Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A6 c7 Avant 3.0 TDI


Carlos*

Rekomendowane odpowiedzi

Carlos jak tam się sprawuje A6 i ten silniczek? mógłbyś już coś napisać o kosztach jego ekspolatacji?

Jedrekx , auto sprawuję się na prawdę super. Mam obecnie 28kkm i z silnikiem żadnych problemów , ale co to za przebieg...

Pojawiła się natomiast usterka pukającego zawieszenia z tyłu co opisywali wcześniej Kuredu i Szymek. U Szymona chyba z tego co wiem mieli wymieniać amorki tylne, ale nie wiem dokładnie jak się to dalej potoczyło , muszę dopytać. Ustrkę zgłoszę przy serwisie 30kkm także niebawem. Na serwis jeżdżę co 15kkm co tyle przypada wymiana oleju. Odnośnie kosztów to nic Ci nie powiem bo po prostu nie wiem. Oddaje kluczyk i tyle mnie to interesuje.Mam wykupiony pakiet serwisowy, także wszystkie koszty serwisu mam w d.... Auto pali około litra więcej niż moje byłe A4 B8 3.0 TDI. W mieście około 10-11 litrów, prędkości autostradowe 180km/h jakieś 9-10l , także tragedii nie ma.

@ turdzi - ubezpieczenie full pakiet 7400 zł nie wiem , czy to dużo , czy mało, każdy niech sobie sam oceni :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carlos jak tam się sprawuje A6 i ten silniczek? mógłbyś już coś napisać o kosztach jego ekspolatacji?

Jedrekx , auto sprawuję się na prawdę super. Mam obecnie 28kkm i z silnikiem żadnych problemów , ale co to za przebieg...

Pojawiła się natomiast usterka pukającego zawieszenia z tyłu co opisywali wcześniej Kuredu i Szymek. U Szymona chyba z tego co wiem mieli wymieniać amorki tylne, ale nie wiem dokładnie jak się to dalej potoczyło , muszę dopytać. Ustrkę zgłoszę przy serwisie 30kkm także niebawem. Na serwis jeżdżę co 15kkm co tyle przypada wymiana oleju. Odnośnie kosztów to nic Ci nie powiem bo po prostu nie wiem. Oddaje kluczyk i tyle mnie to interesuje.Mam wykupiony pakiet serwisowy, także wszystkie koszty serwisu mam w d.... Auto pali około litra więcej niż moje byłe A4 B8 3.0 TDI. W mieście około 10-11 litrów, prędkości autostradowe 180km/h jakieś 9-10l , także tragedii nie ma.

@ turdzi - ubezpieczenie full pakiet 7400 zł nie wiem , czy to dużo , czy mało, każdy niech sobie sam oceni :wink:

Tylne miechy do wymiany. Wszystko na gwarancji a najśmieszniejsze jest to że przód zaczyna pukać. Przebieg 35tkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z przodu jak na razie cisza, ale już wiem czego się spodziewać :decayed:

Szymek jak będę w ASO to pozwolę sobie zadzwonić do Ciebie , zaoszczędzę im trochę czasu na poszukiwaniu tej usterki :wink:

U mnie gamonie jeszcze nigdy się z tym nie spotkali, ani nie słyszeli o problemie stuków z tyłu :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fany wózek z opcjami jak dla mnie wystarczającymi, gratki, kiedy 390 km ?:) i urywający głowe Nm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z przodu jak na razie cisza, ale już wiem czego się spodziewać :decayed:

Szymek jak będę w ASO to pozwolę sobie zadzwonić do Ciebie , zaoszczędzę im trochę czasu na poszukiwaniu tej usterki :wink:

U mnie gamonie jeszcze nigdy się z tym nie spotkali, ani nie słyszeli o problemie stuków z tyłu :grin:

Ta na pewno slyszeli. Poza tym jest pidpowiedz serwisowa do A6 z centrali. Ja bede teraz na wymianie oleju przy 45tys km i 3 raz lozyska amorow z tylu do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto piekne a silnik rewelacja ale co z tego jak auto ktore kosztuje kilkaset tysiecy zlotych juz ma usterki w zawieszeniu i stuka a przebieg znikomy :wink:

Moje a4 ma najechane 250 tys ,zawias jest orginalny tyl i przod,nic nie wymieniane i moze ciezko w to uwierzyc ale nic nie puka nawet cicho.Czasami tylko na kamieniach slychac tykanie gdzies z maglownicy lub drązkow.Ale 250 tys ma nalatane

.Ostatnie 2 lata jezdzilem na 18'.Ten sezon na 19'.Pancerny zawias.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carlos jak tam się sprawuje A6 i ten silniczek? mógłbyś już coś napisać o kosztach jego ekspolatacji?

Jedrekx , auto sprawuję się na prawdę super. Mam obecnie 28kkm i z silnikiem żadnych problemów , ale co to za przebieg...

Pojawiła się natomiast usterka pukającego zawieszenia z tyłu co opisywali wcześniej Kuredu i Szymek. U Szymona chyba z tego co wiem mieli wymieniać amorki tylne, ale nie wiem dokładnie jak się to dalej potoczyło , muszę dopytać. Ustrkę zgłoszę przy serwisie 30kkm także niebawem. Na serwis jeżdżę co 15kkm co tyle przypada wymiana oleju. Odnośnie kosztów to nic Ci nie powiem bo po prostu nie wiem. Oddaje kluczyk i tyle mnie to interesuje.Mam wykupiony pakiet serwisowy, także wszystkie koszty serwisu mam w d.... Auto pali około litra więcej niż moje byłe A4 B8 3.0 TDI. W mieście około 10-11 litrów, prędkości autostradowe 180km/h jakieś 9-10l , także tragedii nie ma.

@ turdzi - ubezpieczenie full pakiet 7400 zł nie wiem , czy to dużo , czy mało, każdy niech sobie sam oceni :wink:

W A7 mialiśmy to samo, ale w przednim zawieszeniu (przebieg ~30 tyś.) - co chwila stuki i ASO nie potrafiło zdiagnozować przyczyny, a wkur..ało niesamowicie w aucie tej klasy :facepalm: W końcu rozebrali, zamienili przednie amory miejscami i jak na chwile obecną stukanie ustało.

Do tej pory nie wiem, co było przyczyną - czy nieprawidłowy montaż, czy jakaś wada fabryczna, ale jest spokój - jak dla mnie jednak jest to niemała porażka Audi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż stuki stukami,będą wymieniać do usranej śmierci, dziwne jest u mnie to ,że stuki występują tylko przez około 5 min po nocnym postoju, później cisza ,nic nie słychać, także ciężko będzie mi opisać usterkę po dojeździe do ASO, chyba że zostawię u nich auto na noc i następnego dnia diagnoza i weryfikacja. Niby pierdoła , ale niesmak pozostaje, nie powinno się to dziać w autach tej klasy :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając hipotetycznie że nie ma gwarancji to przy przebiegu 35 tkm masz koszt 5 tys. za amory. Zastanawia mnie to wszystko w perspektywie RS6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jasne ,nie mając gwarancji koszta straszne , lecz gdy auto wzięte jest na firmę, to na wszystkie części które były wymienione podczas gwarancji liczona jest od nowa 2 letnia gwarancja od daty wymiany, także zakładając po jakim przebiegu występują problemy z zawieszeniem napisałem ,że w moim przypadku będą wymieniać na własny koszt , nawet po okresie gwarancji :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewien?bo na części wymienione w ramach gwarancji, gwarancja trwa tyle ile na całe auto.Z tytułu GWARANCJI bankowo tak jest.Więc tu się mylisz.

Innymi słowy wymienisz coś na tydzień przed końcem gwarancji,zepsuje się po 3 miesiącach ta sama część i płacisz.Troche inaczej jest z tytułu rękojmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę - mi też się wydaje, że max okres gwarancji wymienionych części kończy się wraz z całościową-pierwotną gwarancją na całe auto:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ka tez mam info ze moj s-tronic ma gwarancje dwa lata od wymiany na nowy a nie do konca gwarancji fabrycznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info z serwisu. Części oryginalne montowane w aso obejmuje 2 lata gwarancji

Tak które zakupiłeś.A nie które wymienili Ci na gwarancji auta.Zapytajcie dokładnie a przyznacie mi rację bo sie mylicie.

2 lata gwarancji masz na części za które płacisz.Nie za te które wymieniasz na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info z serwisu. Części oryginalne montowane w aso obejmuje 2 lata gwarancji

Tak które zakupiłeś.A nie które wymienili Ci na gwarancji auta.Zapytajcie dokładnie a przyznacie mi rację bo sie mylicie.

2 lata gwarancji masz na części za które płacisz.Nie za te które wymieniasz na gwarancji.

Każda nowa część pochodząca z działu części (odpłatnie/nieodpłatnie) zamontowana przez serwis podlega gwarancji na usługę oraz na samą część

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak kumpel się ze mną założył pojechaliśmy do Auto Speciala (dealer Audi,VW co zapewne wiesz) i przegrał.

Chcesz się założyć? :decayed:

Mówimy o gwarancji nie rękojmi.

Jeśli to prawda, to jest to kompletnie nielogiczne.

Takie stanowisko przedstawia jak rozumiem ASO, tak ?

Ciekawe w związku z tym, jak ten temat wygląda od strony prawnej:whistling:

Jeśli założą mi jak sądzę nową część, która jak w przypadku amorów może mieć identyczną wadę, i tym samym znów np po pół roku zacznie coś stukać, a będzie już po gwarancji, to tym samym jestem w cz...j d...e:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To totalnie logiczne właśnie.

Producent daje Ci gwarancję na samochód przez 2,3,4 nieważne ile lat.

Przez ten okres naprawia wszelkie usterki.

Potem nie naprawia już usterek..gratisowo.

Jeśli coś nie działa poprawnie i non stop się psuje możesz domagać się wymiany za niezgodność towaru z umową a to róźnica…dość duża :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...