Skocz do zawartości
IGNOROWANY

RNSe nie odpala....


Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem Navke i jak ja sprawdzalem na chwile( jakis czas temu ) to wszystko bylo ok.

Jak juz wszystko skompletowalem to zamontowalem navi i juz nie odpalila.

Dzisiaj przez chwile sie zalaczyla i wyswietlil sie komunikat w stylu, ze jest za zimno i plytka dvd nie bedzie odczytana( lub cos podobnego bo ekran zalaczyl sie na chwile i nie pamietam dokladnie).

Co moglo sie wydarzyc?

Naprawia ktos navki u nas na forum?

Czy potrafi ktos z Was naprowadzic mnie co moze byc nie tak.

Troche sie obawiam, ze jak oddam do jakiegos magika to nawet jesli bedzie blachostka ( mam taka nadzieje:grin:) to generalnie moze mi wcisnac wszystko:facepalm:

Za kazda sugeste bede wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vagietą możesz się w ogóle połączyć z rnsem?

Może to kwestia zasilania, masz drugą na sprawdzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RNS nie ma w sobie gdzieś bezpiecznika w środku? Może poszedł się walić :whistling:

Chociaż to mało prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpięta była właściwie ? nie była zamieniona biegunowość ? w rns-e bez auta z can nie działa podświetlenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez tu wszytsko jest na wtyczki przejsciowki itp. Nie ma mozliwosci zlego podlaczenia.

Navi montowalem juz chyba po raz dziesiaty i zawsze bylo OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze szkoda że tak daleko mieszkam , bo bym ci to ogarnął za sześciopak warki , a tak bez nawi na stole to za bardzo nic nie pomogę :kwasny: bo trzeba by ją kompletnie rozebrać i wszystko po kolei sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fu.k:doh::doh:

Ktos moze troche blizej?:grin:

---------- Post dopisany at 09:35 ---------- Poprzedni post napisany at 07:23 ----------

Oddalem navke do elektronika i okazalo sie, ze navi swieci ale na czarno. tak jakby sie zawiesila. ma ktos pomysl co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś widziałem taki objaw i okazało się że uszkodzony był ekran. Sprawdź czy zaraz po uruchomieniu navi możesz opuścić ekran jeśli tak to może być to wina właśnie ekranu lub taśmy połączeniowej. Mi ekran jak padł świecił całkowicie na biało niech elektronik sprawdzi czy świetlówka w ekranie działa może to właśnie ona siadła

---------- Post dopisany at 09:48 ---------- Poprzedni post napisany at 09:46 ----------

sprawdzałeś czy vag się łączy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fu.k:doh::doh:

Ktos moze troche blizej?:grin:

---------- Post dopisany at 09:35 ---------- Poprzedni post napisany at 07:23 ----------

Oddalem navke do elektronika i okazalo sie, ze navi swieci ale na czarno. tak jakby sie zawiesila. ma ktos pomysl co to moze byc?

No i wszystko jasne trzeba wymienić podświetlenie wyświetlacza bo tak jak napisał kolega wyżej takie jak by świetlówki skończyły już swój żywot. Raczej chyba nie można kupić takiego podświetlenie osobno , no chyba że gdzieś w serwisie. Ale możesz użyć podświetlenia od jakiegoś innego wyświetlacza który ma np. uszkodzony wyświetlacz albo piksele.

Skołuj sobie taki a ja krok po kroku ze zdjęciami pomogę ci to wymienić :naughty:.

Jeżeli nie dasz rady załatwić w PL to mam parę na stanie , więc mógł bym ci wysłać a ty byś tylko pokrył koszt wysyłki :wink:.

Ale zanim będziemy wymieniać podświetlenie , sprawdził bym jeszcze jedną rzecz , tasiemka która łączy wyświetlacz z płytą główną , może być gdzieś uszkodzona albo po prostu się lekko wysunęła bo spotkałem się i z takim przypadkiem kilka razy :wink:.

---------- Post dopisany at 09:04 ---------- Poprzedni post napisany at 08:58 ----------

tylko nie rozumiem dlaczego navi nie łączy się z vaginą :eusathink:

---------- Post dopisany at 09:06 ---------- Poprzedni post napisany at 09:04 ----------

albo zrób jeszcze tak: jak masz inną nawi na stanie , to podmień wyświetlacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikaszi dzieki za pomoc:wink: a powiedz czy radio nie powinno chociaz grac skoro problem tylko z wyswiertlaczem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikaszi dzieki za pomoc:wink: a powiedz czy radio nie powinno chociaz grac skoro problem tylko z wyswiertlaczem?

radio powinno grać ale może nie gra bo trzeba najpierw wpisać pin , no chyba że się załącza od razu bez pinu :eusathink:

kurcze ja coraz bardziej bym obstawiał ze gdzieś coś nie łączy albo płytka zasilająca padła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No navka jest z innego auta wiec raczej powinna prosic o kod bo aku bylo wymieniane w miedzy czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zostaje ci podmiana wyświetlacza tak jak mikaszi napisał. Navi napewno pyta o kod. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod odpowiednim kontem, przyświecając latarką, można dojrzeć czy Coś się wyświetla na ekranie.

Przy jakimś uderzeniu świetlówka mogła pęknąć już miałem takie przypadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...