Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki olej polecacie do A4 B8 2.0 TDI CR?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ropniaka możesz co 15k km lub co rok.

Opublikowano
8 godzin temu, Wojto napisał:

też zmieniłem ns cleana 5/40 i wymieniam co 10 tkm

I bardzo dobra decyzja.  Wymieniaj co 10k będzie dobrze.

Opublikowano

Piszecie tutaj, że powinno wejść 4,7 - 5,0 litrów oleju przy wymianie. Wymieniałem ostatnio tacie olej w caga po zakupie.Weszło 5,7 litra i jest 3/4 stanu... WTF? Większa miska? A może ktoś coś zmienił w słynnej pompie oleju (2008 rocznik). Czy pojemność układu się zmienia przy zmianie pompy na stary typ z 1,9?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

A ktoś może słyszał coś o tym oleju ?

Mannol OEM 5W30 5L 504.00 507.00

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

A co powiecie o AMSOIL signature series 100% syntetycznej?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Panowie, jestem zdecydowany na zakup Motul-a (w poprzedniej B6 też używałem) do silnika CAHA 170KM tylko trochę zgłupiałem czytając te komentarze.

To brać XClean 8100 5w40 który niby nie spełnia normmy 507 i czy jednak specific 5w30?

Mam zamiar zmieniać olej co roku lub 15 000 km. Przebieg 188 000 km.

Opublikowano
5 minut temu, pscu napisał:

Panowie, jestem zdecydowany na zakup Motul-a (w poprzedniej B6 też używałem) do silnika CAHA 170KM tylko trochę zgłupiałem czytając te komentarze.

To brać XClean 8100 5w40 który niby nie spełnia normmy 507 i czy jednak specific 5w30?

Mam zamiar zmieniać olej co roku lub 15 000 km. Przebieg 188 000 km.

Xclean 5w40 C3

Wymiana Max 10000km

Opublikowano
W dniu 7.10.2017 o 07:11, jedenastka napisał:

A ktoś może słyszał coś o tym oleju ?

Mannol OEM 5W30 5L 504.00 507.00

mannol należy do grupy SCT Lubricants rozlewany na Litwie mają siedzibę w Niemczech i posiadają swoje laboratorium

 

 

Edytowane przez wyzyk83

Opublikowano
10 minut temu, Dev napisał:

Xclean 5w40 C3

Wymiana Max 10000km

Dzięki. A znalazłem jeszcze taki: Motul 8100 X-Clean+ C3 5W30. Może lepiej ten?

Opublikowano
43 minuty temu, pscu napisał:

Dzięki. A znalazłem jeszcze taki: Motul 8100 X-Clean+ C3 5W30. Może lepiej ten?

Nie ma potrzeby

Opublikowano

Witam wszystkich :-)

Do mojej Q5 2.0 TDI 177 KM CGLC szukałem i w końcu kupiłem - LIQUI MOLE TOP TEC 4200 - 5W30 z normą 507, oryginał Niemcy. :

OLEJ_LM_4200.jpg

image.jpg

Przed wymianą:

-płukanka LM Engine Flush 

- filtr KNECHT OX388 D Eco

 

Edytowane przez frack

Opublikowano

Czy po wywaleniu DPF zaślepieniu EGR oraz blokady klap kolektora stosować jakiś inny olej? I co dodatkowo wymienić przy zmianie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano
2 minuty temu, Marcin_G napisał:

Czy po wywaleniu DPF zaślepieniu EGR oraz blokady klap kolektora stosować jakiś inny olej? I co dodatkowo wymienić przy zmianie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Co wlejesz to i tak będzie dobrze.

Ważne aby było fullem 0/5W40

Opublikowano
Co wlejesz to i tak będzie dobrze.
Ważne aby było fullem 0/5W40

Ok czyli już nie 5w30?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Opublikowano
4 minuty temu, Marcin_G napisał:


Ok czyli już nie 5w30?

Pytałeś to Ci napisałem

Opublikowano
Pytałeś to Ci napisałem

A bardziej motyl czy liqui Moly?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Opublikowano
10 minut temu, Marcin_G napisał:

A bardziej motyl czy liqui Moly?

Motul xclean 5W40 lub xmax 0W40

LM Synthoil High Tech 5W40 lub

LM Synthoil Energy 0W40 

Edytowane przez Dev

Opublikowano
Motul xclean 5W40 lub xmax 0W40
LM Synthoil High Tech 5W40 lub
LM Synthoil Energy 0W40 

A jakie są negatywne skutki takiej zamiany i czy są?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Opublikowano
5 minut temu, Marcin_G napisał:


A jakie są negatywne skutki takiej zamiany i czy są?

Nie ma

Edytowane przez Dev

Opublikowano
Nie ma

A który przy miejskim przemieszczaniu się? 5w40


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.