Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Ac i kradzież samochodu ...OSTRZEżENIE


Gość Trzeniu

Rekomendowane odpowiedzi

To ze placicie AC od wartosci wg.Eurotax lub innych nie ma zadnego znaczenia. Chodzi o fakt wprowadzenia auta nielegalnie na PL obszar celny(zaniżona faktura). Ja tam biorę się do lektury umowy z Link4, bo przyznaje sie ze nie czytalem. Ale tak juz jest jak podchodzisz do okienka, sam wczesniej stales w kolejce, i jeszcze kilka osob za Toba :decayed: A poza tym to ja w urzedzie zaplacilem odpowiedni podatek, bo go nie sciagałem za 100EUR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Niemiec (ewentualnie inna narodowość) zgodził się na niską kwotę (przysłowiowe 100 e) w oryginalnej umowie, w co osobiście wątpię to nie ma się czym przejmować.

Sprawdzą, sprzedający lub odpowiedni urząd potwierdzi i sie mogą cmoknąć

Osobiście jednak nie widziałem takiego przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skad mozna umowe AC wziac? :decayed: :decayed:

Umowa kupna :)

To tego szuka ubezpieczyciel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skad mozna umowe AC wziac? :decayed: :decayed:

Umowa kupna :)

To tego szuka ubezpieczyciel

Ja pytam o umowe AC, z ktorej zapisy cytowal Trzeniu - mam sama polise (jedna kartka) :)[br]Dopisany: 18 Lipiec 2008, 11:35 _________________________________________________

A co będzie jeżeli kupiłem auto od swojej rodzonej siostry za symboliczne 500 euro, która ma obywatelstwo niemieckie? Też mogą się do tego przyczepić?

Nie maja prawa sie przyczepic jesli umowa jest prawdziwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pytam o umowe AC, z ktorej zapisy cytowal Trzeniu - mam sama polise (jedna kartka)

To sie dogadaliśmy :)

Jak przedłużasz umowę to masz pewnie tylko kartkę.

Warunki powinieneś otrzymać przy pierwszej umowie lub przy zmianie jakiegoś w niej zapisu

Jeżeli nie, to pozostaje zgłosić sie do ubezpieczalni i poprosić o przedstawienie dokładnej treści umowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pytam o umowe AC, z ktorej zapisy cytowal Trzeniu - mam sama polise (jedna kartka)

Nie wiem czy to umowa, aneks, OWW, etc, ale na pewno sa jakies Oglone Warunki dla wydanej polisy AC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakim celu trzeba pokazywać umowe ubezpieczycielowi :no:mogłem zgubić, ksero jest w urzędzie celnym,

ale oni nie mają obowiazku pokazywać.

Więc skąd mają informacje za ile kupiłem auto za granicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wszytsko ładnie pięknie ale kto właściwie może stwierdzić że samochód został nielegalnie wprowadzony na obszar celny UE?Bo moim zdanie to raczej Urząd Celny weryfikuje czy legalnie czy nie legalnie bo ubezpieczyciel to raczej nie ma takich uprawnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warcie jest taki przepis, więc bezssensu ubezpiecać, chyba nie zapłace ostatniej raty?

§5 cz.I w brzmieniu nadanym aneksem 1/2007

1. TUiR WARTA S.A. nie odpowiada za szkody:

5) powstałe w pojazdach nielegalnie wprowadzonych na polski obszar celny przez

własciciela pojazdu lub osobe trzecia nawet wówczas, gdy obecny własciciel pojazdu nie miał

wiedzy o fakcie nielegalnego wprowadzenia pojazdu na polski obszar celny,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko we Warcie i co ma TU orzekania o nielegalnosci, chyba nie oni sa od tego tylko Urzad Celny, a skoro autko zarejstrowane, to jest wszystko juz zalegalizowane.

jeszcze jedno, jak twierdza ze nielegalnie to musza udowodnic wine, a nie poszkodowany niewinnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skoro autko zarejstrowane, to jest wszystko juz zalegalizowane.

Chyba się mylisz

Jeżeli zrobię tzw. przeszczep (numer z wspawanym VIN) i zarejestruję auto bo nikt się nie zorientował to mam legala ?

Jak ten manewr "wyjdzie" przy jakiejś np. stłuczce to leżę i kwiczę )

Co do sprawdzenia kwoty na oryginalnej umowie kupna to nie ma problemu raczej.

Tak jak było wyżej wspomniane ubezpieczyciel wynajmuje (lub ma na etacie :) ) detektywa. On sprawę załatwi. Wystarczy, że dotrze do sprzedającego a ten wyjawi sumę za jaka sprzedał. Wówczas wystarczy zgłosić przestępstwo i będzie dostep do wszelkich papierów (celnych, skarbowych, oryginalnej umowy itp. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe to z tym detektywem :mysli:

Tylko jakoś mi się nie wydaje żeby niemcy tak chętnie udzielali takich informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety prawda jest taka ze ludzie nie czytaja umowy i warunkow ubezpiezcenia.

a niestety AC jako dobrowolne ubezpiecznei jest jedynie umowa miedzy ubezpiecznoym a firma i moze nawet zawierac np zapis ze nie oddadza Ci kasy jak ukradli Ci fure w czasie deszczu... albo inna bzdure . bo to umowa na ktora godza sie dwie strony. tu nie ma obligatorynych zapisow jak w OC gdzie duzo warunkow reguluja ustawy.

po prostu dogaduejsz sie z ubezpieczalnia ze jak cos sie stanie to Ci oddadza kase... ale na ich warunkach. i te warunki trzeba znac. Ot co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakby w regulaminie mieli zapis-...ze w razie utraty pojazdu wyplaca kase ale jak kogos pobijesz..., a przeciez to niezgodne z konstytucja. abstraptake tu juz, ze pewnie w regulaminie nie moze byc zapisu niezgodnego z konstytucja, bo mi tu chodzi o podstawe prawna i podalem byle przyklad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem warunki umowy w Hestii i nic tam nie pisze o nielegalnym sprowadzeniu pojazdu na teren RP, w wyniku którego ubezpieczyciel moze odmówic wypłaty odszkodowania.Penie co firma to inny obyczaj.A jak postraszą klienta ze sprawdzą umowe to odstrasza od załozenia sprawy w sadzie.Proponuje o wpisywanie firm ubezpieczeniowych w których nie ma Tego!! zapisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem warunki umowy w Hestii i nic tam nie pisze o nielegalnym sprowadzeniu pojazdu na teren RP, w wyniku którego ubezpieczyciel moze odmówic wypłaty odszkodowania.Penie co firma to inny obyczaj.A jak postraszą klienta ze sprawdzą umowe to odstrasza od załozenia sprawy w sadzie.Proponuje o wpisywanie firm ubezpieczeniowych w których nie ma Tego!! zapisu.

świetny pomysł

przeczytałeś uważnie ten regulamin? cały? możesz jakoś wrzucić skan lub link do regulaminu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...