Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ARG] logi z analizatora spalin ze stacji diagnostycznej


MIIKEW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, byłem wczoraj na przeglądzie i gość mi sprawdził spaliny, oto wyniki

CO=0.00% obj

CO2=5.19% obj

HC=9.0 ppm obj

O2=13.810 % obj

lambda= ----------

qrde powiedział że coś jest z lambdą nie tak, czy to znaczy że jest do wymiany ? czy może coś jest innego, dodam że auto nie jeździ jak trzeba, strasznie przerywa przy dodawaniu gazu i nie pojedzie więcej niż 70-80km/h na biegu jałowym nie wejdzie na większe obroty niż 3000, aha a może ktoś powiedzieć jaką mam sonde ? rozejrzał bym sie za nową od razu :)

dziś bedę vagował wieczorem więc wrzucę tu logi, choć nie wiem jeszcze jakie :) ale właśnie sie zabieram za wertowanie forum, jak narazie czytam opis logowania diesli ale może benzyne też znajde(a może to to samo )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś bedę vagował wieczorem więc wrzucę tu logi, choć nie wiem jeszcze jakie :) ale właśnie sie zabieram za wertowanie forum, jak narazie czytam opis logowania diesli ale może benzyne też znajde(a może to to samo )

to nie to samo co dizel ... odczyt bledy silnika ... moze nakieruje co sie zesralo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwnie wygląda analiza spalin, ale ja akurat mało ich widziałem... może mateogda pomoże ;)

u mnie w AGN (bliźniaczy silnik 1.8 w A3jce) po wymianie sondy miałem :

CO 0.03%

CO2 14.55%

HC 51 ppm

O2 0.74%

lambda 1.031

CO cor. 0.03%

lambdę da się w miarę zdiagnozować vag-comem, tu masz kilka ciekawych tematów:

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_adp_moje_pierwsze_logi-t36357.0.html

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_adp96rlpg_iigen_duzo_pali_na_benzyniechyba_lambdalogi-t15731.0.html

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_aeb_jak_sprawdzic_sonde_lambda-t32188.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

002 lub 003 dynamicznie - przepływomierz,

032 ststycznie - korektor addatywny i multiplikacyjny,

033 dynamicznie - sonda lambda i korektor chwilowy,

oprócz tego 004 - temp. silnika i oczywiście odczyt błędow.

Mi to raczej wyglada na przepływkę -> małe CO i duże O2, pozatym przy padnietej sondzie auto jedzie (prawie) normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra teraz to jest już źle, tak napierd mi popychacze że mojego starszego 1.9TD B4 to jest najcichszym silnikiem na podwórku :wallbash:

potrzebuje dobrego mechanika na jutro bo w poniedzialek jade na wczasy a w tym momencie nie moge dobić 70km/h

czy ktoś zna w kraku takiego ?

aha podpiołem polskiegovaga z kablem mx1 ale kompletnie nie umiałem sie nim posłużyc jedynie co dostałem to liste błędów, skasowałem i walnołem jeszcze raz i wyskoczyło

18001 Dopasowanie do wysokości - sygnał poza tolerancją

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

17924 Zawór przełączający kolektora ssącego 1 przerwa

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

16514 Sonda lambda obwód (strona 1 czujnik 1)

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

moze ktoś pomóc w potrzebie :(

ach

na jałowym jak stoi przy 90 stopniach to obroty stoją w miejscu ale jak dodam gazu to do 2000 dojdzie ale to koniec potem musze odjąc gazu dodać itd i wtedy wyjde wyżej ale jak dodaje gazu to nagle obroty spadają i słysze takie buczenie jakby samo powietrze przez silnik szło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17924 Zawór przełączający kolektora ssącego 1 przerwa

Intake Manifold Changeover Valve (N156) Circuit Open

N156 (Zawór zmiany długości kolektora dolotowego )

[br]Dopisany: 25 Lipiec 2008, 23:10 _________________________________________________jako że to błędy przerywane, posprawdzał bym wszystkie kostki i połaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrde słaby ze mnie mechanik :(, może ktoś mi powie czy moze ta usterka powodować objawy jakie mam ?

no tylko ja nie wiem które te kostki sprawdzać, ale czy przez ten zawór silnik by tak świrował ? jak dla mnie to czarna magia, qrde ale sie wkopałem, a juz zapłaciłem za domek nad jeziorem ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18001

problem z powietrzem... przepływomierz, rury... może przepustnica ?

17924

test w kanale 95 (grupa silnika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh doszedłem co jest nie tak, cały syf co mi sie robił z silnikiem był powodowany zwaloną przepływką, wystarczy że wypne z niej wtyczke i chodzi jak złoto samochodzik, tylko pewnie bedzie dużo palił ale w znalazłem sklep gdzie jak oddam stary przepływomierz to mi dadzą za 240 nowy bosha więc chyba sie opłaci no nie ? bo zamiennik kosztuje 150 pln ale nikt go nie poleca .

mam takie programy :

VAG COM 208.1 PL

VAG COM 311.2

vag pl 2.1

vagCom 2081

VAG-Com 409

v-explorerOBD

VWTool 2.0.9

Audi-VWTool Version2.0.9 [Car Diagnostic Program].exe

iso9141x VW AUDI VAG TACHO SOFTWARE.exe

którego użyć najlepiej żeby tu na forum zamieścić wyniki i jakby ktoś mi jeszcze powiedział jak mam to zrobić, bo nie jestem obyty w tym za bardzo a wszystkie posty jakie znajduje mi wyszukiwarka dotyczą diesli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...