Skocz do zawartości
IGNOROWANY

W jakiej sieci masz telefon?


Arkadiush

W jakiej sieci jesteś?  

363 użytkowników zagłosowało

  1. 1. W jakiej sieci jesteś?



Rekomendowane odpowiedzi

Zmien zmien bo warto ja gnilem napoczatku w plusie 3 lata pozniej w Erze 4 i zmienilem jak tylko sie pojawili i jestem zadowolony jedyna co mi dziala na nerwy to slaby zasieg neta jak jestes na jakiejs wiosce to wskakuje roaming (orange albo plus) i wylacza neta. Tak to spoko i wybor maja lepszy wzialem sobie unich konsole ps3 a teraz jakiegos tableta sobie strzele albo ten zegarek moto active.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea POP :decayed:

Mam za to pytanie bo widzę, że rozrzut po sieciach macie. Ja jestem zdecydowanie bardziej odbierający niż dzwoniący gdzieś w stosunku 1:6-7, bo to po mnie się dzwoni, że trzeba coś zrobić, a jak robię to przecież dzwonić nie będę :P Mam gdzieś od 2000 roku Ideę POP, czyli teraz pOrencz i nigdy na nic nie zmieniałem z racji, że numer każdy znajomy ma a i ekonomicznego sensu nie było. A teraz się jeszcze tak porobiło, że w cholerę znajomych ma jakieś abonamenty co to im się wydaje, że mają wszystko za darmo, więc dzwonią do mnie w sprawach prywatnych a nie ja do nich. No czasem jak już trzeba to drydnę.

Najtaniej wychodzi mi ładować komórkę min. co 3 miesiące za 50zł (przedłużenie na kolejne 3 miesiące). Zazwyczaj tyle dzwonię, że ciągle mi zostaje na poczet kolejnych doładowań. Wychodzi to dokładnie 16,67zł za miesiąc.

Od lat wydzwania biedna Pani z callcenter z zapytaniem czy nie chcę przejść na abonament jako ich wieloletni klient gdzie proponuje mi abonamenty od chyba 25zł w górę.

Poszukałem trochę po tym co mają na kartę i nic.

Naprawdę nie ma żadnej oferty ciekawszej finansowo od tego co mam? Praktycznie tylko do odbierania i epizodycznego dzwonienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orange 129,90 :decayed: Brałem tylko z uwagi na dobrą cenę telefonu, której nie mógł wtedy nikt pobić.

Wszystko free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea POP :decayed:

Mam za to pytanie bo widzę, że rozrzut po sieciach macie. Ja jestem zdecydowanie bardziej odbierający niż dzwoniący gdzieś w stosunku 1:6-7, bo to po mnie się dzwoni, że trzeba coś zrobić, a jak robię to przecież dzwonić nie będę :P Mam gdzieś od 2000 roku Ideę POP, czyli teraz pOrencz i nigdy na nic nie zmieniałem z racji, że numer każdy znajomy ma a i ekonomicznego sensu nie było. A teraz się jeszcze tak porobiło, że w cholerę znajomych ma jakieś abonamenty co to im się wydaje, że mają wszystko za darmo, więc dzwonią do mnie w sprawach prywatnych a nie ja do nich. No czasem jak już trzeba to drydnę.

Najtaniej wychodzi mi ładować komórkę min. co 3 miesiące za 50zł (przedłużenie na kolejne 3 miesiące). Zazwyczaj tyle dzwonię, że ciągle mi zostaje na poczet kolejnych doładowań. Wychodzi to dokładnie 16,67zł za miesiąc.

Od lat wydzwania biedna Pani z callcenter z zapytaniem czy nie chcę przejść na abonament jako ich wieloletni klient gdzie proponuje mi abonamenty od chyba 25zł w górę.

Poszukałem trochę po tym co mają na kartę i nic.

Naprawdę nie ma żadnej oferty ciekawszej finansowo od tego co mam? Praktycznie tylko do odbierania i epizodycznego dzwonienia?

mam tak samo tylko ładuje konto co poł roku za 100zł, wtedy przychodzi na konto 110zl:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tak samo tylko ładuje konto co poł roku za 100zł, wtedy przychodzi na konto 110zl:decayed:

25zł / 1 miesiąc = 25zł / 1mc

50zł / 3 miesiące = 16,67zł / 1mc

100zł / 6 miesięcy = 18,33zł / 1 mc

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tak samo tylko ładuje konto co poł roku za 100zł, wtedy przychodzi na konto 110zl:decayed:

25zł / 1 miesiąc = 25zł / 1mc

50zł / 3 miesiące = 16,67zł / 1mc

110zł / 6 miesięcy = 18,33zł / 1 mc

;)

koszty te same tylko przy ładowaniu co pol roku wiecej korzysci:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tak samo tylko ładuje konto co poł roku za 100zł, wtedy przychodzi na konto 110zl:decayed:

25zł / 1 miesiąc = 25zł / 1mc

50zł / 3 miesiące = 16,67zł / 1mc

110zł / 6 miesięcy = 18,33zł / 1 mc

;)

koszty te same tylko przy ładowaniu co pol roku wiecej korzysci:wink:

Ale w czym te korzyści?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tak samo tylko ładuje konto co poł roku za 100zł, wtedy przychodzi na konto 110zl:decayed:

25zł / 1 miesiąc = 25zł / 1mc

50zł / 3 miesiące = 16,67zł / 1mc

110zł / 6 miesięcy = 18,33zł / 1 mc

;)

koszty te same tylko przy ładowaniu co pol roku wiecej korzysci:wink:

Ale w czym te korzyści?

Dycha gratis :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh, "takie" no to super.

Więc zacytuję siebie samego bo chyba matematyki nikt nie przeanalizował.

Jeszcze raz bo taka korzyść to lep na muchy jak hasło promocja gdzie towar kosztował 9,99 a promocyjna naklejka naklejona na starej cenie mówi 10,00.

25zł / 1 miesiąc = 25zł / 1mc

50zł / 3 miesiące = 16,67zł / 1mc

100zł / 6 miesięcy = 18,33zł / 1 mc

;)

Kuwa, ebłem się, przecież te 110 się ma a nie płaci.

Gdzie tutaj promocja? W tych 10zł? Słabo, prawie niezauważalne.

---------- Post dopisany at 21:32 ---------- Poprzedni post napisany at 21:28 ----------

Raz czy dwa tak zrobiłem i zawsze trafiłem w okres większego zużycia talarków. Było trza doładować.

---------- Post dopisany at 21:34 ---------- Poprzedni post napisany at 21:32 ----------

Dobra, olać temat.

Pytanie brzmiało czy gdzieś wychodzi taniej i chyba wychodzi, że nie.

Chyba zacznę punktami payback płacić albo bitcoinami. :P

---------- Post dopisany at 21:56 ---------- Poprzedni post napisany at 21:34 ----------

Co wy mnie w błąd wprowadzacie?

https://pliki.paytel.pl/doladowania_orange_pl/pliki/RegulaminPayback.pdf

Do zapłaty - Wykonywanie połączeń:

(przy założeniu, że miesiąc ma 30dni)

5 zł - 2 dni : 75zł / 1mc

10 zł - 5 dni : 60zł / 1mc

25 zł - 1 miesiąc : 25zł / 1mc

40 zł - 40 dni : 30zł / 1mc

50 zł - 3 miesiące : 16,67zł / 1mc

100 zł - 5 miesięcy : 20zł / 1mc

200 zł - 10 miesięcy : 20zł / 1mc

Czyli dobrze liczyłem. Nie chodzi ile dają gratis bo gratis jest psychologicznym mieczem a raczej lepem na muchy.

Z tym, że przy 100zł dają 10zł a przy 200zł dają 30zł a co mi z tego "gratisu" gdy zapłacić trzeba ile wyliczyłem wyżej a nie przegaduję tego wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea POP :decayed:

Mam za to pytanie bo widzę, że rozrzut po sieciach macie. Ja jestem zdecydowanie bardziej odbierający niż dzwoniący gdzieś w stosunku 1:6-7, bo to po mnie się dzwoni, że trzeba coś zrobić, a jak robię to przecież dzwonić nie będę :P Mam gdzieś od 2000 roku Ideę POP, czyli teraz pOrencz i nigdy na nic nie zmieniałem z racji, że numer każdy znajomy ma a i ekonomicznego sensu nie było. A teraz się jeszcze tak porobiło, że w cholerę znajomych ma jakieś abonamenty co to im się wydaje, że mają wszystko za darmo, więc dzwonią do mnie w sprawach prywatnych a nie ja do nich. No czasem jak już trzeba to drydnę.

Najtaniej wychodzi mi ładować komórkę min. co 3 miesiące za 50zł (przedłużenie na kolejne 3 miesiące). Zazwyczaj tyle dzwonię, że ciągle mi zostaje na poczet kolejnych doładowań. Wychodzi to dokładnie 16,67zł za miesiąc.

Od lat wydzwania biedna Pani z callcenter z zapytaniem czy nie chcę przejść na abonament jako ich wieloletni klient gdzie proponuje mi abonamenty od chyba 25zł w górę.

Poszukałem trochę po tym co mają na kartę i nic.

Naprawdę nie ma żadnej oferty ciekawszej finansowo od tego co mam? Praktycznie tylko do odbierania i epizodycznego dzwonienia?

o zesz ty w morde...:decayed: nie masz kumpli, dziewczyny itd?

nie wspomne o necie itd:wink: chyba ze dalej masz nokie 3310 która kupiłes w 2000 roku:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o zesz ty w morde...:decayed: nie masz kumpli, dziewczyny itd?

nie wspomne o necie itd:wink: chyba ze dalej masz nokie 3310 która kupiłes w 2000 roku:naughty:

Nie mam :decayed:

Dzwonią do mnie tylko telemarketerzy z cudownymi leczniczymi lampeczkami z chin, callcentery o przedłużenie umowy na to czy na tamto i pan od pizzy bo zapomniał adresu.

Wszystko jest w zacytowanym tekście.

Coś gdzieś zrobić trzeba - dzwonią po mnie.

Dziewczyna przebolała pierwszą umowę ujowego abonamentu i teraz ma tyle tych pseudo "darmowych", że to ona dzwoni do mnie.

Znajomi to samo. Wystarczy z uwagą czytać co napisałem.

Ja nie dzwonię bo ciągle przy czymś dłubię, więc rąk wolnych nie mam a jak pracuję to się na pracy skupiam nie na plotkowaniu godzinami, więc dzwonienie dla zwykłego pitu-pitu to nie ja. Zadzwonię to powiem co trzeba i cześć. Wolę na żywo się z kimś spotkać i pogadać a nie jak to dziś "na murku nikt nie siedzi, wszyscy lajkiją się na fejsie".

Czy to takie dziwne?

Samsung Galaxy Ace, ale po co mi net w komórce? W miejscach pracy gdzie się przydaje by coś na szybko poszukać mam hotspoty.

A jak już używam go prywatnie dla jakichś sport trackerów czy nawigacji, więc GPS i net mi niepotrzebny ;) Co ja mam robić? Twarzoksiążkę przeglądać relaksując się jazdą na rowerze czy przelewy bankowe robić chodząc na spacery krajoznawcze?

Nokii nigdy nie miałem :P Tak się wszyscy zachwycali ich pancernością tylko szkoda, że moje Siemens C35i i SL45i przetrwały/przeżyły sporo i do dziś działają a w swoim czasie dawały to samo za niższą cenę, więc po co przepłacać?

Walczyłem z mainstreamem BEFORE IT WAS COOL :pali:

Jeśli już nawet upierasz się, że w mądrychfonach musi być internet bo do tego są stworzone to mając tyle osób z abonamentem wokół siebie i wykupionymi pakietami nie problem zrobić hotspota z ich komórki ;)

Temat znowu poszedł bocznym torem :D To jest jakiś tańszy sposób na telefon do odbierania rozmów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tak samo tylko ładuje konto co poł roku za 100zł, wtedy przychodzi na konto 110zl:decayed:

25zł / 1 miesiąc = 25zł / 1mc

50zł / 3 miesiące = 16,67zł / 1mc

100zł / 6 miesięcy = 18,33zł / 1 mc

;)

Taka uwaga:

Tankując za 100 zł masz tańsze rozmowy i smsy w sieci(było 20 gr/1 gr sms do Orange) i z tego co pamiętam to było 100 zł/5 mcy a nie na 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka uwaga:

Tankując za 100 zł masz tańsze rozmowy i smsy w sieci(było 20 gr/1 gr sms do Orange) i z tego co pamiętam to było 100 zł/5 mcy a nie na 6.

Post #32

http://a4-klub.pl/sport-hobby-rozrywka-relaks-138/jakiej-sieci-masz-telefon-270498/index2.html#post3505678

Btw. tańsze rozmowy nie obniżają kosztów "comiesięcznych" a w przypadku bardzo epizodycznego dzwonienia to i droższe o aż parę groszy nie są straszne, zwłaszcza, że ciągle zostaje na kolejne ładowania. Najczęściej ładuję i tak nie po 3 miesiącach a przed terminem kiedy mają zabrać te zablokowane na koncie, czyli chyba miesiąc po utracie możliwości wykonywania rozmów.

Z tego co widzę to mam:

- 29 gr/minutę (do Play: 75gr/min., do Polsatu Cyfrowego: 65 gr/min.)

- MMS-a, e-mail i SMS do wszystkich sieci taki sam, ale nie wiem jaki.

Najczęściej dzwonię i tak do osób mających pOrencz (rodzice, teście, dziewczyna), więc jak planuję dłuższe gadanie to "Ty i 3" jest idealnym rozwiązaniem. Tutaj chyba 6zł z góry i 3gr rozmowa/1gr sms czy jakoś tak. 6zł to te 20 minut rozmów po normalnej stawce, więc jak wiem, że będzie trzeba i nagadam się więcej to wykupuję taki pakiet.

Sprawdzając historię połączeń to dzwonię ok. 1min. dziennie a odbieram 7. Więc miesięcznie wydzwaniam prawie 9zł.

Jest jakaś oferta w tej cenie? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np jak w Plusie mam na karte i doładowuje 50 zł mam w tym internet 500 mb plus 500 sms albo minuty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No OK, ale ile tych minut i przez jaki okres można wykonywać rozmowy?

Jeśli mnie kalkulator nie kłamie to ładując za 50zł max co 3 miesiące i opłatach 0,29zł/min (0,03zł/min w "Ty i 3") to ja mam:

Od 172 minut bez żadnych pakietów do 1466 minut w "Ty i 3".

Czyli jakieś od 57 minut do 488 minut na miesiąc.

A więc i od 2 do 15 razy więcej niż faktycznie dziennie potrzebuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abonament 55 netto na firmę i no limit dzwonienie i sms do wszystkich. Drugi to zło bo 135zł brutto i 1000 min i 2GB internetu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...