Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przewody klimatzjacji nie są zimne


jordan233

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z klimatyzacją,nabijałem klimę jakieś 6 miesięcy temu, i po tym zabiegu również nie jest zimno w kabinie.

Klima się włącza normalnie,pod maską sprawdzałem 2 przewodu od układu i nie są zimne z tego co wiem to przynajmniej jeden przewód powinien być zimny.

Odkręciłem troszkę śrubę od nabijania klimatyzacji i jakiś czynnik jest ale na pewno nie zimny,jakby powietrze z olejem.

Ktoś może powiedzieć co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powietrze z olejem to normalna rzecz

a dławik i osuszacz były wymieniane,

możliwe że zaklejony syfem jest też skraplacz klimy,jeśli serwis klimy polegał tylko na dobiciu czynnika to najprawdopodobniej wszystkie wymienione elementy są zabrudzone lub zapchane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo sprezarka jest juz slaba, nie spreza powietrza i dlatego nie chlodzi (bo nie ma co sie rozprezac)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dławik i osuszacz nie były wymienione,jak się do nich dostać?,nie działa mi również wentylator klimatyzacji(bezpiecznik cały) ,który przekaźnik jest odpowiedzialny za wentylator klimy ?(można te przekaźniki jakoś sprawdzić), błędów VAG - zero...

Spisałem na kartkę wartości kodów z klimatronika,jakie wartości są ważne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie powietrze ???? w ukladzie jest czynnik R-134a plus olej i ewentualnie kontrast, zadnego powietrza. Do sprawnego dzialania klimatyzacji potrzebny jest dzialajacy wentylator (to napraw jako pierwsze) , nastepnie podlaczasz manometry i sparawdzasz jak zachowuje sie sprezarka, czy prawidlowo tloczy i jakie sa cisnienia. Po wartosciach cisnieni mozna wiele powiedziec wiec to bardzo wazne. Mozliwosci jest tak wiele ze niechce mi sie pisac wiec jak bedziesz mial jakies konkretne informacje daj znac.

---------- Post dopisany at 15:23 ---------- Poprzedni post napisany at 15:20 ----------

I jeszcze jedno przewod klimatyzacji jest zimny dopiero za zaworem rozpreznym . Na wyjsciu sprezarki bardzo cieply na wejsciu letni. Na wejsciu do skraplacza bardzo cieply na wyjsciu letni i czynnik w stanie cieklym, dociera do zaworu gdzie w efekcie rozprezania powstaje zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok,ktoś może mi powiedzieć jaki bezpiecznik przekaźnik jest odpowiedzialny za załączenie się wentylatora klimatyzacji?z jakim numerem i ile musi mieć AMPER ,bezpiecznik jest cały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wentylatora stawiam na to ze jest spalony, one na grande sie pala, sprawdz na krotko tzn wypnij wtyke i podlacz jakies zewnetrzne zrodlo zasilania. Co do powietrza to jw zadnego poiwetrza jesli jest w ukladzie tzn ze uklad nie jest szczelny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze benyA4 .A najlepiej odwiedż warsztat od klimy oni powiedzą co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,panowie ale jestem teraz w Holandii i próbuje sam sobie z tym poradzić ,puki co gdy załącza się śnieżynka na klimatroniku to nie słychać załączającej się sprężarki i nie włącza się wentylator klimy,błędów VAG brak,sprawdziłem że nie dochodzi prąd do wentylatora klimy,dlatego może poszedł przekaźnik? ,tylko nie wiem który to jest dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...