Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nieregularne stuki z silnika


gorciu

Rekomendowane odpowiedzi

kmink nie mam zielonego pojęcia czego nie przykręcił, osłony ?? - ale delikatnie mnie to wkurza - takie ciało obce w dźwiękach...

Zobaczmy z czasem co będzie się działo i tyle.

kiedyś miałem Opla Corsę B, coś waliło na wybojach - pomysłów były tysiące - okazało się że guma trzymająca tłumik się wyciągnęła :) - tu może podobny trop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :-) Dla świętego spokoju podjedź na jakiś kanał/podnośnik i obejrzyj wszystko dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Przejrzałem na spokojnie spód auta przy przeglądzie auta w zaprzyjaźnionej stacji kontroli.

Lekko uderzając w tylną cześć tłumika pojawił się podejrzany dźwięk.

Następnego dnia poprosiłem żonę aby nogą przycisneła od góry tłumik - dźwięku przy uruchamianiu nie stwierdzono.

Przyczyna - zwiotczały tylny gumowo-stalowy uchwyt tłumika - ASO VW 100zł

Może komuś kto będzie chciał wymienić dwumas zacznie od gumy i miło się zaskoczy czytając mój wpis

PS.

O dziwo przy 196kkm przednie zawieszenie na 5 ( od 169 po Polsce ) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli głuchy dzwiek to dwumas, niestety mam to samo jest straznie słyzalny w środku w aucie przy zamknietych szybach

Cześć!

u mnie słychać na biegu jałowym reguralne stuki (jakby traktor pracował), po wciśnięciu sprzęgła stuki ustają.

Czy może to być dwumas?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Lukasz,

widzę po postach że miałeś podobny przypadek, czy wymieniłeś już u siebie dwumas? jeśli tak to czy już nie słychać tych stuków na jałowym bez sprzęgła?

Może orientujesz się jakiego rzędu może to być koszt?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam,

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat.Miałem te same objawy stuki silnika na wolnych obrotach,nie równa praca silnika rzucało nim trochę,zdarzyło się nawet ze sam potrfił zgasnąc na wolnych obrotach jak chodził.Okazało się dwumasa po wymianie całego sprzęgła auto chodzi jak zegarek.Tylko że okrótnie zabolało po kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2013 o 22:49, lukas309 napisał:

mam to samo głuche stuki na wolnych obrotach dosyc głośne pojawiające sie raz za czas, ale ja wsłuc**jąc się ciezko mialem zdiagnozowac gdzie to dokładnie jest raz słysze tu z prawej strony w okolicach reflektora a raz zza silnika w okolicach skrzyni i juz sam nie wiem

bardzo je słychac w aucie siedzac przy zamknietych szybach

Ja mam to samo Jestem w UK już mi wymienił mechanik poduszkę pod silnikiem prawą lewą ale dalej jest to samo słychać jakby z prawej strony i zazwyczaj na wolnych obrotach jak stoje na światłach, autko automat, ale nie ma żadnych pomysłów co to 2óch mechaników oglądało żaden nie znalazł przyczyny a kasa poszła ... i z zewnątrz nie słychać tego za bardzo trzeba się mocno wsłuchać a w kabinie słychac tryy tryy tryy trytrytrytyrtyr.... wkurwiające ... ;( HELP !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od jakiegoś czasu słyszę dziwny dźwięk jakby metaliczny z okolic alternatora. Dzieje się to na zimnym silniku, jak już się rozgrzeję to jest ok. Lepiej go słychać z zewnątrz i jest to dźwięk nieregularny. Co może być przyczyną panowie. Błędów 0 na kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wrzucam filmik, w którym słychać dźwięk który mnie denerwuje. Może ktoś z kolegów miał podobny problem i udało się go rozwiązać?

 

Edytowane przez resiak82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do posiadaczy A4 B8 143km. Czy w waszych autach rano po odpaleniu słychać takie głośniejsze klekotanie  z silnika? U mnie właśnie tak jest przez parę minut i później chodzi już ok. Wiadomo jest to diesel ale czy to normalne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie też zaczęło stukać.  Nasila się jak na biegu jałowym skręce kołami.  Po wyprostowaniu kół stukanie znika. Jak na skręconych kołach zwiększę obroty dźwięk znika.  Dwumas nówka. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2017 o 12:14, resiak82 napisał:

Witam mam pytanie do posiadaczy A4 B8 143km. Czy w waszych autach rano po odpaleniu słychać takie głośniejsze klekotanie  z silnika? U mnie właśnie tak jest przez parę minut i później chodzi już ok. Wiadomo jest to diesel ale czy to normalne? 

I jak uporałeś się z problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/10/2017 at 12:14 PM, resiak82 said:

Witam mam pytanie do posiadaczy A4 B8 143km. Czy w waszych autach rano po odpaleniu słychać takie głośniejsze klekotanie  z silnika? U mnie właśnie tak jest przez parę minut i później chodzi już ok. Wiadomo jest to diesel ale czy to normalne? 

Kolego mam dokładnie to samo. Udało Ci się już może rozwiązać problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...