Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie wszystkie głośniki grają - co może być przyczyną ?


Miszka82

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby co to mam luzem ori głośniki, można zrobić podmiankę jednego na próbę

Artur co do głośników to lipa, niski ani wysoki ton nie reaguję więc wina leży po stronie kabli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak że jak kupiłem auto (bez radia) po dojechaniu do domu wyciągnąłem radio z drugiego auta i podłączyłem do swojego i nic nie grało. Jakiś czas tak jeździłem bez radia ale przy robieniu 2 dinu rozebrałem pół auta i się okazało że każdy kable przy głośniku był przecięty :facepalm: Nie wiem co sprzedający miał na myśli :facepalm: Stargałem dywan i kupiłem troszeczkę grubsze kable i zrobiłem całą instalację audio od nowa. Teraz wszystko gra i bucy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pozamiatało.

Co do lewego przodu to stawiam na jakąś zgnitą kostkę na instalacji, przełamane przewody w przepuście do drzwi albo sam głośnik.

Skoro głośnik centralny gra to znaczy że oba kanały (przednie) z radia są sprawne bo centralny jest podłączany pod oba z tych kanałów.

Trasę głośnika prosto można sprawdzić omomierzem, ma być 4ohm pomiędzy kablami zasilającymi głośniki.

Co do tyłu to już jest dziwne. Skoro sub gra to oznacza że sygnał z radia do wzmacniacza w bagażniku dochodzi.

Tutaj może być: uszkodzony wzmacniacz, przełamane kable w przepustach do drzwi, uszkodzone głośniki.

Też bym zaczął od sprawdzenia przejścia między głośnikiem a wzmacniaczem (pętla 4ohm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narzeczona się przypucowała, że słyszała charczenie w prawych tylnych drzwiach, a wcześniej w prawych przednich... ale dalej brak tu logiki, no nic weekend zrzucanie boczków i wtedy ewentualna dalsza diagnoza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz rwać tapicerki pomierz najpierw na kostkach przejścia poszczególnych głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz rwać tapicerki pomierz najpierw na kostkach przejścia poszczególnych głośników.

w którym miejscu się to znajduje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednie głośniki sprawdzisz w górnej kostce iso (wpis w google "kostka iso")

Co do tylnych głośników to złapiesz je w kostce wzmacniacza, tutaj już musisz poszukać.

Chyba na forum w opisie jak założyć system bose jest rozpisane złącze wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa rozwiązana, jeśli chodzi o tył to zaśniedziała była kostka i wtyki przy wzmacniaczu, psiknięte preparatem i ożyły, a prawy przód przerwane kable w drzwiach - cóż nieszczęścia chodzą parami, radyjko gra.

dzięki za wypowiedzi i Ucho Tobie za pomoc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zobacz jaki zbieg okoliczności, że nagle przestały tak grać...większe prawdopodobieństwo to trafienie w lotto:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zobacz jaki zbieg okoliczności, że nagle przestały tak grać...większe prawdopodobieństwo to trafienie w lotto:grin:

grałem w środę i nie pykło

ps. można zamykać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zobacz jaki zbieg okoliczności, że nagle przestały tak grać...większe prawdopodobieństwo to trafienie w lotto:grin:

grałem w środę i nie pykło

ps. można zamykać

mnie też nie pykło:disgust:

Stasiu...zamknij drzwi za sobą:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...