Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Moje prace


Griffe

Rekomendowane odpowiedzi

Moje retrospekcje 2014...

Na szczęście w gamie produktów do detailingu jest mało totalnych fuckup'ów, większość używanych przez ogół ludzi jest godna polecenia.

Zaczynając zabawę w pucowanie fury stykamy się z produktami zalecanymi przez "obeznanych" mieszaczy i pojawia się efekt "wow" bo jakie to się auto zrobiło śliskie, jak nie błyszczy itp

Wchodząc w temat głębiej i kupując kolejne produkty, z założenia lepsze od poprzednich, zaczynamy dostrzegać różnice w aplikacji, trwałości i wielu innych aspektach.

Dawno nie rzucam się na wszystkie nowości (zwłaszcza, że detailing jest ostatnio trendy i firm, produktów jak przysłowiowych ... po deszczu - każda myjnia to teraz Auto Spa, a każde sprzedawane mieszkanie to apartament - widocznie takie głupie czasy i dewaluacja wartości). Ogólnie przerobiłem wiele różnych środków i pracuje tymi, z którymi najbardziej się lubię. Czasem jednak zdecyduję się na zakup nowego cuda, albo sięgnę po specyfik, który jest na rynku od lat, ale nie był obecny w moim składzie.

Zacznijmy od początku więc:

- prewash jednak ValetPRO Advanced Neutral Snow Foam mocna a zarazem bezpieczna dla LSP (Last Step Protection - czyli wosk, sealent, powłoka itp) do tego ładnie pachnie. Zapach dla mnie jest dość ważny - ot taka fanaberia. Ciut lepsza aktywna piana wg mnie to Autobrite MagiFoam ale śmierdzi nie do zniesienia - oczywiście nie jest poziom Iron X, król smrodu jest tylko jeden :wink:

- mycie czyli szampon zdecydowanie GTechniq G-Wash, nie mam nic do zarzucenia Dodo Jucie Born To Be Mild, bo jest świetny ale 2014 rokiem G-Wash

- rękawica bez zmian od lat tylko merynos od CarPro - król jest tylko jeden.

- osuszanie w tym roku bez zmian od dłuższego czasu katuję ShiningCar Flossy Pro Drying Towel

- glinka tu też bez zmian zdecydowanie Meguiar's

- środki typu Iron ustąpiły miejsca Tuga-chemie Alu-Teufel Spezial Gel, polecony przez denishome :wink:

- cleaner dwa znane i lubiane produkty od lat, zdecydowana czołówka - połączenie ich w jeden dałoby produkt idealny. Zymol HDC za zapach i za wygląd - robi robotę na lakierze jak nic. PolishAngel Escalte Lotion - brak mu tylko zapachu, poza tym jest zdecydowanie najlepszy

- wosk w zeszłym roku akurat mało było smalcowych rewolucji z pewnością japońska rewelacja SOFT99 Fusso Coat 12 months niestety zdetronizował mojego ulubieńca Meguiar'sa #16 Paste Wax i oczywiście najnowsza limitowana edycja Swissvax Utopia by Tommy Lund's to drugi w gamie SV wosk sygnowany przez detailera, z tego powodu w tym roku zestawie go z Swissvax Crystal Rock by Paul Dalton.

- powłoki zdecydowanie GTechniq EXOv2 niespotykana hydrofobowość, na S3 leży 8 miesięcy i nadal robi duże "wow". Nowy król GTechniq Crystal Serum - tylko dla akredytowanych inna niż wszystkie. Warto też wspomnieć o SiRamiku, który jest u nas nadal w fazie testów, póki co zachowuje się wzorowo, ingi jak na powłokę kwarcową robią duże wrażenie.

Zapowiada się jeszcze ciekawszy rok.

Edytowane przez Griffe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne podsumowanie Griffe. Można by rzec, że wręcz małe kompendium wiedzy na temat środków do pielęgnacji lakieru ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega widzę ma zacięcie poetyckie :D i bardzo fajnie, bo trzeba się wiedzą dzielić. Tuga faktycznie okazała się ciekawym środkiem, ale jak Paweł zobaczysz co teraz testujemy z Sylwkiem to możesz być w dużym szoku (przedsmak dostałeś)

W temacie detailingu ten rok naprawdę zapowiada się ciekawie. Wkrótce udostępnię test czterech środków do zabezpieczania felg, w marcu wpadnie kilka ciekawych projektów na korektę, kwiecień podobnie a to dopiero pierwszy kwartał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie ostro w 2015-!!

Griffe - wielkie dzięki za referat :thumbup1:

Myślę że ten dział tego forum A4 , będzie posiadał najwiekszą liczbę odwiedzin. :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz będzie Gwash szedł jak ciepłe bułeczki

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym chętny na kurs u was , jak to wszystko wygląda czego można sie nauczyc ile czasu trwa kurs no i koszta ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w stanie nauczyć praktycznie całego procesu detailingowego zaczynając od teorii i podstaw, poprzez ćwiczenia praktyczne kończąc na takich aspektach jak kładzenie powłok czy wetsanding.

Ceny ustalane są indywidualnie i zależne od zakresu szkolenia.

Edytowane przez Griffe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kurs przez internet u Griff-e , ale wiadomo co na miejscu oczy widzą to lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dostanę w nagrodę autograf na puszce od Coli? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Griffe trzyma certyfikaty w tej małej lodóweczce na stoliku

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Griffe trzyma certyfikaty w tej małej lodóweczce na stoliku

Hee i nie tylko certyfikaty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dostanę w nagrodę autograf na puszce od Coli? :decayed:

W nagrodę za co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam te wszystkie wasze prace i jestem pełen podziwu za wklad włozony w każdy samochód :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam te wszystkie wasze prace i jestem pełen podziwu za wklad włozony w każdy samochód :hi:

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przerwie związanej z montażem nowej instalacji elektrycznej, systemu oświetlenia i odświeżeniem garażu powracamy do detailingu. W sobotę przyjmujemy Citroena DS3 na korektę i zabezpieczenie jedną z lepszych powłok na rynku klasy PREMIUM. Stay tuned.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...