Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pranie podsufitki


kkam

Rekomendowane odpowiedzi

Co polecacie do prania podsufitki? Jak się za to zabrać? Mam odkurzacz piorący puzzi 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie miski z ciepłą wodą, mikrofibry białe, mydło - delikatnie z praniem podsufitki, nie przemocz bo lubią się w Audi odklejać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pocierać mikrofibrą, czy namaczać a wodę odciągać odkurzaczem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czyszczę tak:

Spryskuję podsufitkę delikatnie wodą (może być zmieszane z APC) lub namydlam ją, następnie szczoteczką, taką do paznokci szoruję i przecieram delikatnie nasączoną ciepłą wodą mikrofibrą. Po paru minutach przecieram suchą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja upralem raz i wiecej tego nie zrobie :)

mylem ja takimi szmatkami nawilzanymi... Czyli wsumie to prawie na sucho... I d*pa odlazla cala po kilku dniach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podsufitki w audi lybia odłazić to fakt (kumpel pierze zarobkowo i mówił że podsufitek boi sie maszyna ruszać w audi). W audi czyści się tak jak napisał cptolgierd i będzie git:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoją podsufitkę przecierałem miękką szmatką zmoczoną płynem do mycia szyb nic nie odeszło,różne plamy poschodziły i jest czyściutka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie do prania podsufitki? Jak się za to zabrać? Mam odkurzacz piorący puzzi 100.

Mam taki sam odkurzacz ale nie spryskuję podsufitki bo lubi się odkleić, mój sposób to szorstka szmatka (czysta oczywiście), rozpuszczony proszek RM 760 w ciepłej wodzie i czyścimy, potem ściągam ssawką odkurzacza w razie potrzeby 2-3 razy. Nie stosuję twardych szczoteczek (jak do rąk) bo można zmechacić podsufitkę albo co gorsza zaciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze wiedziec do ja miałem wyciek płynu do spryskiwaczy z tyłu i teraz mam niebieską plame :facepalm: to chyba wystarczy sama wilgotna szmatka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APC pryskać na białą mikrofibre i lekko pocierać. jak cięższe zabrudzenie to można bardzo bardzo miękką szczoteczką dla dzieci tak żeby nie zmechacić. w żadnym wypadku nie pryskać niczym bezpośrednio na podsufitkę, chyba że macie rozpylacz z delikatną mgiełką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostałość wody po przecieraniu wytrzeć czystą mikrofibrą czy odessać odkurzaczem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniej będzie zebrać suchą mikrofibrą, odkrzuacz ma siłę przy ssaniu więc logiczne będzie że może się oderwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przetarciu mikrofibrą z APC podsufitka jest tylko lekko wilgotna więc już dodatkowo jej nie trzeba przecierać suchą bo to niewiele da, a już w żadnym wypadku nie odciągać odkurzaczem!

i najlepiej czyścić APC w dużym stężeniu, żeby nie trzeba było za bardzo moczyć i trzeć.

stanowczo odradzam wode np z mydłem albo vanishem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikrofibra lub pielucha tetrowa , jedna delikatnie nasączona drugą przecierać do sucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikrofibra lub pielucha tetrowa , jedna delikatnie nasączona drugą przecierać do sucha.

Polecam i potwierdzam. Stosujemy i mikrofibry i pieluchy tetrowe na myjni. Podsufitkę trzeba dobrze dotrzeć. zwłaszcza przy brzegach bo jak zostanie za dużo wilgoci to wyjdą zacieki. Mikrofibra i pieluchy tetrowe bardzo dobrze się sprawdzają ze względu na dużą chłonność.

CO do preparatów do prania - to jest wiele dobrych środków na rynku. Do jasnej dobrze się sprawdzają te z wybielaczami optycznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...