Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja w A4 B6 nie działa - czy to czujnik ciśnienia klimatyzacji?


Szymanek31

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączę się do tematu, w zeszłym sezonie klima chodziła bez problemów, teraz pod wpływem coraz cieplejszych dni sprawdziłem jak działa po zmianie temp na klimatroniku na low. Okazało się ze nie chłodzi. Podpiąłem VAGa żadnych błędów związanych z klimą, sprawdziłem log 01 w grupie klimy i taki wynik jak go poprawnie interpretować. Jest to screen na odpalonym silniku 5 bar stoi i nic sie nie dzieje. 3 kratka skacze miedzy 20-20.5. Dwie pierwsze w zależności od obrotów.

klima.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu, w zeszłym sezonie klima chodziła bez problemów, teraz pod wpływem coraz cieplejszych dni sprawdziłem jak działa po zmianie temp na klimatroniku na low. Okazało się ze nie chłodzi. Podpiąłem VAGa żadnych błędów związanych z klimą, sprawdziłem log 01 w grupie klimy i taki wynik jak go poprawnie interpretować. Jest to screen na odpalonym silniku 5 bar stoi i nic sie nie dzieje. 3 kratka skacze miedzy 20-20.5. Dwie pierwsze w zależności od obrotów.
klima.JPG.6d252eea4d4fe2be0681db2b0d67a37c.JPG


Kolego rozwiązałeś problem? Ja w zeszłym roku miałem to samo. Kupiłem regenerowaną sprężarke i po kilku miesiącach przestała chłodzić. Odesłałem na gwarancje i po powrocie na kwitku miałem napisane wymiana zaworu sterującego... wszystko było git ale znowu siadło moze go tylko przeczyscili czy cos nie wiem... zastanawiam się czy w ciemno go wymienić bo objawy są takie same. Skraplacz osuszacz dlawik wszystko nowe uklad przepłukany tylko chciałem zaoszczędzić na sprężarce i teraz są tego efekty...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie same parametry mam przy zerwanym sprzegielku i zatartej sprężarce

 

Ciśnienie nie rośnie bo nie ma jak

Ale przynajmniej układ szczelny, 5.0 bar to ciśnienie czynnika w normie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale u mnie sprężarka jak i sprzęgło jest sprawne... normalnie się załącza tyle że nie chłodzi

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skad wiesz, ze sprezarka i sprzeglo jest sprawne? 

 

załącza sie i nie rosnie cisnienie, to ciezko by byla sprawna

sprawdzales od spodu stan sprzegielka i czy sruba/wał się kręci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skad wiesz, ze sprezarka i sprzeglo jest sprawne? 
 
załącza sie i nie rosnie cisnienie, to ciezko by byla sprawna
sprawdzales od spodu stan sprzegielka i czy sruba/wał się kręci?


Tak sprawdzałem. Po włączeniu sprężarka normalnie się załącza i po wyłączeniu się zatrzymuje więc domyślam sie że jest sprawna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez chciałbym się dowiedziec czy można to zrobić samemu ale gdzieś wyczytałem że chyba trzeba spuścić czynnik takze i tak bedzie trzeba gdzies podjechac...

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie rozwiązałem tematu. Muszę w końcu umówić się do fachowca. Z tego co wiem w moim roczniku nie ma sprzęgła zrywalnego tylko na elektromagnes?.

Edytowane przez mariuszbyd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj
A czy czujnik z takim oznaczeniem bedzie pasować 1J0 959 126

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.
Na vagu pokazuje mi że mam walniety czujnik więc podmieniłem 3 następne i żaden nie dziala w czyn może polegać problem ??

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie wystepuje blad 819 czujnika,zwarcie do masy, w sobote mylem samochod, po umyciu na chwile zapalil sie econ ale po chwili zgasl i klima dzialala sprawnie, nastepnego dnia econ swiecil juz od rana, klima nie chlodzi. Cisnienie na vagu 1.0 bara. Watpie w to,ze cisnienia nie ma bo przeciez klima dzien wczesniej pracowala i miala chwilowy blad. Czy istnieje taka mozliwosc,ze vag pokazuje 1.0 bara z tego wzgledu ze czujnik padl calkowicie ?

Samochod, po zalaczeniu zaplonu nie wywala bledu econ ale po chwili econ zaczyna sie palic, nawet jezeli nie odpali sie silnika.

Pozdrawiam

Edytowane przez szyba
Dodanie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2017 o 17:13, mariuszbyd napisał:

Dołączę się do tematu, w zeszłym sezonie klima chodziła bez problemów, teraz pod wpływem coraz cieplejszych dni sprawdziłem jak działa po zmianie temp na klimatroniku na low. Okazało się ze nie chłodzi. Podpiąłem VAGa żadnych błędów związanych z klimą, sprawdziłem log 01 w grupie klimy i taki wynik jak go poprawnie interpretować. Jest to screen na odpalonym silniku 5 bar stoi i nic sie nie dzieje. 3 kratka skacze miedzy 20-20.5. Dwie pierwsze w zależności od obrotów.

klima.JPG

Ja również chciałbym dołączyć do tematu parę słów bo mam te same parametry w grupie log 001 co Ty kolego. Mnie klima przestała działać podczas jazdy, miałem wrażenie jakbym najechał na butelkę plastykową (takie zgniatanie  tej butelki pod kołami) i po chwili cisza a klima nie chłodzi. Z tego co zauważyłem nie kręci się wentylator przy włączeniu klimy i  sprzęgło w sprężarce, w klimatroniku  econ nie świeci, brak kodów błędu. Czy to wina tego zaworu sterującego w sprężarce ?. Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sprężarka sie nie załącza to nie jest to zawór. Sprawdź czy do kompresora dochodzi napiecie jesli tak to albo sie zatarla albo cewka poszla

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Romeck napisał:

Jeżeli sprężarka sie nie załącza to nie jest to zawór. Sprawdź czy do kompresora dochodzi napiecie jesli tak to albo sie zatarla albo cewka poszla

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka
 

Sprężarka się nie załącza, napięcie sprawdzę, a o jakiej cewce piszesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężarka się nie załącza, napięcie sprawdzę, a o jakiej cewce piszesz ?

 

Z tego co wiem to są sprężarki ze sprzęgłem elektromagnetycznym albo ponoć w nowszych modelach kompresory sterowane zaworem elektromagnetycznym. (Wtrące tutaj że nie jestem specjalistą od klimatyzacji i moge sie mylic). W moim przypadku z ktorym bardzo dlugo walczyłem winny był zawór sterujący w sprężarce (ze sprzegłem) czyli sprezarka sie załacząła ale nie chłodziła nic a nic, ale mysle że jeżeli w sprężarkach z elektrozaworem sterującym padła cewka tego zaworu to kompresor sie nie załączy co oznacza ze nie bedzie chłodzic... ale jesli piszesz że wydobywaly sie z niego jakies odgłosy to jest duże prawdopodobienstwo ze sie albo zatarla albo hezeli masz ta ze sprzeglem to ze ono siadlo...

 

P.s nie wiem czy cos z tego zrozumiales i nie wiem czy sie nie myle sa to moje wnioski z tego wszystkiego co sie naczytalem o sprezarkach. Jesli jestem w bledziecniech mnie ktos poprawi. Pozdrawiam

 

Mówisz o b5 czy b6?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.05.2017 o 23:37, miron 667 napisał:

Ja również chciałbym dołączyć do tematu parę słów bo mam te same parametry w grupie log 001 co Ty kolego. Mnie klima przestała działać podczas jazdy, miałem wrażenie jakbym najechał na butelkę plastykową (takie zgniatanie  tej butelki pod kołami) i po chwili cisza a klima nie chłodzi. Z tego co zauważyłem nie kręci się wentylator przy włączeniu klimy i  sprzęgło w sprężarce, w klimatroniku  econ nie świeci, brak kodów błędu. Czy to wina tego zaworu sterującego w sprężarce ?. Proszę o radę.

5.0 bar to cisnienie czynnika

cisnienie nie rosnie bo sprezarka nie działa, u mnie raz to było zerwane sprzegiełko

po wymianie pochodziło tydzien-dwa i znow padlo, finalnie sprezarka do wymiany byla po 12latach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, niekrasz napisał:

5.0 bar to cisnienie czynnika

cisnienie nie rosnie bo sprezarka nie działa, u mnie raz to było zerwane sprzegiełko

po wymianie pochodziło tydzien-dwa i znow padlo, finalnie sprezarka do wymiany byla po 12latach

 

Dziękuję koledzy za pomoc  :hi:, dziś byłem u fachowca od klimatyzacji, umówiłem się w warsztacie na przyszły tydzień. W rozmowie z Nim, stwierdził że mogło uszkodzić tylko sprzęgło klimy, ale drugą rzeczą i co gorsze może być zatarta sprężarka (i tu będą koszta :facepalm: ), jednak bardziej obstawiał to sprzęgło. Stwierdził, że te sprężarki są  podatne na różnego typu awarie, tu prawdopodobnie doszło do swego rodzaju przeciążenia (stało się to w ten gorący piątek zeszłego tygodnia). Tak czy owak, przyszły tydzień pokaże co dokładnie się uwaliło. Dam znać.

   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem już po wizycie w warsztacie od klimatyzacji, zniszczeniu uległo sprzęgło sprężarki, połamały się plastykowe łopatki tego sprzęgła, tarcza sprzęgła leżała na dolnej osłonie silnika z gumką i pierścieniem, po odpompowaniu gazu z olejem i ponownym nabiciu klimy system chłodzenia działa jak należy  :), ciekawi mnie tylko ten przypadek kolegi "niekrasz" - nie chciałbym  za moment wymieniać sprężarki, dziękuję koledzy  :hi:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...