Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Olej w skrzyni biegów 75w90 czy 80w90 ? GL-4


martin26110

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. chce wymienić olej w skrzyni biegów manual. Dowiedziałem się że musi on spelniac norme GL-4 oraz 75w90 (full syntetyk) ale czy zważając na wiek auta ( 1996r.) nie lepiej wlać gęstszy 80w90 (mineralny) aby biegi lepiej chodziły ??? Olej będzie firmy Castrol nie jakiś no name bo gdy syntetyk się rozgrzeje jest rzadki jak woda:decayed: pozdrawiam.:wink: i prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

75W90(fuul) taki jest zalecany i taki zalej,też wymieniałem u Siebie i nie ma żadnych problemów,bo przy oleju mineralnym zimą biegi będą prawdopodobnie ciężej wchodzić przez to,że olej będzie gęsty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę wymienić bo już raz wymieniłem na GULF SYNGEAR 75w90 GL-5 i zgrzyta śmieć jeszcze gorzej jak było. a teraz zaleje castrola może będzie coś lepiej , a może jakiś dodatek dolać typu STP czy inny mega wynalazek??:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może nie wina oleju tylko skrzynia już zużyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może nie wina oleju tylko skrzynia już zużyta

no wiadomka że juz pierwszej nowości nie jest ale jeździłem wieloma samochodami i wydaje mi się że jak na swój wiek to bardzo ładnie chodzi tylko raz cos zgrzytnie raz nie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norma GL4+ lub GL5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło i docisk do sprawdzenia. Jak wsteczny na postoju i pracującym silniku ciężko wchodzi to skrzynia nie jest wysprzęglana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś mi pomoże, autko kupiłem 1.5 miesiąca temu i teraz jak spadła temperatura do ok 0-2 stopni to ciężko wchodzi mi 2 bieg, jak przejade kilka km, a wiec autko sie rozgrzeje to wchodzi normalnie, tylko jak auto duzej postoi to jest taki problem, czy to wina oleju?

zauwazylem rowniez, ze jak wcisne sprzeglo i wrzucam biegi 1-3 to wchodzą ale jakby cos je haczylo w trakcie wrzucania tzn. nie wchodzi tak plynnie, tylko w trakcie wrzucania gałka zatrzyma się w połowie i muszę ja pchnąć lekko dalej, a jak wcisne sprzeglo i odczekam z 2sek to wchodzi normalnie, od czego to moze byc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...