Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dzwoniące klocki przód


rikokodo_2_9_9

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć:):)

Coś mi dzwoni w prawym przednim zacisku, gdy jadę po dziurach. Jak przycisnę hamulec to przestaje dzwonić. Rozebrałem zacisk, ale nic uszkodzonego nie zauważyłem. Po skręceniu gdy zacząłem pukać młotkiem gumowym to znowu coś się odezwało. Być może to zewnętrzny klocek jest słabo dociskany, ale nie jestem pewien. Co robić w takiej sytuacji. Można go lekko bzyknąć spawem w miejscach styku z jarzmem.

Pozdrawiam :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób zdjecie tego zacisku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam nie ma już zacisku,tylko wielki spaw:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego zdejmij zacisk i posmaruj jakimś smarem te 2 śruby prowadzące (te dwie które odkręcasz imbusem nr 7). Czasami się one zapiekaja przez co zacisk nie trzyma sztywno klocków w wyniku czego mają one luz i dzwonią na jakiś dziurach itd. Ja mam to samo w swoim aucie tylko na tylnej osi. I jak narazie sie mobilizuje do przesmarowania tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym spawanie to mnie nikt nie zrozumiał. Chodziło o lekkie napawanie spawem tylnej części (ćwiartki koła) klocka co by zwiększyło dociśnięcie przez zacisk.Nikt nie chce tego zaspawać, w domowym majsterkowaniu nie jestem takim laikiem. Jeżeli chodzi o prowadnice zacisków wszystko jest na smarowane i chodzi jak trzeba. Ponad rok temu wymieniłem obie tarcze i cztery klocki na nowe. Pukanie ustaje jak podłoże cienki kawałek blaszki między jarzmo a klocek. Smar nic nie da :):) . Więc wiem, że na 99%procent jest to ten element. Jeśli chodzi o zużycie części jarzma to jest takie samo po obydwóch stronach. Wydaje mi się że mogło się wytłuc to "ucho" klocka. Doświadczalnie założę stary całkiem dobry klocek i zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawin troche cienkiego miedzianego drutu na klocek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może coś ode mnie.

Również miałem problem ze stukającymi klockami... Wypukane w jarzmie, próbowałem napawać, szlifować ale to na nic.

No i się tak trochę zacząłem bawić z miedzianym drucikiem od spawarki.

Wymyśliłem coś takiego:

110787.jpg

Nawinięcie drutu miedzianego w miejscach o nr. 1 (prowadnice klocka). Jakieś 3 okrążenia drutu (drucik musi być cienki)

Będzie to powodowało lepsze usztywnienie klocka i nie pozwalało mu na latanie góra-dół/na boki i klekotanie, ponieważ w miejscu nr. 2 będzie lepiej dociskany.

Jest teraz lepiej spasowany, nie ma tam jakiegoś dużego oporu, chodzi elegancko.

W hamulcach cisza i wreszcie problem zażegnany.

U mnie heble nie dość, że stukały, to w dodatku bardzo mocno piszczały. To wszystko wyjaśnia, bo piszczenie to nic innego, jak drgania o danej częstotliwości.

Po tym zabiegu jest wszystko gicior :)

Wiadomo no, że zabieg będzie trzeba powtarzać raz na jakiś czas, bo drucik się wytrze.

Dev, co powie? :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz to dawno opisywałem ale przypomniec nie zaszkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogłeś od razu do mnie napisac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym ze nie jest to wina klocka a wybitego jarzma

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Devczy jeśli nagnie się ten sprężynujący drucik żeby mocniej dociskał to też pomoże w redukcji dzwonienia klocka na jarzmie ? Oczywiście na jarzmie już są wyżłobienia od klocka hamulcowego.

Klocki tarcze nowe, nowy smar na ślizgach.

IMG_20200410_150006.jpg

Edytowane przez kamdab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki zwykle dzwonią w jarzmach, zdejmij zacisk i sprawdź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...