Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B5 ADR ADP Termostat


Gość Kaziu_Wichura

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, również mam problem (prawdopodobnie) z termostatem, a mianowicie. W ogole mi nie pokazuje temperatury, czasem ale to sporadycznie temp. podnosi sie do 70stopni. Na dodatek (najczesciej na ostrym zakrecie rondo albo cos takiego) pokazuje mi sie kontrolka od temperatury miga na czerwono kilkakrotnie i gasnie. Co to moze byc? Czy rowniez mam termostat do wymiany? Dzis bylem u mechanika i powiedzial mi ze za robocizne wezmie 250zl + koszt termostatu.

[ Dodano: 12-02-2007, 17:39 ]

aha jeszcze jedna sprawa. zauwazylem ze mam malo plynu w chlodnicy. jaki plyn dolac najlepiej? nie wiem jaki wczesniej byl lany (bo auto mam od nie dawna). czy jesli zmieszam innym moze cos sie stac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 zł ? Jaka jest srednia cena wymiany termostatu ?

Mysle ze w granicy 50-30 zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marewel ;)

Gdzie robisz remonty ? Na Podgórzu ?

Jak narazie wszystko robie sam :audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem z temperatura, silnik bardzo wolno sie nagrzewa i max temperatura to 84, kiedy lecece autostrada z duża predkoscia spada na 68 stopni. I zauwazylem ze auto lubi pic :lol: spalanie około 15l/100km :evil: W piatek biore sie za termostat i mam nadzieje ze na tym sie skończy. Dam znać co z tego wyszło..

Acha... Dla ciekawskich koszt wymiany termostatu u mechanika w GB to okolo 60 funtow czyli jakies 340zł :rolleyes: Podziekowałem ...wole kupic sobie zestaw kluczy :lol:

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie około 15l/100km

ale w jakim cyklu? ADR potrafi tyle bez problemu wciągnąć (i to całkiem zdrowa jednostka).

Cykl raczej mieszany miasto-autostrada, ale ogolnie staram sie nie przekraczać 3,5 tys obr. W porownaniu z dieslem ktorego miałem wcześniej wskazówka poziomu paliwa energiczniej zbliza sie do zera :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze sie pod temat i opisze swój problem

Mianowicie temperatura na climatroniku i po podłaczniu pod vag pokazuje 90st ale na zegarach 60st, czasami ale bardzo sporadycznie pokaże w granicach 70-90 .Czym to jest spowodowane??Po czytaniu waszych usterek uważam ze to czujnik tylko który ?? Czy jest jeden ?? Silnik 2.6 , jak by ktoś wiedział coś na temat mojego problemu prosze o pomoc

Z góry dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem z temperatura tylko że u mnie jest cały czas na 60 i ani rusz czy jest nagrzany czy nie. No i nawiew jest slaby praktycznie slabo wyczuwalne ciepło.Co to może byc termostat? a może nagrzewnica mam nadzieje ze nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gajzer - do wymiany czujnik temp.

junioropl - termostat u ciebie się rozpuscił leć natychmiast po nowy :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gajzer - do wymiany czujnik temp.

Dzieki Wiki a nie wiesz który ,jak sie dokladnie nazywa zebym wiedzial co mowic w sklepie ;) i jeszcze gdzie sie on znajduje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
Gajzer - do wymiany czujnik temp.

Dzieki Wiki a nie wiesz który ,jak sie dokladnie nazywa zebym wiedzial co mowic w sklepie ;) i jeszcze gdzie sie on znajduje:)

jak mnie moja wiedza nie myli to jest jeden, który podaje informacje na licznik i do sterownika silnika. Koszt nowego to około 200 zł.

Gdzie się znajduje to ci nie powiem bo masz innych silnik niż ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gajzer - do wymiany czujnik temp.

Dzieki Wiki a nie wiesz który ,jak sie dokladnie nazywa zebym wiedzial co mowic w sklepie ;) i jeszcze gdzie sie on znajduje:)

jak mnie moja wiedza nie myli to jest jeden, który podaje informacje na licznik i do sterownika silnika. Koszt nowego to około 200 zł.

Gdzie się znajduje to ci nie powiem bo masz innych silnik niż ja.

hmm niewiem ale umne sa chyba 2 czujniki,jeden przy rozrzadzie"wychodzi 1 kabelek"(czujnik temperatury oleju

dla pojazdow z

przyrzady dodatkowe)a drugi jest w przewodzie od chlodzenia 4 pinowy (czujnik temperatury podwojny):| i teraz ktory mam wymienic jak mi na zegarach pokazuje 60st.Chociaz dziś wymienilem rozrzad i wskazowka czesciej pokazuje 90st ale tez czasami szybko schodzi pozniej podchodzi,poprostu warjuje.Pomocy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniasz ten czteropinowy jest czujnik dwa w jednym, na zegary i komputer, koszt w ASO to 100 zł. poza serwisem to ze 30 zł. mniej - nie warto

jak masz mozliwość darmowego podpięcia VAGa to zrób to, czy wywala ci bład czujnika, u mnie tak było, a po wyjęciu go był cały spękany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniasz ten czteropinowy jest czujnik dwa w jednym, na zegary i komputer, koszt w ASO to 100 zł. poza serwisem to ze 30 zł. mniej - nie warto

jak masz mozliwość darmowego podpięcia VAGa to zrób to, czy wywala ci bład czujnika, u mnie tak było, a po wyjęciu go był cały spękany

Aha, a koszt to razem z robocizna ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Po zakupie auta-kilka tygodni temu, wymieniłem termostat na nowy, bo temp była max 70 st.

Od tego czasu cały czas jeździłem tylko po mieście i temp zawsze stawała na 90 i tak sie trzymała.

Wczoraj wyleciałem na trasem i po osiągnięciu prędkości 130km/h temp spadła do minimum-poniżej 60.!!!!

Po chwili jak zwolniłem zaczęła rosnąć i tak w kółko!!

Co jest powodem??Czy termostat choć nowy jest wadliwy??

Czy może coś innego??

A może to normalne?? Choć nie sądze.

Dzięki za porady

Pozdr

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 25-03-2007, 08:38 ]

scaliłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...