Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elektrycznej klapy bagażnika w A4 B8 Avant 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Opis jest ok. Wiązkę zrobiłem bez problemu. Na forum też wszystko dobrze opisane ale zdjęć nie mogę otworzyć są ikonki uszkodzone i plików nie ma. Pytanie jeszcze o ten przycisk gdzie go wyrzezbic bo tes są opisy i wrzucali zdjęcia ja ich nie mogę otworzyć bo są uszkodzone albo ich nie ma. Masz może jakieś zdjecia. Tego schematu od przycisku też nie wyświetla mi dopiero jak ty mi przyslales jest ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie od dłuższego czasu walczę z ustawieniem klapy bagażnika,tak żeby podczas zamykania,nie wydawała "strzelających" dźwięków w pierwszej fazie ruchu. Podejrzewam,że wina leży po złym ustawieniu silników względem zawiasów. Jest na to jakiś sposób?

Kolejną rzeczą,jest walenie klapy podczas zamykania. Już tyle kupiłem siłowników i zawsze jest to samo. Raz zamknie cicho,trzy razy pierdyknie aż uszy bolą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie a ile w jakiś sposób wyregulować to że klapa zamyka się bardzo płynnie ? Bo mam wrażenie że tak delikatnie przy zamykaniu szarpnie, nie jest to mega idealne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli szarpanie Czy w końcowym etapie zamykania uderzenie? Jeżeli to drugie ,musisz dobrać odpowiednie siłowniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam na myśli nie równą prace schodzenia klapy, raz szybciej raz wolniej, wszystko oryginalnie zamontowane w salonie jako nowe auto ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam-mam pytanie skąd podpinamy masy do wtyki T10 ad  /PIN4 i  9 / ,T8ac /PIN4/  na siłowniki,mase na przycisk 406-klapy  /PIN 3,4/  ,masy na wtyk dociągu klapy/pin4/.,mase w przycisku w drzwiach kierowcy PIN 1,2 gdzie wpiąć ?  ZASILANIE ciągniemy ori z którego bezpiecznika.zasilenie na T10ad /PIN10/, zasilenie  naT8ac /PIN8/.OSOBNE ZASILANIA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy moduł komfortu  KG OBSŁUŻY KLAPE i el skład lusterka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł komfortu nie ma nic ze składanymi lusterkami wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowanie mam wszystko zamontowane ale niestety nie działa ani góra, ani dół, ani dociąg, działa tylko poprzez VCDS i to dopiero po otwarciu klapy mikrostykiem potem za pomocą VCDS mogę ją podnieść i opuścić. Błąd jaki mi wyskakuje, którego nie mogę usunąć oraz nie mogę dojść o co chodzi:

02364 - wspomaganie domykania 

           008- niezrozumiały sygnał 

Dodam że był wymieniany BCM 2 na taki z końcówka CQ jest na liście więc powinno działać a tu zero reakcji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Dawno nie zaglądałem na forum – zdążyłem 2 razy zmienić samochód ale znów mam A4 i potrzebuje pomocy.

Moja fura jak w profilu: A4 B8 allroad 2014 r. lampy neon led, tylna klapa elektryczna, hak fabryczny.

Nie działa mi od paru dni prawyy kierunek w klapie. A, że to wkurza, to dzisiaj zdjąłem tapicerkę klapy i podmieniłem lampę na lewą stronę- kierunek działa. Czyli lampa ok. Sprawdziłem też przewody w przelotce przy zawiasie po prawej- odizolowałem taśmę- wszystkie kabelki jak nówki.

Mam jeszcze  drugi objaw- elektryczna klapa otwiera się tylko do około połowy potem d*pa. Kodowanie skrajnej pozycji nic nie daje. . Tylko, ze dzieje się tak tylko przy włączonych pozycjach  z tyłu- jak klapa staje, to one aż przygasają razem z oświetleniem tablicy (ori led)- tak jakby klapa miała za duży opór prądu czy coś. Potem za 2-3 sekundy znowu normalnie świecą.

Co może być??? Pod nogami kierowcy suchutko- pilnuje tego jak oka w głowie. Przy module w bagażniku po prawej też wszystko jak nóweczka.

Czy możecie  mnie poratować dobrą radą i jakimiś schematami pinów wtyczek które wchodzą do tego modułu/sterownika w bagażniku- to bym sobie chociaż kable przemierzył czy na pewno od lamp do wtyczek w bagażniku wszystko jest całe. A niestety nie mam żadnych schematów. Albo chociaż gdzie idzie np. przewód kierunku prawego z klapy i jaki ma kolor- to chociaż na początek jego bym sprawdził. Szwagier elektronik to byśmy przy piwku ogarnęli ale bez schematów to d*pa blada.

Jutro jeszcze podepnę VCDSa i zobaczę jakie błędy pokaże.

Edytowane przez Hadzi78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy części elektrycznej klapy z polifta podejdą do przedlifta ? I BCM z polifta do przedlifta po zdjęciu cp ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnuie widze ze wiecej pytan, mniej odpowiedzi ale moze ktos zechce mi pomoc.

Szukam , ktory przewd w sterowniku komfortu jest odpowiedzialny za otwiwranie.

Chodzi o to za kupilem modul otwierania klapy gestem(czyt.  noga) i musze podpiac sygnal pod ten przewod. Myslalem podpiac sie pod przewod klamki w klapie ale nie bede ciagnal kabla do klapy bo ona na pewno jest juz w bagazniku, albo?

Bede wczieczny za pomoc, chetnie pozniej podziele sie patenten, o ile bedzie to dzialac.

 

Ad.

A wiec nieczekajac na pomoc z zewnatrz, zdemontowalem tapicerke klapy. Do klamki bagaznika ida dwa kabelki:

-brazowy (domyslnie masa ale jest tam 12V)

-Zolto/zielony (ten jest szgnalowy) i tego szukalem.

Przewod jak przewidywalem idzie do kabiny do sterownika komfortu do szarej 32 pinowej wtyczki.

Tam podpinamy, wszelkiej masci dodatkowe otwieraczo-zamykacze.

Jak zobie filmik z funkcjonalnosci to chetnie podziele sie reszta.

Edytowane przez bont
znalazlem rozwiazanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

W weekend zamontowałem wszystkie komponenty el klapy został mi do zmiany komfort 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie nowego ? Czy komfort ma ochronę komponentu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik komfortu ma nie tylko ochronę komponentu ale także znajduje się w nim zezwolenie staru (immo). Więc sam tego nie uruchomisz bo trzeba będzie dopasować po podmianie kluczyki i immo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem że tyle problemu z komfortem 😕 

czy ktoś z grupy jest w stanie ogarnąć komfort aby wszystko działało jak należy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kamil A4B8 STA napisał(a):

Nawet nie wiedziałem że tyle problemu z komfortem 😕 

czy ktoś z grupy jest w stanie ogarnąć komfort aby wszystko działało jak należy ?

 

Mogę ogarnąć w śląskim dopisanie MK. Kontaktuj się przez wiadomość prywatną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych forumowiczów. Mam pytanie odnośnie modułu komfortu o numerze 8k0907064gh - może wiecie czy obsługuje on elektryczną klapę bagażnika? Moduł przyjmuje kodowanie "na sucho" ale nie wiem czy w błędach powinien pojawić się brak komunikacji ze sterownikiem? 

Edytowane przez budziq25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...