Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Solenoida czy jakoś tak - co to może być ?


betoniaraxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, słuchajcie wczoraj byłe u mechanika i podpiął audike do kompa by sprawdzic co ja boli, no i okazało sie ze pokazuje awarje ,, solenoidy ,, Czy wiecie co to takiego ? tzn. Koles mi wyjasnił, że jest to urządzenie które ma cos wspólnego z turbina i wrazie awari auto traci moc. Ale może mi ktoś bardziej wyjasni. Ile to kosztuje itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No xavier ma racje to łasnie to cos ! czy wiecie ile to może kosztować - ta część i ile mniej więcej wymiana. Bo podobno u mnie padła ale nie widze żadnych wielkich oznak. Podobno auto traci na mocy ale jeżeli juz przy kupnie było coś nie tak to skąd mam wiedziec co nie.

Ps. kolego gadi wiem co to sonde lambda :cool1:, z tym że nie bardzo wiem jakie są objawy awarii solenoidy gdyż do tej pory nie miałem z tym do czynienia bo chyba sol...... jest tylko gdy silnik posiada turbo, a to moje pierwsze autko z turbina .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ETKA pod nazwą solenoid dla Twojego silnika podaje coś takiego (14):

solenoidqh9.th.jpg

Jest to więc zawór magnetyczny, zaś N75 to chyba nr 12 czyli przetwornik ciśnienia :mysli: (poprawcie mnie jeśli się mylę).

Cena to 22,85 euro :cool1:

P.S. Przydałby się prefiks w temacie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór sterowania wydechem recyrkulacji spalin

Zawór systemu zasysania powietrza wtórnego

Zawór regulacyjny ciśnienia doładowania

Zawór przełączający przesłony przekierowującej kolektora

Takie nazwy wyświetla wyszukiwarka w Inter Cars po wpisaniu numeru 1J0 906 283A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mianem solenoid okresla sie wszystkie elementy wykonawcze ktore zawieraja cewke indukcyjna. m.in zawory sterujace np. jak juz pisaliscie zawor sterujacy turbina, czy EGR-em, ale nie tylko.

sporo ich jest rowniez w ukladzie hamulcowym i ABS, nazewnictwo ETKI tematu nie wyczerpuje,

jezeli mechanik wie co mowi to jest to zawor N75 ale rownie dobrze moze byc to zupelnie inny element

jezeli mamy pomoc w diagnozie musisz podac przynajmniej nr bledu VAG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...