Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oklejanie dekorów w Audi folią 3M


Kamil8

Rekomendowane odpowiedzi

Niech ktoś kto oklejał dekory w Q wrzuci zdjęcie jak to wychodzi przy napisie quattro przy dekorze znajdującym się nad schowkiem... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś kto oklejał dekory w Q wrzuci zdjęcie jak to wychodzi przy napisie quattro przy dekorze znajdującym się nad schowkiem... :-)

Napis "kłatro" można zdjąć. Jak zdemontujesz dekor to zobaczysz jak on siedzi, po oklejeniu przyczepiasz go z powrotem :)

A ktoś oklejał dekory tzw rybia łuska? Ciekaw jestem czy po oklejeniu folią 3M dekor zrobi się gładki czy zachowa swoją strukturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy szczotkowanym alu struktura jest wyczuwalna wydaje mi sie ze rybia luska bedzie mieć tak samo... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do takiego wnetrza Waszym zdaniem jaki kolor folii by najlepiej pasował żeby zakryć tą boazerię ???

2hcf11c.jpg

Jak już zakupie swoje b6 bez boazerii to z chęcią się z tobą zamienię ;D

Bo mi się ona bardzo podoba ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://fotowrzut.pl/NL0TXRU2I6

tak jak widzisz :) folie kupilem nie drogą placilem 60 zl z przesylka za 60x150 niby 3m ale zadnego loga ani znaczka na niej nie było także nie wiem no i duzo mi jej zostało, pierwszy dwie listwy moglbym poprawic bo od nich zaczynałem i nie wyszły za idealnie ale pozniej jak więcej na brzegach zostawiałem do naciągania wychodziło coraz lepiej ;) i ost robiłem najdluższy dekor + ten na światła i wyszło juz prawie prawie idealnie :) jak podgrzejesz to układa się wzorowo

Wrzuć proszę linka gdzie kupiłeś folie, fajnie ci to wyszło :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiercasz od drugiej strony tak jakby i wychodzą

Tak podejrzewałem, że trzeba te zgrzewy "zdjąć" - później wkleić?

Okleiłem dolne dekory jakąś niedrogą folią ciemny carbon - efekt bardzo fajny.

Kolejnym razem zainwestuję w szczotkowane alu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

też mam zamiar okleić dekory szczotkowanym aluminium tylko jakieś firmy folię wybrać? naczytałem się że 3M ma jakiś klej kanalikowy który przy mocniejszym naciąganiu foli może nie trzymać ale jakoś foli z innymi klejami nie widzę. ma ktoś jakiegoś sprawdzonego producenta albo sprzedawcę?
pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

też mam zamiar okleić dekory szczotkowanym aluminium tylko jakieś firmy folię wybrać? naczytałem się że 3M ma jakiś klej kanalikowy który przy mocniejszym naciąganiu foli może nie trzymać ale jakoś foli z innymi klejami nie widzę. ma ktoś jakiegoś sprawdzonego producenta albo sprzedawcę?

pzdr

Jeśli nie jest napisane że folia nie ma kanalików to znaczy że ma zwykły klej który będzie trzymał mocniej. Dekory są proste w oklejeniu i bardzo naciągać nie trzeba więc folia z kanalikiem w zupełności wystarczy :) poza tym jak nie masz wprawy to z kanalikiem nie porobisz pęcherzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy ktoś się wypowie o tym tworze: http://allegro.pl/folia-szczotkowane-aluminium-3d-czarna-152x50cm-i5579384603.html?? Szukam czegoś do oklejenia w czerni (wnętrze swing ale chcę czarne akcenty, żeby kiera, gałka i ręczny czarne pasowały - co uważacie?) ale niestety z 3M na allegro amelinium szczotkowane nie występuje w czerni... Zastanawiam się też nad matt carbonem ale jakoś nie jestem przekonany do końca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam w sumie dylemat. Chciał bym, żeby ktoś z was pomógł mi w temacie. Mam A4 B5 z jasnym wnętrzem (szare) i myślę nad zmianą dekorów. Na necie znalazłem tylko jedną audkcję z kompletem dekorów (ala drewno) do polifta. Znalazłem też aukcję z folią ala drewnianą http://allegro.pl/3m-folia-imitujaca-drewno-drewnopodobna-di-noc-i4838285491.html i zastanawiam się czy warto się w to bawić. Komplet ori za 200zł jest (dekory drzwi, deski, ramka koło biegów, popielniczka i ramka przycisków mgielnych i kubka) wydaje mi się trochę dużo.

Z drugiej strony nie wiem, czy dam radę okleić sam, bo dekor od kierowcy jest zmęczony....tzn mocno obity zapięciem od pasa. Pewnie nie nadaje się do oklejenia. Fajnieby było gdyby pomógł mi ktoś ogarnąc ten temat.

Tak jest teraz.

11745700_928704323853014_373433539191130

A tak by było. Oczywiście nie z tymi takdetnymi naklejkami grubości 3mm :D

audi-a4-b5-zamiana-pomaranczowy-gizycko-

Edytowane przez Audi Maniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zostaw tak, jak teraz i nie idź w to wstrętne drewno...


Drewno to się wkłada do kominka, a nie do auta :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że siwe wnętrze jest trochę mdłe. Teraz mam wymienione rączki, klamki, kratki i kiere na czarne i jest dużo fajniej. Ale dekory się zlewają i nie cieszą oka zbytnio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, rzecz gustu. Ogólnie jestem ciekawy jakby wyglądało oklejenie. Już nawet nie "dżewem" ale np. carbonem czy coś. Żeby było inaczej niż siwy zlewający się dekor.... Może ma ktoś foto B5 ładnie zrobionej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, rzecz gustu. Ogólnie jestem ciekawy jakby wyglądało oklejenie. Już nawet nie "dżewem" ale np. carbonem czy coś. Żeby było inaczej niż siwy zlewający się dekor.... Może ma ktoś foto B5 ładnie zrobionej?

Co d uszkodzeń dekora od strony kierowcy to wal śmiało folię :) nic nie będzie widać, u mnie było tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...