Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nieregularne stuki z silnika


gorciu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Może ktoś się spotkał u siebie w aucie z podobnymi dźwiękami jak u mnie czyli nieregularne stuki na wolnych obrotach dochodzące z silnika wyraźnie słyszalne przy prawym przednim kole. Mam B8 z 2008r 2.0 tdi 143 km CAGA z przebiegiem 194 tyś. Dodam że te stuki są bardzo wyraźne po odpaleniu auta z rana a były jeszcze bardzie wyraźne w zimę. Przyznam że dźwięk jest niepokojący. Przy przebiegu 190 tyś profilaktycznie regenerowałem pompę oleju aczkolwiek tragedii nie było i mogła jeszcze trochę polatać ale niestety nie dało się tego zdiagnozować bez jej wyjęcia a jak już się wyjęło to się zrobiło.

Wiem że prośba o diagnostykę na odległość jest dziwna ale spytać się nie zaszkodzi bo może koś coś mądrego podpowie co sprawdzić w pierwszej kolejności

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a zapiąłeś komputer, może będziesz widział jakieś błędy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kompa jeszcze nie podłączałem ale niedługo wymiana oleju więc może wtedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo głuche stuki na wolnych obrotach dosyc głośne pojawiające sie raz za czas, ale ja wsłuc**jąc się ciezko mialem zdiagnozowac gdzie to dokładnie jest raz słysze tu z prawej strony w okolicach reflektora a raz zza silnika w okolicach skrzyni i juz sam nie wiem

bardzo je słychac w aucie siedzac przy zamknietych szybach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie moich stuków w środku nie słychać tylko stojąc przy aucie z prawej z przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Stojąc pod sklepem obok mnie stała B8 - właściciel odpalił i w szoku byłem jak coś stukało właśnie z prawej strony przedniego koła - było to bardzo głośne - praca samego diesla była tłem do tego stuku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli głuchy dzwiek to dwumas, niestety mam to samo jest straznie słyzalny w środku w aucie przy zamknietych szybach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy na warsztacie auto z takim motorem...klient też słyszał dziwne stuki(nie wiem z której strony), potem fura zaczęła jakoś głośniej chodzić...po jakimś czasie padło koło dwumasowe...przy wymianie okazało się że niestety jest jeszcze jedna awaria ... pękł sobie wał...panewek praktycznie nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jakie auto z takim silnikiem ???? stuki stukami bez dokladnego okreslenia i uslyszenia moga odpowiadac za bardzo wiele awari, mi pow ze zaczyna kolo dwumasowe bydz moze dawac znac o sobie tak pow mechanik aczkolwiek pow ze musi to uslyszec i dopiero moze sie okreslic i tez nie na 100 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W omawianym przypadku po prostu rozleciało się koło dwumasowe, awaria jak awaria...po rozebraniu okazało się to o czym napisałem.

Auto ok 10/11r z przelotem poniżej 200tyś. Silnik CBA.

Jak będzie wolna chwila to rozbierzemy motor i zobaczymy co tam się dokładnie stało...moim zdaniem wiecznie rozrzedzony olej zrobił swoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coz jak sie nie zwraca na to uwagi(poziom oleju) jak posiadamy auto z DPF-em to niestety takie moga byc skutki :( :( :(

ja jeszcze posiadam DPF-a ale to tylko kwestia czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma możliwość to proponuję zdjąć miskę olejową i zobaczyć jak wyglądają panewki, czy nie są przytarte i czy nie nadają się do wymiany bo można w ten sposób zapobiec ewentualnemu uszkodzeniu wału w przyszłości.

Może to był silnik składamy w piątek albo po prostu jakaś wada materiałowa...no chyba że podobnie jak w silnikach BXE...słabej jakości panewki które jakoś dają rade do 150-200tyś ale potem trzeba je definitywnie wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :wink:

U mnie naganiane ponad 200

Też czasami słychac dziwny metaliczny stuk

Czy to może być tylko dwumasa-mam nadzieje :co:

Choć z drugiej strony nie ma zadnych drgań przy gaszeniu,w środku całkowita cisza

Jak myslicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe dwumas, a przy wciskaniu sprzęgła jakieś różnice ? Zazwyczaj na jałowym hałasować też potrafi wysprzęglig, a przy tym przebiegu....

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego "kmink" a to twoje auto nie miało czasem przebiegu cofniętego bo aż dziwne że przy tym przebiegu coś się dzieje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

mam podobne stuki,ale tylko podczas uruchomienia zimnego silnika i tylko gdy mam zamknięte okna słyszę głuchy dzwięk - zakładam że jakaś osłona, teraz mam obawy poważniejsze :).

Panowie, uporaliście się ze stukami ??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcisnij sprzegło i bedziesz wiedział tzn. wtedy albo wyeliminujesz Dwumas albo zdiagnozujesz jezeli przestanie stukac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> lukas309

Przy odpalaniu zawsze mam wciśnięte sprzęgło, dźwięk jest tylko przy 1,2 pierwszych obrotach wałem.

Dźwięk nie jest taki sam, czasami raz zadudni, czasami 3 razy ciszej - coś czuje że mechanik czegoś nie dokręcił przy ostatniej zmianie oleju - od tamtej pory to mam.

Chyba sobie niepotrzebnie wkręcam....

Dwumas wymieniany przy 155 tyś ( serwis zrobił to bez sprzęgła !! ) - obecnie 194 tyś

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...