Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podkaszarka kosa spalinowa- jaką wybrać ??


filip1001

Rekomendowane odpowiedzi

:hi:

Potrzebuję na działkę podkaszarkę ( kosę ) spalinową, żeby czasem poganiać z nią i skosić trawę. Do użycia kilka razy w roku. Może ktoś coś poleci ?

Myślałem nad STIHL bądź Husqvarna, z tej racji, że najłatwiej o serwis tych marek. Budżet hmmm kilka stówek myślę, ale mogę trochę dopłacić jak faktycznie będzie warto.

Zastanawiałem się nad jakąś maszynką z używek... jest na allegro trochę firm, które sprzedają takie zabawki po kapitalnych remontach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam kosy spalinowe firmy Oleo Mac. Posiadam taką już ponad 5 lat i jestem bardzo zadowolony, a ni razu nie potrzebowała naprawy, Ważne aby tylko przekładnie smarować no i filtr powietrza czyścić, ale to już sprzedawca wszystko powie co i jak :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziesięć lat temu kupiłem Husqvarnę 323 - jest ok. W zeszłym roku kupiłem Stihla 250, bo Husqvarna trochę za mała.

Jak bym miał wybierać, to brałbym Stihla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również używam Stihla 250,12 lat bez problemowo, jak wysiądzie to następna będzie również tej marki:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszytko ładnie pięknie ale sam miałem taki problem w tamtym roku chciałem kupić kosę oraz pilarkę. wcześniej miałem stihla FS 85 natomiast nowe stihle to już jedna wielka chińszczyzna i mało kto to poleca to już nie ta marka co kiedyś jeszcze husqvarna się trzyma. Dlatego kupiłem używana piłę husqvarny oraz jakaś kose Garland nową ale dałem 600 zł bo stwierdziłem że nie ma co przepłacać za jakieś firmowe i tak chińską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że Husqvarna obecnie zdobywa najwięcej pozytywnych opinii :wink:

Znacie firmę NAC ? Oni też mają podkaszarki i kosy w stosunkowo niskich cenach względem Husqvarny. Ciekawe jak z jakością :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie jak sie zepsuje to mozesz nie naprawic bo nie beda mieli czesci lub nie bedzie sie oplacalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie jak sie zepsuje to mozesz nie naprawic bo nie beda mieli czesci lub nie bedzie sie oplacalo

sprzedawcy sprzętu tej firmy oferują gwarancję "door to door" , więc muszą być jakieś punkty naprawcze :eusathink: i co za tym idzie części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od roku używam Stihl`a FS87. Kosa bardzo mocna, sprzęgło zdaje egzamin szczególnie przy korzeniach i grubych gałęziach.

Częściej korzystam w niej z noża niż żyłki.

Plus to 4 suwowy silnik, cichy nie dymi, pracuje na mieszance paliwowo-olejowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od siebie mogę polecić oleo-mac kosa włoska jedynie to co ma trochę rączki nie wygodne,Nac-a posiadam pilarkę spalinową z promocji z obi i zdaje egzamin bez problemowo i części da się znaleść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...