Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ASN] Co lepsze - skóra czy welur ?


MALY A4

Rekomendowane odpowiedzi

Skóra + alcantara to jest moim skromnym zdaniem najlepsze rozwiazanie. Ladnie wygląda, nie grzeje sie, łatwo sie czysci i nie slizga sie d..a ;) po siedzeniu czyli dobre trzymanie.

no tylko po 200tys sie mechaci i wyglada nieco gorzej chociaz wciaz robi wrazenie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, a ja mam takie fotele welurowe i nie zamierzam ich zamieniać na żadną skórę: :wink4:

Są niesamowicie wygodne i bardzo dobrze trzymają na zakrętach, do tego mają regulację odcinka lędźwiowego. :good:

fotele1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skóra + alcantara to jest moim skromnym zdaniem najlepsze rozwiazanie. Ladnie wygląda, nie grzeje sie, łatwo sie czysci i nie slizga sie d..a ;) po siedzeniu czyli dobre trzymanie.

no tylko po 200tys sie mechaci i wyglada nieco gorzej chociaz wciaz robi wrazenie :decayed:

Dlatego lepsze jest połączenie skóra+'speed'. Jest mega :kox: :kox: :naughty:

Materiał dużo lepszy jakościowo niż ten tandetny welur ..... :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał dużo lepszy jakościowo niż ten tandetny welur .....

Nie zgodzę się z tym że welur jest materiałem tandetnym. Tandetna to jest szmaciana, podstawowa tapicerka jakich wiele w B5 i B6. Ale trudno moim zdaniem powiedzieć o welurze żeby był tandetny.

Poza tym jak już ktoś mądrze wspomniał - o gustach się nie dyskutuje, ale można podsykutować o walorach użytkowych. A prawda jest taka że welur bije skórę na głowę pod względem walorów użytkowych. Wyjątkiem jest dobra skóra wentylowana + klimatyzacja w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kubełkowe materiałowe w swojej B6. Były przechooyowe

A plamy po wodzie mineralnej to już :sick3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kubełkowe materiałowe w swojej B6. Były przechooyowe

No to miałeś w takim razie materiałowe (tzw. szmaciane), a nie welurowe - jest to jednak pewna różnica :wink4:

Welur jest miękki i bardzo przyjemny w dotyku, a fotel szmaciany jest szorstki, śliski i nieprzyjemny (jak w jakimś Fiacie Punto albo Seicento).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skóra + alcantara to jest moim skromnym zdaniem najlepsze rozwiazanie. Ladnie wygląda, nie grzeje sie, łatwo sie czysci i nie slizga sie d..a ;) po siedzeniu czyli dobre trzymanie.

Jak masz fotele s line w pełnej skórze to też się nie ślizga :) miałem w B6 fotele z b7 środek speed a boki skóra teraz mam w A6 pełną skórę i nie chcę juz materiału. Kanapa tył idealna do czyszczenia :wink4: skóra środkiem jest bardziej delikatna niż boki . W zimie się je podgrzewa a w lecie no cóż trzeba unikać słońca . Ale i tak po 5 min. jazdy już jest oki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanapa tył idealna do czyszczenia :wink4

To co ty tam na niej wyprawiasz ? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pelna skore. Bez grzanych siedzien (zreszto w anglii to nawet nie jest zbyt koniecznie :>) Bylem w zime w polsce. Brak grzanych siedzen - da sie przezyc, nie jest wcale tak najgorzej. Gorzej jest w lato jak sie wsiada do nagrzanego samochodu. Ale to rowniez kwestia przyzwyczajenia.

Ale powiem szczerze ze to jest pierwszy i ostatni moj samochod ze skora. Jest tylko jeden powod dla ktorego ta skore nadal mam:

fotele kubelkowe. Sa bardzo wygodne do jazdy jak dla mnie. I z checia oddalbym swoja skore (bez zastanowienia) ale tylko i wylacznie za takie fotele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z checia oddalbym swoja skore (bez zastanowienia) ale tylko i wylacznie za takie fotele.

Ja mam welurowe kubełki (rzadko spotykane), ale na skórę się nie zamienię :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w skórze, to ja o swoich gabarytach typu S/M latam jak szmata na tych taboretach...kubełki czy też rs-y :wallbash::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem w poprzednim aucie samą skórę i trochę żałowałem, teraz mam półskórę (boki skóra środek alcantara) i wydaję mi się że to jest złoty środek - ale to kwestia gustu i upodobań... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem w poprzednim aucie samą skórę i trochę żałowałem, teraz mam półskórę (boki skóra środek alcantara) i wydaję mi się że to jest złoty środek - ale to kwestia gustu i upodobań... :hi:

ja też tak uważam...bo jeździłem na pół skórach i dla mnie idealne to było :decayed: , a na skórze tak jak wyżej pisałem :disgust:

a co do weluru...kubełkami w welurze, też był nie pogardził :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skóra ma wiele zalet jak i wad. Łatwa w czyszczenie, dużo lepiej fotel wygląda, wnętrze wydaje się bogatsze a z drugiej strony zimna zimą, gorąca latem. Jak nie dbasz o skórę to popęka i też nie wygląda za ładnie. To jest indywidualna sprawa dla każdego co bardziej mu odpowiada :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też jestem podobnego zdania bo równie dobrze jak bym spytał czy skrzynia manual czy automat,czy kolor czarny czy biały itp bo zarówno tu jak i tu znajdą sie zwolennicy jak i przeciwnicy wiec wydaje mi sie że jest to indywidualna sprawa dla każdego do własnych potrzeb,upodobań i własnej wygody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...