Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Moje nowe autko


rybus85

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.

Jak już się przedstawiałem na imię mi Arek. Markowice w WLKP. Od niedzieli właściciel (grafitowej?ciemno grafitowej?)A4 z grudnia 2001. Silnik 2.0 benzyna z przebiegiem(ponoć kilka razy sprawdzanym) 114 tyś. Samochód sprowadzony jako uszkodzony. Strzał pod kątem w tyłek. Rama cała, tylko lekki spaw widoczny po podniesieniu klapy bagażnika i maty pod koło zapasowe. Silnik i zawieszenie gitara. Mechanik przetrzepał i nie ma się do czego doczepić :)

Samochód miał być sprowadzony głównie dla silnika, ale stało się inaczej-trafił w moje ręce :) Do zrobienia blacharsko-lakierniczo: lewy tylny bok,prawy tylny,zderzak przedni(jakiś prostak źle wycelował w krawężnik),tylna klapa i tylny zderzak.

Do zrobienia:

-wymiana lewego lusterka(potrzaskane w PL)

-wymiana tylnej lampy-skompletowanie oprzyrządowania które powinno być w bagażniku(lewarki,koło itd. nawet to cholerni złodzieje pozabierali)

-dokupienie zagłówka tylnego(to też...aż ręce opadają...)

-dopasowanie idealne elementów blacharskich

-malowanie+polerka reszty

-możliwe że odnowienie alu

-czyszczenie przepustnicy(tylko telefon do mechanika aby się umówić)

-wymiana czujnika ABS tylnego prawego koła

Ogólnie autko kozak coraz bardziej mi się podoba i zadziwia zarazem :> Na razie zrobione jakieś 300km. Idzie super ale powyżej 3-4 tyś to już bajka :)

Niestety samochód do września najprawdopodobniej będzie musiał jeszcze czekać na blacharza i lakiernika. Czekam na narodziny synka więc to on na razie najważniejszy :) Zdjęcia na razie robione telefonem. Jak już będzie zrobiony zrobię porządne.

Z wyposażenia:

-ksenony(chyba nie przeróbka...? Brak regulacji świateł z kabiny)

-klima dwustrefowa

-halogeny przednie

-podgrzewana przednia szyba

-podgrzewane fotele

-elektryczne lusterka i szyby przednie

-radio audi concert

-zwykły komputer(pokazuje tylko zasięg na paliwie)

-i może jeszcze jakieś pierdółki których jeszcze nie wiem ;p

Z takich moich pytań:

-jak często zmiana oleju,filtrów(15tyś jest ok? Przy poprzednim zmieniałem co 10 ale to był diesel). W tej chwili jakiś syntetyk castrola(mam w bagażniku nie pamiętam dokładnie)

-czy jest możliwość wyświetlania zamiast zasięgu na komputerze średniego spalania?

-jakieś porady co do eksploatacji?

20130610_154045.jpg

20130610_154052.jpg

20130610_154106.jpg

20130610_154120.jpg

20130610_154133.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do komputera wystarczy wymienić manetkę od wycieraczek z przyciskami i zmienić vagiem kodowanie. Jest poradnik na forum jak to zrobić wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie oleju to nie musiałbyś wymieniać bo będziesz często dolewał nowy, taka bolączka tego silnika :wink:

no trochu do zrobienia masz, ale jak ogarniesz będzie git, porada pierwsza zrób na dzień dobry pakiet zewnętrzny s-line :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratki zakupu kolego:wink:

napisales ze sprowadzony glownie dla silnika, mam nadzieje ze zdawales sobie sprawe przed zakupem jakie te 2.0 sa zlopijne

no i przy nim juz nie pomodzisz za bardzo :kwasny: no ale moze nie takie byly zalozenia

a co do tej podgrzewanej szyby to nie do konca tak jest, bo po wcisnieciu przycisku tylko caly nawiew na nia idzie

podgrzewana to ma inna barwe i to raczej rzadkosc byla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do tej podgrzewanej szyby to nie do konca tak jest, bo po wcisnieciu przycisku tylko caly nawiew na nia idzie

podgrzewana to ma inna barwe i to raczej rzadkosc byla

no i co koledze humor psujesz ja się dowiedziałem po roku że to podgrzewanie to nie do końca podgrzewanie a i tak byłem załamany a ty mu zaraz po kupnie tak nooo :kox:

ale tak jak Endrju mówi to jest tylko nadmuch, no chyba że faktycznie masz rakietę ale raczej nie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manetke tylko szukaj od sedana, kupisz do 80zl na alledrogo, moze ktos tutaj sprzeda troszke taniej. Sprawa podmianki banalnie prosta, jest fotostory na forum mi pomoglo. Upewnij sie czy masz w zbiorniku czujnik poziomu plynu spryskiwaczy bo najczesniej on jest tylko nie sa poprowadzone kabelki do zegarow w desce rozdzielczej. Jak nie planujesz powaznych modow zenetrznych ala sline czy s4, to np. Listwy drzwiowe z B7 polecam sa lekko odstajace cos podobnego do sline i wygladaja o niebo lepiej niz standsrdowe z b6. Felunek minimum 17" i bryczka bedzie miodzio. Ale najpierw rodzina, ktorej zycze duzo zdrowia bo to jest najwazniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tej szybie to wiem bo ojciec z B7 ma to samo, ale sporo ludzi z ogłoszeniach pisze podgrzewana przednia szyba :)

Co do spalania to na razie jak jeżdżę spokojnie to wychodzi mi koło 8 litrów(pewnie mi nie uwierzcie ale sam byłem w szoku jak tankowałem.Po dłuższych testach będę miał pewność) .Po zrobieniu już ponad 400km to na razie olej na bagnecie jest w tym samym miejscu :) Ojciec dolewa jak mu zamruga i wychodzi raz na parę tysięcy.Na razie sprawdzam czy nie ubywa.

A jak z tym ksenonem? Bo nie chciałbym stracić dowodu jeżeli to samoróbka jakaś jest.Tak jak pisałem wyżej regulacji świateł nie mam.

Co do modów to na razie doprowadzić ją do porządku.Później może pomyślę nad czymś ale na spokojnie.Co do felg no te trochę małe ale przynajmniej komfort super :P

Na razie przed zrobieniem z zewnątrz postaram się zamontować Ledy, wymienić czujnik ABS, czyszczenie przepustnicy no i ten komputer :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze to dzięki, zwłaszcza za słowa o rodzinie :) Samochody zawsze traktowałem prawie jak kochankę(o co zawsze się żona denerwuje :P) ale obecnie najwięcej myślę o synku.Z jednej strony lekki strach a z drugiej nie mogę się doczekać.Może jeszcze z tydzień :)

Ma ktoś możliwość sprawdzenia po numerze VIN wyposażenia,albo innych pierdółek? Niestety tej nalepki z kodami w bagażniku nie ma :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tam nie sprawdzałem :decayed: Wrócę z roboty i sprawdzę.Wszystko po niemiecku ale może znajdę :P

Znalazłem właśnie stronę gdzie można po tych numerach sprawdzać trochę więcej niż po VIN-ie. Na razie autko sprawuje się na medal, spalanie git (ale na razie tylko trasa, mało miasta).

---------- Post dopisany at 15:31 ---------- Poprzedni post napisany at 12:03 ----------

No i już wiem co chciałem wiedzieć :wink:

Dzięki za nakierowanie, nawet o tym nie pomyślałem :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciesze sie ze moglem pomoc:hi:

to pochwal sie teraz co tam masz z wyposazenia o czym nie wspomniales w 1 poscie:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dochodzi jeszcze podświetlanie drzwi po otwarciu(wcześniej tego nie widziałem, jeszcze wieczorem nie jeździłem ;p ),lusterko fotochrom, ksenon jednak wyjechał z fabryki ;p, no i potwierdzona reszta :)

Zastanawiam się czy listew ozdobnych nie okleić karbonem...u ojca jest ten materiał drewno-podobny i nawet wygląda to ok...

A teraz takie pytanie: czy wydech z a4 1.8T podejdzie do mojego?Bardziej mi się podoba podwójny wydech niż pojedyńczy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego z tego co mi wiadomo to podejdzie, tylko nie od quattro. Ja w swoim tdi-ku mam z 1.8T i bez żadnych przeróbek pasuje tylko musisz kupić z wieszakami. No i dokładka zderzaka na dwie rurki i aluminiową osłonę nad prawy wydech który dojdzie. Miejsce do przykręcenia wieszaków jest fabrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie zrobione jakieś 4tyś. Chodzi jak pszczółka.Spalanie przy spokojnej jeździe(głównie trasa, 20% miasto) wychodzi na stacji jakieś 7.5 litra.Aż sam byłem w szoku :naughty: Na dziada masakryczna jazda do 80 i zero ostrzejszego przyspieszania to wyszło trochę ponad 6 litrów. Jazda makabra,ale byłem ciekaw :decayed: Olej nadal tam gdzie był na bagnecie,zero ubytków :D Obecnie kilka planów się zmieniło.Blacharka i niektóre pierdółki będą musiały poczekać na przyszły rok.Teraz w sierpniu szykują mi się chrzciny synka i samochód ze względu na to że jedna osoba z którą jeździłem odpadła pójdzie w gaz.W przyszłym tygodniu czeka mnie jeszcze sprawdzenie cewki(bądź świecy)-wywaliło błąd spalania 2 cylinder i lekkie szarpanie na zimnym,wymiana oleju(już baniak czeka w bagażniku :banan: ) i ogólny przegląd co tam jeszcze by było :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to autko dostało nową oliwę z filtrem.Podłączona pod VAG-a aby sprawdzić co i jak.Olej teraz Mobil 5W30(wcześniej był Castrol),nadal będę obserwował czy nie ma zużycia oleju.Jedyny błąd jaki był to zbyt uboga mieszanka na pierwszym cylindrze(czy coś takiego). Może zacinać się wtryskiwacz...Wlany dodatek do paliwa, więc zobaczymy co się będzie działo.Od momentu skasowania błędu na razie cisza...Czekam też za terminem do gazownika, zobaczymy jak będzie po przerobieniu :)

---------- Post dopisany 22-08-2013 at 21:20 ---------- Poprzedni post napisany 06-08-2013 at 21:30 ----------

Od dziś już podtlenek eLPiGi :D Zrobione na razie jakieś 100km i zero różnicy między PB a LPG.Przełącza się nawet nie wiem kiedy.Instalka BRC.Na razie testuje przez 1000km później pierwszy serwis i ewentualne regulacje itd :) Od razu lepiej pod dystrybutorem.Już nie ma po prośbie do pełna usłyszeć ponad 300zł tylko koło 100 :naughty:

---------- Post dopisany 09-06-2014 at 11:00 ---------- Poprzedni post napisany 22-08-2013 at 21:20 ----------

No to minął już rok odkąd jesteśmy razem z A4 :wink: Zrobione trochę ponad 30 tyś.Co na razie musiałem zrobić to nieszczelność na kolektorze i tą blacharkę.Obecnie prezentuje się tak(na zdjęciu tyłu wygląda jakby była rysa a to odbicie jakieś padło,a nie chce mi sie w tym upale znów wychodzić i robić kolejnego ;p):

DSC_0438.jpg

DSC_0439.jpg

DSC_0437.jpg

DSC_0436.jpg

Szampon do mycia Megsa NXT Generation Car Wash i rękawica też Megsa robi robotę przy myciu :decayed: Jeszcze tylko jakiś wosk muszę znaleźć,ale do ręcznej roboty.

Dziś albo jutro dojdzie jeszcze tylna lampa i będzie git ;p

Z planów jeszcze w najbliższym czasie wymiana rozrządu,wymiana hamulców(przód i tył),montaż świateł dziennych DRL no i czeka mnie wymiana opon.I tu zobaczę jak z funduszami albo kupię same opony,albo fele z oponami :decayed: Szukałem 16' ale wybór bardzo kiepski,więc może się uda jakieś 17'...może czarne jak się uda znaleźć :banan:

Ogólnie jeździ bez problemowo,zużycie oleju jak dla mnie na luzie,gaz śmiga.Nic tylko tankuję i jeżdżę :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na Twoje autko to przypomina mi się moje gdy je kupiłem, większe koło i dokładki w kolor maluj będzie zupełnie inne autko :wink: bezawaryjności życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze delikatnie szyby przyciemnić (ale bez przesady), z czarną felgą i chromami może być nawet ciekawie hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor felgi kwestia gustu :decayed: Ale zdecydowanie maluj dokładki, efekt murowany - nie zawiedziesz się :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...