Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temperatura oleju a temperatura cieczy chłodzącej


VectorC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie, otóż odkąd kupiłem Audiczke zastanawia mnie fakt że wskaźnik temp. oleju po rozgrzaniu się silnika maksymalnie osiąga jedynie 70 stopni, natomiast wskaźnik temperatury silnika pokazuje normalnie tak jak powinno być lekko powyżej 90 stopni. Z tego co wyczytałem to temp. oleju powinna być o około 10 stopni wyższa od cieczy chłodzącej. Czyżby czujnik się zepsuł i źle pokazywał ?:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie temperatura oleju w okresie zimowym waha się w okolicach 85-95 stopni według czujnika, a w okresie letnim tak 95-105. Rozmawiałem z mechanikiem jak to jest z tymi temperaturami. Ponoć zależy jeszcze gdzie kto ma czujnik wkręcony i oczywiście jaki silnik (jeden grzeje się bardziej drugi mniej). Jak czujnik umiejscowiony jest w misce olejowej to podobno pokazuje najbardziej prawdopodobną temp oleju a jak w podstawie filtra oleju to prawdopodobnie zaniża. Zależy jeszcze czy styka się on z olejem czy nie. U siebie miałeś czujnik montowany oryginalnie czy tzw. mod ?? Koszt czujnika nie duży można spróbować wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura oleju i cieczy powinny byc zblizone. Jak wiadomo silnik jest zbudowany z metali wiec temperatura wplywa na jego rozprezanie . Rozne temperatury cieczy powoduja szybsze zmeczenie materialu. Dlatego montowane sa wymieniki ciepla zwykle przy podstawie filtra oleju. Napewno jest w 1.6 i w 2.0 tez mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp. oleju na pewno wolniej rośnie niz temp. płynu jak sie nagrzeje to jest podobna do temp. płynu, chyba że jadę szybko np. autostrada to idzie bardziej do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u Mnie w 1,8 temp.cieczy i oleju są zbliżone-olej ma około 3* więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie jak kolega Łukasz13 opisuje,temperatura oleju idzie wolniej i dochodzi do max 95*,natomiast płynu chłodniczego do 90* i ani mniej ani więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...