Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Wymiana wałków rozrządu


ojek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czeka mnie wymiana wałków rozrządu i tu pada pytanie gdzie i jakiego producenta kupić żeby za dużo nie beknąć a kilka lat pojeździć./

Pozdrawiam

* prosimy o stosowanie wlasciwego prefixu [Musashi]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są nie ori ale to podobno straszny syf , czytałem jak komuś padły po 30k przebiegu także sobie daruj

ori to ori , kupisz i masz spokój na kilkaset tysięcy km pod warunkiem utrzymania silnika w doskonałej kondycji przez cały okres użytkowania ( np.oleje , filtry itd.na czas ...)

jeśli jednak chciałbyś zregenerować to znajdz namiar na Świątka , gdzieś czytałem że regenerują za ok 1700-1800 z gwarancją ale jaką to Ci nie powiem.

mam nadzieję że pomogłem :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie dodać, że niezbywalnym warunkiem utrzymania wałków starszej generacji we wzorowej formie jest wymiana hydropopychaczy (+ weryfikacji dźwigni oraz podkładek) "co rozrząd" (czyli co 120 tyś.km.) .

Wałków zregenerowanych u "Świątka" nie trzeba się obawiać. Są bardzo wytrzymałe pod warunkiem, że zdecydujemy sie na usługę regeneracji własnych części, o których wiadomo, że nie uległy kolizji tłoków z zaworami, że nie były wcześniej druciarsko napawane, etc ... .

Niedogodnością tej "metody" jest okres oczekiwania - nie mniej niż dwa tygodnie ... . Cena detaliczna: 1440 ... .

W nadchodzącym tygodniu będę (po raz pierwszy) zakładał nowe calkiem wałki produkcji "made in Świątek" i nie mam żadnych obaw o zadowolenie usera z podjętej decyzji ... .

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ori lub swiatek

do tego wymiana hydrauliki, podkladek oraz dzwigni posrednich.

kazda zaoszczedzona zlotowka zemsci sie wielokrotnie w przyszlosci !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymienialem caly zestaw, ori walki popychacze i wszystkie podkladeczki i odma, przejechalem juz ponad 30 tys km, zagladalem teraz bo wymienialem podkładki pod wtryskami które niestety mechanik powinien wymikenic podczas wymiany walkow, takze podwojna robota, no ale waleczki po tym przebiegu wygladaja idealnie,. Koszt ori spory, ale teraz polecalbym rozejrzec sie za ori w niemieckich serwisach, przy tym kursie euro moze sie oplacac, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są nie ori ale to podobno straszny syf , czytałem jak komuś padły po 30k przebiegu także sobie daruj

Te z allegro wytrzymuja podobno do 500km... :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są nie ori ale to podobno straszny syf , czytałem jak komuś padły po 30k przebiegu także sobie daruj

Te z allegro wytrzymuja podobno do 500km... :polew:

to heavy duty :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dotarły do mnie nowe wałki " Made in Świątek ". Pooglądałem dokładnie, trochę pomierzyłem ... i już wiem, że z dniem dzisiejszym każdemu następnemu klientowi - w pierwszej kolejności - będę polecał takie rozwiązanie, a dopiero w następnej kolejności regenerację .

W żadnym przypadku nie chcę powiedzieć, że trwałość elementów zregenerowanych "u Świątka" rodzi jakiekolwiek obawy jakościowe, lecz "te nowe" przekonują mnie jeszcze bardziej :good:.

Pozdrawiam. Piotr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzięki wszystkim za info dzisiaj wysłałem swoje wałki do regeneracji u Świątka natomiast mam jeszcze pytanie

czy wie może ktoś jaki przebieg można zrobić na tych wałkach.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wie może ktoś jaki przebieg można zrobić na tych wałkach.

Dobre pytanie ... . Sam chciałbym to wiedzieć, lecz samochody po wymianie wałków na zregenerowane "u Świątka" i jednocześnie zadbane serwisowo (regularny pomiar ciśnień w skrzyni korbowej, właściwy olej, hydropopychacze wymienione na czas) - jak dotąd nie wykazują żadnego zużycia "na krzywkach" ... .

Oczywiście rozpisuję się wyłącznie o egzemplarzach, które pokonały od naprawy 150 - 180 tkm ... .

:hi: Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...