Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odgrzybianie klimatyzacji ozonem czy chemicznie?


dawid.bary

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem zapytać jaki sposób odgrzybiania lepiej wybrać w serwisie ozon czy chemiczny? Ile gram płynu wchodzi do układu klimatyzacji w B6 oraz ile mniej więcej taki zabieg kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinienes miec naklejke na przednim pasie z typem czynnika i iloscia jego w ukladzie. Co do odgrzybiania to tylko i wylacznie za pomoca zadymiania lub gazowania. Nie daj sobie wcisnac w kratki jakiegos badziewia , juz nie raz widzialem zalany klimatronik takim syfem , albo jak tapicerka sie niszczy od tego. Najlepsze odgrzybianie jest wtedy gdy srodek chemiczny skrapla sie bezposrednio na parowniku i wten sposob go dezynfekuje.

ja stosuje cos takiego tanio i jak do tej pory skutecznie

http://vfhost.pl/mobilem/pub/mobilem/inne/kartaq1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozonowanie stosuje się w przypadku regularnego odgrzybiania (zapobiegawczo), jeśli już coś czujesz z nawiewów to pozostaje tylko chemia. Co do ilości czynnika w układzie to zakład tym się zajmujący zajrzy do specyfikacji. U mnie było 700g czynnika i każde 100g kosztuje 15zł, czyszczenie chemiczne 80zł i oczyszczanie czynnika i wymiana oleju 80zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem na grouponie kupić ale się nie opłacało bo chyba wychodziło 59zł za wymianę oleju plus każde 100g czynnika 15zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką chemie polecacie? skutecznie usuwającą przykry zapach po ozonowaniu, gdyż nadal śmierdzi a miejscowi mechanicy mówią, że trzeba wyczyścić kondensator klimatyzacji co wiąże się z dużymi kosztami. Jakieś sugestie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam tabletki z chlorem, rozpuszczasz w wodzie i spryskujesz parownik. Dostęp do parownika jest dosyć dobry. Wystarczy wykręcić schowek nad nogami pasażera. Za parownikiem jest gumowy korek, przez niego masz dostęp do tyły parownika. Aby dostać się do przodu parownika trzeba nawiercić mały otwór kawałek za wentylatorem. Parownik spryskujesz z obu stron i zostawiasz na chwile. Ozonowanie też jest dobre, ale trzeba je robić dobrym ozonatorem, tzn wydajnym. U mnie po spryskaniu chlorem i ozonowaniu przez 2h zginęły wszystkie zapachy z klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym chlorem i domestosem to nienajlepszy pomysł, bo parownik jest delikatny a te specyfiki reagują z aluminium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym chlorem i domestosem to nienajlepszy pomysł, bo parownik jest delikatny a te specyfiki reagują z aluminium.

Dobrą propozycją był czysty spirytus, odkaża i wywietrzeje po jakimś czasie, do tego nowy filtr kabinowy, sprawdzenie czynnika, ozonowanko do kompletu i powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje odgrzybianie moja mała córka nie musi wdychać tych wszystkich świństw :) Kiedyś kupiłem jakiś produkt w puszce w aerozolu i na chwilkę wydawało się, że jest ok ale tylko na chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym chlorem i domestosem to nienajlepszy pomysł, bo parownik jest delikatny a te specyfiki reagują z aluminium.

Dobrą propozycją był czysty spirytus, odkaża i wywietrzeje po jakimś czasie, do tego nowy filtr kabinowy, sprawdzenie czynnika, ozonowanko do kompletu i powinno być ok.

Co do samego spirytusu to mam wątpliwości , Może jakiś środek dostępny tu na miejscu? może ktoś poleci jakiś sprawdzony? . Cały serwis klimy mam wykonany tyko z tym smrodkiem jeszcze się nie uporałem. A ozonowanie to pic na wodę także nastawiam się na jakąś chemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym chlorem i domestosem to nienajlepszy pomysł, bo parownik jest delikatny a te specyfiki reagują z aluminium.

I co w związku z tym?

Przeprowadzałeś jakieś testy?

Odgrzybiam tak klimę kilka lat i jest wszystko w porządku.

Zobacz jak grube są listki parownika.

Wylej domestos na folię aluminiową, po dobie nic się nie stanie, poza ciemnym nalotem - DOBA, odgrzybianie trwa z 2 godziny maks z przepłukaniem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w tamtym roku zrobiłem tak jak jest opis na forum czyli umyłem parownik pod ciśnienie spirytusem a pózniej zastosowałęm piankę crc na parownik miałem cały sezon spokój lecz teraz znów zaczyna sie to samo.W tym roku będę dobijał klimę robię to co dwa lata także muszę z tym zapachem powalczyć jeszcze :facepalm:.Dodam jeszcze że jak dwa lata temu nabijałem klimę gosc i godzi nę ozonował i nie pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym chlorem i domestosem to nienajlepszy pomysł, bo parownik jest delikatny a te specyfiki reagują z aluminium.

I co w związku z tym?

Przeprowadzałeś jakieś testy?

Odgrzybiam tak klimę kilka lat i jest wszystko w porządku.

Zobacz jak grube są listki parownika.

Wylej domestos na folię aluminiową, po dobie nic się nie stanie, poza ciemnym nalotem - DOBA, odgrzybianie trwa z 2 godziny maks z przepłukaniem :wink:

typowa polska przypadłość, kombinowanie na siłę.bardzo dobry i przeznaczony do czyszczenia klimy jest np. WURTH A0893 764 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO, do odgrzybiania i czyszczenia klimy używamy środka medycznego Viruslove+

virusolve - Szukaj w Google

Środek nanoszony jest z ubydwu stron na parownik,do kanałów wentylacyjnych oraz do obiegu. Do tego wymiana f. przeciwpyłkowego i efekt jest bardzo zadawalający.

Jak czytam Wasze niektóre kombinacje.... :decayed::wink: Ale Polak zawsze kombinował.... :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem ostatnio WURTH: WURTH ODGRZYBIACZ KLIMATYZACJI ODGRZYBIANIA KLIMY (3201888689) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej..

W aucie pachniało ostro wódą przez tydzień, ale pomogło :wink: Może spirytus i jakiś rozpylacz do tego to wcale nie głupi pomysł.

Nie wpadłbym na to, żeby potraktować klimę domestosem (no niby w reklamie jest, że zabija grzyby i bakterie:lol1: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem ostatnio WURTH: WURTH ODGRZYBIACZ KLIMATYZACJI ODGRZYBIANIA KLIMY (3201888689) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej..

W aucie pachniało ostro wódą przez tydzień, ale pomogło :wink: Może spirytus i jakiś rozpylacz do tego to wcale nie głupi pomysł.

Nie wpadłbym na to, żeby potraktować klimę domestosem (no niby w reklamie jest, że zabija grzyby i bakterie:lol1: )

też polecam ten środek sprawdził się w 100% tylko ja buteleczke zapodałem na jeden raz a nie tak jak pisze w opisie na dwa razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...