Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Rożnica w obrotach pomiedzy dwoma samochodami o tych samych silnikach


Agrzesiek4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam kumpla ktory ma A4 B5 Avant 96r prod. tez ADR i kiedy jedziemy na 4 biegu 120 km/h ja mam 4300 obrotow a on rowne 4000!

Wyglada na to jakby moj byl slabszy dlaczego tak sie dzieje? co u mnie moze byc nie tak.

Dodam ze on ma stozkowy filtr powietrza, tylko tym roznia sie nasze silniki.

Przebieg jest bardzo podobny ok 230 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie we wklejkach, jakie są oznaczenia skrzyni biegów.

Jeśli różne, to znacie odpowiedź, jeśli te same, to ktoś ma wymienioną skrzynię biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat koła nie mają znaczenia jaką predkość pokazuje licznik przy takich samych obrotach.

Zostaje jeszcze opcja slizgajacego sie sprzegła ewentualnie ktoś ma przekłamania licznika niech sie inne ADR-y wypowiedza co pokazuje predkosciomierz przy 4000rpm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jak znajdę niezakorkowany kawałek drogi to się przelecę i sprawdzę.. Zobaczymy :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Z tego co pamiętam, to u mnie 120 jest przy 4000rpm, ale do końca nie jestem tego pewien.

Co do kółek, to u mnie siedzą 205/60/15, czyli twój kolega chyba ma za duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra ale mimo wiekszych kolek ma wiekszy osiag, a powinno byc odwrotnie. cos siedzi gdzie indziej.

a moze byc problem gdzies np w lozyskach albo przegubach? molze ja mam zuzyte i ciezko chodza i dlatego ta roznica? sam juz nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam jestem ciekaw, czemu Audi montowalo skrzynie o roznych przelozeniach do tych samych silnikow :blink:

przykladowo : silniki 2.8 30V z tego samego roku 1997 : w ACK na 4-rtym biegu przy 6000 obr/min jest ok. 215 km/h, gdzie w ALG na tym samym biegu i tych samych obrotach jest ok. 195 km/h :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra ale mimo wiekszych kolek ma wiekszy osiag, a powinno byc odwrotnie. cos siedzi gdzie indziej.

a moze byc problem gdzies np w lozyskach albo przegubach? molze ja mam zuzyte i ciezko chodza i dlatego ta roznica? sam juz nie wiem

Przecież to jasne, jeżeli ma większe koła, to przy tej samej predk. obr. silnika będzie miał większą prędkość.

Nie wymyślaj nic o przegubach i tego typu pierdołach, różnica wynika z innej średnicy kół.[br]Dopisany: 12 Lipiec 2008, 09:57 _________________________________________________

Akurat koła nie mają znaczenia jaką predkość pokazuje licznik przy takich samych obrotach.

Jak to nie mają??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat koła nie mają znaczenia jaką predkość pokazuje licznik przy takich samych obrotach.

Jak to nie mają??

Normalnie nie mają, licznik pokazuje prędkość kątową na wyjściu skrzyni, a dopiero rozmiar kół przekłada się na prędkość rzeczywistą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jak wracałem do Wawy, przypomniało mi się i sprawdziłem: u mie przy 4000 jest 120-123km/h..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie, u mnie przy 4000 na 5 jest ponad 150 :)... a smiem twierdzić 155 :> no cóz tak mam na szafie :naughty:..[br]Dopisany: 13 Lipiec 2008, 20:09 _________________________________________________

Dziwnie, u mnie przy 4000 na 5 jest ponad 150 :)... a smiem twierdzić 155 :> no cóz tak mam na szafie :naughty:..

Jutro sprawdze ile mam na 4 biegu przy 4000 :>...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznica w rozmiarze kol bedzie przekladala sie na predkosc rzeczywista,a nie na ta wyświetlana na liczniku. :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie, u mnie przy 4000 na 5 jest ponad 150 :)... a smiem twierdzić 155 :> no cóz tak mam na szafie :naughty:..[br]Dopisany: 13 Lipiec 2008, 20:09 _________________________________________________

Dziwnie, u mnie przy 4000 na 5 jest ponad 150 :)... a smiem twierdzić 155 :> no cóz tak mam na szafie :naughty:..

Jutro sprawdze ile mam na 4 biegu przy 4000 :>...

Pawelc ten temat jakby Ciebie nie dotyczy, bo chodzi o silnik ADR 1.8 bez turbo - 125KM :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAWELC czlowieku ale ty masz 1.8 T

nie widzisz o jakim silniku my rozmawiamy?

Przepraszam :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...