i nie mogłem wogóle odpalić samochodu. Dopiero po podłączeniu kabli i pobrania mocy akumulatora z innego samochodu, odpalił. Myślicie, ze trzeba wymienić akumulator, czy moze wystarczy go naladować? Jesli odepne akumulator, naładuje i podłącze spowrotem to bede mogł normalnie odpalic samochod?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naładuj aku a potem podjedź do kogoś kto sprzedaje akumulatory niech ci sprawdzi jaką twój ma sprawność wtedy będziesz wiedział czy jest padnięty czy możesz jeszcze go używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak naladowac aku? musze go wyjąć z samochodu czy moge bezposrednio kablami podlaczyć? Jesli odepne aku to czy bede mogl uruchomic auto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostaw akumulator w aucie podepnij tylko prostownik :wink4: niby tak sie nie powinno robić ale nic sie nie dzieje a i roboty mniej z wyciąganiem akumulatora potem ustawianiem radia itp :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.. no własnie, nie mam ani znajomego mechanika ani nie mam jak sie podpiac pod kompa i poustawiac, wiec chyba pozostanie mi podlaczenie prostownika do aku w samochodzie. Jednak po przejechaniu 100km na trasie troche sie naladowal bo z odpaleniem nie ma teraz problemu...[br]Dopisany: 07 Lipiec 2008, 20:20 _________________________________________________ehhh.... to samo, ledwo odpalil. Gdzie moze tkwic przyczyna? Akumulator? Dodam iz kilka dni temu wymieniany byl rozrzad, moze mechaniory nabroili ? Czy bezpieczne jest podlaczenie prostownika pod aku ktory siedzi w aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli akumulator juz padl kilkatrotnie, to go wymień. bedziesz sie bawil w podladowywanie w jezdzie, a nie bedziesz mial pewnosci czy po nocy bedziesz mogl odpalic :).

znam z autopsji, nie polecam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aku możesz ładować w aucie bo takie doładowanie w czasie jazdy to jest jedynie podładowanie a 100% naładowania akumulatora uzyskuje się przez ładowanie ponad 12 godzin małym prądem więc wepnij go na noc pojeździsz kilka dni i się okaże czy aku do wymiany bo nie trzyma prądu czy to tylko wyładowanie na skutek np częstego odpalania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesli z aku jest wszystko OK to gdzie jeszcze moze tkwic problem z odpaleniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień ten akumlator i bedziesz miał problem z głowy, bo za chwile sam sobie wymyślisz 100 różnych powodów dlaczego tak się dzieje a na 99% wiadomo że to akumlator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień aqumulator,ja to zrobiłem ostatnio,a z autem cuda sie działy,aq kręcił dobrze i żwawo a auto nie odpalało,alarm wył średnio co 15 min,auto łapało wiecznie błędy,2000 obr/min na biegu jałowym,ładowanie pomagało na góra 1 dzień,i to samo mimo ze rozrusznik latał jak oszalały,na zegarach paliły sie wszystkie możliwe kontrolki jak w samolocie zupełnie bez przyczyny.z obawami kupiłem nowy aq i spokój.Okazało sie ze akumulator miał zwarcie wewnętrzne.Baterie możesz sprawdzić w każdym sklepie z aq,oni mają przyżądy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.... u mnie nic sie nie swieci, jezdzi dobrze tylko i wylacznie problem z odpaleniem mam, ostatnio wymienialem rozrząd - przed wymiana odpalal tak jak powinien, mysle ze wina moze tkwic wlasnie w rozrzadzie, mogli go gdzies zle zlozyc, w nastepnym tyg pojade do mechanika co mi zmienial i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...