Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Falujące (skaczące) obroty silnika


koni86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Znajomy posiada Audi B8 2.0 TDI 120 PS z 2010 roku. Wczoraj przy odpaleniu zaczęły skakać obroty i trzęsło budą. Przy włączeniu klimy i świateł objawy nasilały się. Dzisiaj natomiast objawy te ustały i silnik chodzi równiutko hmmm.... . Auto tankowane jest na pewnej stacji więc winić paliwa nie możemy. Poduszki silnika też ładnie wybierają drgania. Czy ktoś z was miał lub ma podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewna stacja nie oznacza pewnego paliwa. Raz mi się zdarzyło zatankować złego paliwa na Orlenie, a tankuję tam praktycznie cały czas. Macie dostęp do VCDS ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ostatnio tankowane było na Orlenie... obroty skakały dziwnie między 900 a 500-600tyś. Znajomy ma vaga ale jeszcze nie kontaktowałem się z nim w sprawie sprawdzenia istnienia błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam taki sam problem tylko ze u mnie obroty wahaja sie miedzy 900 a 1000 obr audi a4 b8 120ps 2010r

podpinałem pod kompa wyskakuje kod błedu p019300 'czujnik cisnienia listwy wtryskowej paliwa sygnal za wysoki stale'

dodam ze wymienilem listwe wtryskowa wraz z regulatorem i czujnikiem i jest tak samo:( POMOCY


witam mam taki sam problem tylko ze u mnie obroty wahaja sie miedzy 900 a 1000 obr audi a4 b8 120ps 2010r

podpinałem pod kompa wyskakuje kod błedu p019300 'czujnik cisnienia listwy wtryskowej paliwa sygnal za wysoki stale'

dodam ze wymienilem listwe wtryskowa wraz z regulatorem i czujnikiem i jest tak samo:( POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie.

Mam takie pytanie na wolnych obrotach FALUJE . Brak błędów!!! (A4 2010r. 2.0 TDI )

Czy ktoś z was miał podobny problem?

Z góry dziękuje za podpowiedz....

Edytowane przez krzychoA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie.

Mam takie pytanie na wolnych obrotach FALUJE . Brak błędów!!! (A4 2010r. 2.0 TDI )

Czy ktoś z was miał podobny problem?

Z góry dziękuje za podpowiedz....

Witam krzychoA4 . Możesz podpowiedziec co było przyczyną falujących obrotów???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedł ktoś do tego bo znajomy dzis tez przywiozł b8 CAGA i auto nierowno chodzi na postoju. 3 błędy 05227, 05231 i 05175

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryskiwacz zapewne padł, było na forum to już opisywane. Jedź do warsztatu gdzie Ci sprawdzą wtryski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto opanowane winny był G 247 czujnik tylny na listwie wysokiego ciśnienia
w czujniku jest sitko (zaznaczone na czerwono ) które było totalnie zatkane, nie wiem czy nasze paliwo ale właściciel też swoje dołożył (4 lata 102 tyś i nie był wymieniany filtr paliwa )

qpyxroda.jpg


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto opanowane winny był G 247 czujnik tylny na listwie wysokiego ciśnienia

w czujniku jest sitko (zaznaczone na czerwono ) które było totalnie zatkane, nie wiem czy nasze paliwo ale właściciel też swoje dołożył (4 lata 102 tyś i nie był wymieniany filtr paliwa )

qpyxroda.jpg

witam, czy mógłbyś napisac czy czyściłeś to sitko czy kupowałeś nowe? Jeśli czyściłeś to w jaki sposób i czym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam są mikro dziurki i przedmuchanie w moim przypadku pomogła na tyle że zaczął trochę równiej chodzić ale nie była to w 100% równa praca.
Pomogła wymiana na ori Boscha o tym samym nr bo cena w ASO zabija coś koło 1400zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba mam to samo....  jak wymienić ten zawór, poprosty wykręcić i wkręcić nowy czy trzeba odpowietrzać i adaptować? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...