Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Akcja serwisowa wymiany PD Siemens w 2.0 TDI BRD 170 KM


andrew1511

Rekomendowane odpowiedzi

Akcja dotyczy wszystkich wadliwych PD w całej grupie VAG zarówno 140 i 170KM.

Sprawdzone na VW oraz Audi - parę aut zrobiłem na akcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście po wymianie pompowtrysków że auto spala mniej i praca jego jest dużo cichsza?

Dzisiaj jeden kolega to myślał że CR mam zainstalowanego jak posłuchał jego pracę :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nowe PD są lepsze od starych, czyli mniej są zużyte, mniej leją - stąd bardziej kulturalna praca silnika.

Wtryski w CR jak zaczynają podlewać to silnik działa też jak stary klamot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie posiadam 2.0 kod BRD z czerwca 2007 roku na pompkach Siemensa. Jak myślicie czy taka akcja może mnie obejmować ? Jak to rzeczywiście jest auto max do 5 czy 7 lat słyszałem wiele różnych opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonisz do aso mówisz o akcji ppd w brd ,proszą podać num. Vin i sprawdzą czy akcja jest na twoje auto czy nie.

Mojego kolesia ciotka ma brd ale końcówka 07r i dla jej silnika nie bylo.

Moja jest z marca 07r- 1 rej. Maj i bez problemu.ale to nie wszystko,jedziesz do nich,podniosą pokrywe i najpierw muszą spr numery na ppd czy te które masz podlegają wymianie.

Po za tym warsztat zewnętrzny który specjalizuje się w vw także może dokonać akcji i audi dla warsztatu płaci. Ale wolałbym jechać do aso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym warsztat zewnętrzny który specjalizuje się w vw także może dokonać akcji i audi dla warsztatu płaci. Ale wolałbym jechać do aso.

To jakaś herezja :) Jeśli partner serwisowy nie ma umowy z VGP nie może wykonać akcji. Co więcej w akcji nie zawiera się nowa uszczelka pokrywy zaworów, wszystko składane jest na stare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakaś herezja :) Jeśli partner serwisowy nie ma umowy z VGP nie może wykonać akcji. Co więcej w akcji nie zawiera się nowa uszczelka pokrywy zaworów, wszystko składane jest na stare.

ja też tak myślałem...a jednak jest inaczej.

W aso podaje się vin i ci wszystko powiedzą

Edytowane przez SotoM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ww. auto podlega: ackji 23k1 na wymianę wtryskwiaczy, i nie miał robionych jeszcze zakładanych poprawionych continetali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ww. auto podlega: ackji 23k1 na wymianę wtryskwiaczy, i nie miał robionych jeszcze zakładanych poprawionych continetali.

czyżby kolega w aso pracował...? Nic już audi nie chce naprawić u nas na swój koszt...? ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent mi dofinansowuje 70% do grubych napraw, części bez marży, na robotę 50% stawki więc robię w ASO :)

Zresztą Leona też robiłem. Pełna historia serwisowania zawsze na + przy odsprzedaży aby utrzymać wartość rezydualną auta :)

sorry za offtop.

Edytowane przez rodzyn889
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do ASO, okazało się że moje auto obejmuje akcja wymiany wadliwych pompowtryskiwaczy. Przy oględzinach okazało się, że wszystkie wtryski są już nowego typu i nie wymienili żadnego. Żadnego wpisu wymiany nie mieli w komputerze, więc może poprzedni właściciel wymienił je na swój koszt.


Jeśli jest potrzeba wymiany wiązki wtrysków, lub uszczelki, trzeba zapłacić ze swojej kieszonki, serwis tego nie pokrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiązka wtrysków jest wymieniana na koszt producenta jeśli wtryski się wymienia. Jeśli nie to nie, uszczelka jak pisałęm już wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przed oględzinami poinformowano, że jeśli zajdzie potrzeba wymiany wiązki, wraz z wtryskami, będę musiał pokryć koszty wiązki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązkę pompowtrysków w audi nie tak łatwo wymienić, ponieważ ściana grodziowa przeszkadza. Po mojemu albo głowica do góry lub drugi sposób to delikatne jej połamanie i wciśnięcie przez otwór. Swego czasu jak sprawdzałem w ASO czy moje BRD ma wymienione wtryski, to pan z serwisu mi udzielił takiej informacji, że akcja wymiany wiązki nie obejmuje, bo bez rwania głowicy do góry jej się nie wymieni. Inaczej jest w Passatach, tam jak trzeba podobno wiązkę wymieniają na koszt ASO, bo silnik jest poprzecznie i wiązka bez problemu wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura.to nie 1.9 ze do tylu sie wyciąga. W 16v odkręcasz dużą plastikową nakaretkę od złącza i chyba 2 lub 3 sruby na imbusa 5mm i wiązkę do góry wyciągasz... :)

Edytowane przez SotoM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura.to nie 1.9 ze do tylu sie wyciąga. W 16v odkręcasz dużą plastikową nakaretkę od złącza i wiązkę do góry wyciągasz... :)

Dobrze wiedzieć. Nie raz miałem zdjętą pokrywę zaworów i nigdy za bardzo w ten temat się nie zagłębiałem. Na łączeniu wiązki głowicą mi się poci, to przy okazji oblukam wiązkę i uszczelnię.

Edytowane przez grami121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...