Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Sprzęgło łapie wysoko. Kwalifikuje sie do wymiany ?


Zaakoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kupiłem niedawno a4. Mam taki problem, że sprzęgło w nim łapie bardzo wysoko, czytałem na forum, że w b5 tak ponoć jest. Dodam, że sprzęgło się nie ślizga, biegi wskakują płynnie. W związku z tym mam pytanie czy powinienem je wymienić czy może jest to normalne w tych autkach? W sierpniu wybieram się do Norwegii tym samochodem i nie chciałbym mieć po drodze żadnych przygód. Jakie są wasze opinie? Wymieniać czy mogę spokojnie lecieć do tej Norwegii? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...podjedź do jakiegoś zaufanego lub polecanego ,serwisu czy mechanika i daj mu zobaczeć niech się przejedzie i będziesz wiedział -może to tylko Twoje odczucia. po co odrazu wymieniać,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...podjedź do jakiegoś zaufanego lub polecanego ,serwisu czy mechanika i daj mu zobaczeć niech się przejedzie i będziesz wiedział -może to tylko Twoje odczucia. po co odrazu wymieniać,

No tak tylko, że już we wcześniejszym poście pytałem ludzi z Trójmiasta o takiego mechanika to nie uzyskałem żadnej odpowiedzi, a sam takiego nie znam niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niczym sie nie martw ten "typ" tak ma :wink4:

Aha czyli sugerujesz, że normalne jest to, że sprzęgło łapie wysoko i mogę spokojnie jechać w daleką trasę? :naughty:

oczywiscie.Jeżeli nic zlego sie nie dzieje to nie widze przeszkód :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak wysoko :wink4: ja wymieniałem jak łapało mi z ostatniego centymetra, jeszcze się nie ślizgało, ale rzeczywiście należało już wymienić. Niedawno jeden z kolegów pisał o sprzęgle, nie wiedział czy wymieniać, brało mu wysoko, nie ślizgało się.. ..nie dojechał do domu :confused4:

U mnie po wymianie też bierze wysoko, nie tak jak wcześniej :) Ale nie z samego dołu.. powiedzmy od połowy..

ja bym poszukał kogoś kto tam zajrzy przed tak długą trasą - dla swojego spokoju..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko, że już we wcześniejszym poście pytałem ludzi z Trójmiasta o takiego mechanika to nie uzyskałem żadnej odpowiedzi, a sam takiego nie znam niestety.

ileż razy trzeba pisać to, co jest napisane w dziale 'polecane zakłady'

masz problem z autem i nie zajrzałeś nawet tam ?

no, to teraz już wiesz :guma:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rusz ze strzałem ze sprzęgła. jeżeli będzie się ślizgać (obroty pójdą na czerwone pole a auto będzie przyspieszało bardzo powoli) to właśnie wykończyłeś sprzęgło i musisz je wymienić :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko, że już we wcześniejszym poście pytałem ludzi z Trójmiasta o takiego mechanika to nie uzyskałem żadnej odpowiedzi, a sam takiego nie znam niestety.

ileż razy trzeba pisać to, co jest napisane w dziale 'polecane zakłady'

masz problem z autem i nie zajrzałeś nawet tam ?

no, to teraz już wiesz :guma:

albo na spot wpadnie :),to sie dowie wszystkiego :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...