Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpanie przy ruszaniu na zimnym silniku


tomiqu

Rekomendowane odpowiedzi

Być może ten problem był już poruszany ale jak wiadomo każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie ;)

Otóż przy delikatnym ruszaniu ( bez gazu ) szarpie mi nieprzyjemnie ( tzw. kangurki ) ale tylko na zimnym silniku , zwłaszcza przy porannym ruszaniu. Problemu w zasadzie nie ma jak silnik nabierze już temperaturę optymalną. Szarpanie jest też mniejsze jak przy ruszaniu podwyższę obroty ale np przy manewrowaniu na ciasnym parkingu gazowanie w ogóle nie jest potrzebne. Szarpanie występuje w zasadzie od wymiany sprzęgła na nowe ( SACHS , 35 tys km temu ) myślałem, że sprzęgło się może ułoży ale nic z tego. Na starym sprzęgle też szarpało na zimnym , w w dodatku huczało łożysko oporowe dlatego zdecydowałem się na wymianę całego kompletu. A może to wina nie sprzęgła tylko czegoś innego? Czy np wybite poduszki skrzyni czy silnika mogą powodować szarpanie? Słyszałem też o opiłkach metalu w nastawnikach pompy wtryskowej ale to bardziej by falowały obroty na biegu jałowym albo szarpało podczas jazdy np na IV czy V biegu przy niskiej prędkości obrotowej , a u mnie to nie występuje.

Może ktoś miał podobny problem i się nim uporał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie też mam takie szarpanie na zimnym silniku jak ruszan na 1 lub wstecznym bez gazu.. ale jak sie troche nagrzeje silnik juz tego szarpania nie ma;/ wymieniłem poszuszki silnika i nie pomogło.. A sprzegło miałem robione rok temu, tzn.wymienana tarcza sprzegłowa a docisk i łozysko zostało stare...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, że z tym problemem będzie nas więcej...czyli wiemy już , że poduszki silnika odpadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podejrzewam że może to być wina wysprzeglika tego przy skrzyni... Wymieniony miałem płyn hamulcowy na nowy i mogło sie cos rozszczelnić ze starosci...tylko dziwne że na ciepłym silniku tak nie robi;/ bo jak by to był ten wysprzeglik to cały czas by szarpało;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ubywa Ci płynu hamulcowego? Bo jeśli nie to raczej nie wysprzęglik.

Może to coś z dawką paliwa albo kątem wtrysku? Ale gdyby coś było przestawione to by ciężko zapalał na zimno czy na gorąco ale u mnie pali bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pomysły na usterki już mi się wyczerpały. Myślałem jeszcze , że to poduszki skrzyni wybite ale to zawsze by szarpało, a nie tylko na zimnym...Chyba trzeba po prostu nauczyć się z tym żyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docisk, wysprzęglik lub zapowietrzony układ sprzęgła. Możliwe, że nie trzymają swoich parametrów. Diesel powinien ruszyć na samym sprzęgle bez dodawania gazu i jakichkolwiek "kangurków":wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być za mała dawka jałowa

na szarpanie przy ruszaniu pomaga wymiana wieszaków wydechu jak nie wymieniane od nowości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docisk, wysprzęglik lub zapowietrzony układ sprzęgła. Możliwe, że nie trzymają swoich parametrów. Diesel powinien ruszyć na samym sprzęgle bez dodawania gazu i jakichkolwiek "kangurków":wink:

To wiemy, że powinien płynnie ruszać ale dlaczego u mnie sytuacja się znacząco poprawia jak się przejedzie te 10 km? Po rozgrzaniu jest o niebo lepiej ( tylko mało wyczuwalne szarpnięcie )

Jak się odpowietrza układ sprzęgła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak samo jak hamulce, tylko pedał się nie cofa, trzeba ręką wyciągnąć go

jest też drugi sposób, łączysz wężykiem zacisk hamulca z wyprzęgnikiem i pompujesz hamulcem płyn, nie polecam tego sposobu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja też własnie słyszałem o przypalanieu sprzegła żeby sie ułożyło do docisku... Tylko jak to zrobić żeby nie pourywać czegos itp??? Ruszac z duzego gazu na pół sprzegła??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypal sprzeglo 99,9999999% ze pomoze.

Pomoże ale tylko na chwilę, przerabiałem ten temat. Szkoda sprzęgła niszczyć. ziomek0101 nic nie urwiesz jak będziesz palił na III lub IV biegu z dużą ilością gazu , auto nie ruszy a zobaczysz i poczujesz dym z palonej tarczy ale nie polecam Ci tego sposobu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kangur tylko na zimnym silniku? skąd ja to znam...

dzisiaj wymienię poduszkę silnika przy belce przedniej, a jak nie pomoże to cały układ paliwowy muszę prześwietlić, bo bardzo możliwe, że gdzieś się zapowietrza, chociaż zawsze pali od strzała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapytam tak w tej sprawie.Jakiej firmy macie sprzęgła? O ile wiecie a wiedzą Ci co wymieniali. Moim zdaniem to może być niska jakość samego sprzęgła. Ja wymieniłem na Valeo bo w dniu naprawy było jedynym dostępnym od ręki w moim mieście . Przez rok było ok. a teraz na zimnym mały kangur szczególnie na skręconych kołach przy ruszaniu na parkingu. Póżniej nie ma problemu. Podejrzewam ,że Valeo to słaby zamiennik i z tego chyba te problemy.:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem komplet na SACHS bo wkładali to na I montaż ( stary docisk też był sachs jeszcze z logo audi, tarczę LUK ktoś już wymienił ). Ogólnie SACHS, VALEO i LUK to najlepsze firmy produkujące sprzęgła do normalnych osobówek więc nie wiem co można innego założyć. Mogłem założyć 2x tańszy STATIM bądź jakieś angielski zamiennik ale myślałem, że jak założę droższy oryginał to będzie bezproblemowo... Stare sprzęgło po rozgrzaniu łagodniej mi brało od samego dołu praktycznie, nowe zaczyna brać przy końcu i przez to gorzej się rusza, jest jakieś bardziej nerwowe. Wydałem w sumie 850 zł na naprawę i nie jestem do końca zadowolony. Niby leciutko chodzi i nie huczy już łożysko oporowe ale z tym ruszaniem to nie to czego można oczekiwać po nowym sprzęgle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...