Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Praktyczne i tanie sposoby na problem przy aucie


Tommy Gun

Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie wpisujemy praktyczne porady, które pozwolą niewielkim kosztem rozwiązać problem przy aucie. Kreatywność i pomysłowość mile widziane.

W lecie nasza szyba przednia zamienia się w tarczę strzelniczą. Nabojami są wszelkie owady typu bąki, gzy i inne c**jostwa. Każdy wie że ciężko jest usunąć to z szyby, tablicy rejestracyjnej jak i ze zderzaka. Myjka ciśnieniowa nie do końca daje radę.

Rozwiązanie jest banalne - bierzemy gąbkę do mycia naczyń, trochę ciepłej wody i nakładamy na nią Ludwika. Gwarantuję że wyczyści wszystko bez najmniejszego problemu. Później trzeba dobrze spłukać czyszczone powierzchnie wodą i tyle.

Kto następny ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce szybki "szajn" na oponach, a nie ma do tego odpowiednich kosmetyków to dobrze wymyć opone i psiknąć sprejem do uszczelek, lub silikonem w spreju :wink:. Efekt krótkotrwały, ale jak wiozłem młodą pare na wesele nie miałem nic innego pod ręką i psiknąłem tym :decayed:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce szybki "szajn" na oponach, a nie ma do tego odpowiednich kosmetyków to dobrze wymyć opone i psiknąć sprejem do uszczelek, lub silikonem w spreju :wink:. Efekt krótkotrwały, ale jak wiozłem młodą pare na wesele nie miałem nic innego pod ręką i psiknąłem tym :decayed:.

płyn hamulcowy jest najlepszy do tego typu działań z oponami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludwik pomaranczowy w sprayu, ktory robi piane. Spryskac czym lakier, np zderzak przedni od robakow, odczekac chwile i przetrzec, zejdzie bez problemu. Ten sam preparat wyczysci tam tez np zardzewiale wydechy czy ufajdane felgi.

Wysłane z mojego GT-N8000 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najtanszym sposobem na problem w aucie jest opaska zaciskowa, tzw: zip, strap, trytytka itd xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) 100 zastosowań Ludwika to faktycznie działa :D

2) Do opon aby przed sprzedażą wyglądały ładniutko to podobno lakier do włosów w szpraju działa cuda.

3) Zip paski już wspomniane zostały, ale jest jedno genialne ustrojstwo, które pomoże w wielu sytuacjach.

4) Kilka do kilkunastu złotych na 20-30 metrów.

- przetarty kabel, skręcić i zakleić,

- tymczasowe zasłonięcie rysy przed korodowaniem,

- nieszczelny przewód pneumatyczny czy z płynem,

- pęknięcie na szybie,

- pęknięcie na plastiku karoserii po uderzeniu,

- źle wymienią szybę i niedokładnie obkleją - dobra uszczelka przed wiatrem. Sprawdzone.

- pękła linka i szyba w drzwiach opadła, spokojnie utrzyma,

- nie nadaje się do klejenia reflektorów i opon, ale pewnie sporo innych zastosowań się znajdzie.

47a6d7723fad5926617581.jpg

To z opadniętą szybą sprawdzone zimą przy -10*C i 120km/h. Ojciec postanowił wymontować mechanizm opuszczania szyby bo linka była zerwana i zablokował go tymczasowo od wewnątrz stelażem z listewek. Szkoda, że o tym nie powiedział a dało to o sobie znać jak stelaż nie wytrzymał. Podobno nigdy wcześniej takiej litanii z siebie nie wydobyłem jak przy tej #%^##^ opadniętej szybie zimą przy -10*C na autostradzie. Jak dobrze, że stacje benzynowe są całodobowe i mają tam taśmę MakGajwera. Szybkie podniesienie szyby, obklejenie taśmą i można jechać dalej :decayed: Szyba nie w Audi a w Lupo a tam przednia boczna jest chyba nieco większa jak w Audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) 100 zastosowań Ludwika to faktycznie działa :D

2) Do opon aby przed sprzedażą wyglądały ładniutko to podobno lakier do włosów w szpraju działa cuda.

3) Zip paski już wspomniane zostały, ale jest jedno genialne ustrojstwo, które pomoże w wielu sytuacjach.

4) Kilka do kilkunastu złotych na 20-30 metrów.

- przetarty kabel, skręcić i zakleić,

- tymczasowe zasłonięcie rysy przed korodowaniem,

- nieszczelny przewód pneumatyczny czy z płynem,

- pęknięcie na szybie,

- pęknięcie na plastiku karoserii po uderzeniu,

- źle wymienią szybę i niedokładnie obkleją - dobra uszczelka przed wiatrem. Sprawdzone.

- pękła linka i szyba w drzwiach opadła, spokojnie utrzyma,

- nie nadaje się do klejenia reflektorów i opon, ale pewnie sporo innych zastosowań się znajdzie.

http://www.airtradecentre.com/product/47a6d7723fad5926617581.jpg

To z opadniętą szybą sprawdzone zimą przy -10*C i 120km/h. Ojciec postanowił wymontować mechanizm opuszczania szyby bo linka była zerwana i zablokował go tymczasowo od wewnątrz stelażem z listewek. Szkoda, że o tym nie powiedział a dało to o sobie znać jak stelaż nie wytrzymał. Podobno nigdy wcześniej takiej litanii z siebie nie wydobyłem jak przy tej #%^##^ opadniętej szybie zimą przy -10*C na autostradzie. Jak dobrze, że stacje benzynowe są całodobowe i mają tam taśmę MakGajwera. Szybkie podniesienie szyby, obklejenie taśmą i można jechać dalej :decayed: Szyba nie w Audi a w Lupo a tam przednia boczna jest chyba nieco większa jak w Audi.

Jest lepsza od tej szarej :D Czerwona, do rur wysoko cisnieniowych :D

Wysłane z mojego GT-N8000 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest lepsza od tej szarej :D Czerwona, do rur wysoko cisnieniowych :D

Szukając tamten znalazłem też czerwoną i wcześniej takiej nie widziałem. Jak ktoś z góry planuje łatanie przewodów to czemu by nie kupić.

Ale gdy naprawa jest nagła to na stacji benzynowej jeszcze takiej nie widziałem. :wink:

---------- Post dopisany at 09:21 ---------- Poprzedni post napisany at 08:05 ----------

Pęknięty przewód spryskiwacza albo łącznik przewodów.

Rozwiązanie:

Idealnie na szybko zadziałała pusta rurka wkładu długopisu żelowego zaciśnięta ZIPem. Przyciąć nożykiem na odpowiednią długość.

Od dwóch lat nie cieknie i się nie zapowiada.

Jeśli przewód ma większą średnicę to sam długopis też idealnie by się nadał.

Także obowiązkowe wyposażenie na wypadek wszelakich małych awarii powinno wyglądać mniej więcej tak:

zm_image_50750252567.jpg

47a6d7723fad5926617581.jpg

DSCF0535.jpg

silny-salamon-opaska-zaciskowa-opaska-zaciskowa-327947-FGR.jpg

1128304084345bk_vantage.jpg

---------- Post dopisany at 09:36 ---------- Poprzedni post napisany at 09:21 ----------

A tak mniej serio to pamiętam odcinek McGyvera gdzie podziurawioną chłodnicę naprawił wbijając do środka jajko. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym i wielokrotnie sprawdzonym sposobem na rozwiązywanie problemów przy aucie jest zimny czteropak. Działa za kazdym razem.

Poza tym do czyszczenia i konserwowania skór: mr proper w stosunku 1:1 z woda aby doczyścić i krem nivea żeby nawilżyć :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ciężarówce gdzie mam non stop kurz używam do czyszczenia plastików chusteczek nawilżanych dla dzieci... efekt długotrwały :decayed::decayed::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plexus Plastic Cleaner - Protectant and Polish - Preparat na bazie teflonu

Jak najbardziej nadaje się do: szyb, folii przeciwsłonecznych na szybach, plastików różnego rodzaju, skór, metali

w ciężarówce gdzie mam non stop kurz używam do czyszczenia plastików chusteczek nawilżanych dla dzieci... efekt długotrwały :decayed::decayed::decayed:

Trwalszy efekt od efektu Talib1990 :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam kolejny ze "złotych sposobów" ;)

A mianowicie rewelacyjnym i 99,9% skutecznym środkiem na usunięcie wilgoci z auta (mokre dywaniki) oraz nieprzyjemnego zapachu jest.. silikatowy żwirek dla kotów !! Koszt 12 - 14 zł za 3,8kg.

Rozsypujemy w aucie żwirek zamykamy auto - zostawiamy na noc - rano odkurzamy granulat. Sucho i bez nieprzyjemnego zapachu..

Ps. tylko koniecznie silikatowy bo drewniany lub inny będzie się kiepsko odkurzało, a silikat to takie " przeźroczyste kamyczki"

Polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniali Ci szybę i zrąbali śruby podszybia? (Wszystkie?!)

Jest szybki i tani sposób na naprawę - blachowkręty i inne wkręty o płaskim łbie. Wkręty do płyt G-K się nie nadają bo są stożkowe.

Dla pedantów można zastosować czarne śruby, nie miałem to dałem jakie były.

9159369489_f2e528363d_o.jpg

9161591314_d6e82ee2d7_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniali Ci szybę i zrąbali śruby podszybia? (Wszystkie?!)

Jest szybki i tani sposób na naprawę - blachowkręty i inne wkręty o płaskim łbie. Wkręty do płyt G-K się nie nadają bo są stożkowe.

Dla pedantów można zastosować czarne śruby, nie miałem to dałem jakie były.

http://farm3.staticflickr.com/2837/9159369489_f2e528363d_o.jpg

http://farm3.staticflickr.com/2805/9161591314_d6e82ee2d7_o.jpg

sorki kolego ale jak by mi ktos takie sruby zarypal :facepalm: z miejsca bym go....:punish:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki kolego ale jak by mi ktos takie sruby zarypal :facepalm: z miejsca bym go....:punish:

No niestety mnie one też nie radują. Będę miał kiedy to się pomartwię nad szukaniem nowych. Ale gdy mam 2 dni wolnego i pełną listę rzeczy do zrobienia a pozycję pierwszą blokuje mi niemożność wyjęcia podszybia to się człowiek przestaje martwić jak to wygląda.

To jest jedna z tych tymczasowych napraw, które po roku lub kilku człowiek poprawia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki kolego ale jak by mi ktos takie sruby zarypal :facepalm: z miejsca bym go....:punish:

No niestety mnie one też nie radują. Będę miał kiedy to się pomartwię nad szukaniem nowych. Ale gdy mam 2 dni wolnego i pełną listę rzeczy do zrobienia a pozycję pierwszą blokuje mi niemożność wyjęcia podszybia to się człowiek przestaje martwić jak to wygląda.

To jest jedna z tych tymczasowych napraw, które po roku lub kilku człowiek poprawia :P

:wink: spoko tylko wyraziłem swoją opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się absolutnie nie gniewam. :wink:

Po prostu miałem idealnie pasującą naprawę do koncepcji tematu.

TANIE - jest.

PRAKTYCZNE - jest.

ESTETYCZNE - to nie jest dział detaling, więc nie jest :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...