Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stuki w zawieszeniu TYŁ


szefmuzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Koledzy mam problem. Jestem po wymianie amortyzatorów przód i tył Audi a4 b5 95r. i problem jest z tylnym zawieszeniem. Jadąc po nierównościach słyszę stukanie jakby plastików. Amortyzatory ściągałem już chyba z 5 razy. Zdjąłem nawet wszystkie osłony i odboje. Amortyzatory po ugięciu są twarde, myślę że aż za twarde - zrobiłem podbicie na łożyskach, ponieważ sądziłem, że za nisko siedzi i to może dawać taki efekt stukania, ale to nie to. Boczki rozbierałem i powpychałem gąbkę bo sądziłem, że to może jakieś przewody luźne biją o blachę, lecz to nie to.

Co to może być? POMÓŻCIE!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz jeszcze raz dokładnie czy masz dobrze dokręcony amortyzator,jeśli gwinty są całe na górnym mocowaniu kolumny do nadwozia to załóż dokładnie odbój z osłoną. One też mogą wydawać takie odgłosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiej firmy masz amortyzatory. Bo są opinie ,że te tańsze warianty potrafią stukać już w kartonikach. Ja nabyłem rekomendowane przez wielu na tym forum kayaby i okazało się ,że są czeskiej produkcji. Tak ,że mity o jakości między bajeczki można wsadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki efekt rok temu, okazało się że uszkodził się amortyzator. po wyjęciu ścisnąć go ręką nie mogłem - był twardy jak beton. Wsadziłem nowe Sachsy i problem zniknął.

Może mechanik źle podkładał tylne kolumny ? Jest tam trochę elementów i trzeba je wkładać w odpowiedniej kolejności, a z mechanikami często różnie bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może macie jeszcze jakieś pomysły co może być skutkiem tych stuków z tyłu ? tuleje tylnej belki lema wymienione. amortyzatory bilstein wymienione .odlony i odboje nowe i nadal cos puka. poduszki amortyzatora takze powymieniane. może to gumy na ktorych opiera sie sprezyna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie zamowilem nowe jutro odbieram wiec w tym tygodniu je wymienie. koszt niewielki zakupu kompletu wiec odrazu kupilem. mam nadzieje ze to rozwiaze moj problem.

---------- Post dopisany 04-10-2013 at 17:08 ---------- Poprzedni post napisany 24-09-2013 at 22:19 ----------

wymiana gum nic nie dała.nadal jest te pukanie. jak gdyby metal w plastik albo plastik

---------- Post dopisany at 17:18 ---------- Poprzedni post napisany at 17:08 ----------

pomoze ktos?? te pukanie staje sie nie do zniesienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo i okazało się że to była tuleja w belce po wymianie jak ręką odjął oczywiście wymieniłem dwie tuleje :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź może podnieś jedną stronę i po uderzaj w koło z buta pod różnymi kątami, potem drugą, a potem może tłumik, nie wiem co tam jeszcze może być,masz hak może stelaż od niego się poluzowal

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

---------- Post dopisany at 18:43 ---------- Poprzedni post napisany at 18:35 ----------

A jak podniesiesz koło to czy osłona amora jest nałożona na ten plastikowy pierścień na dole tak że się trzyma go jak się koło podniesie i nie wisi luźno?

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem tylko ,że dźwięk był metaliczny ,wymieniłem sprężyny ,amorki ,silentblocki w belce i kazałem wymienić wszystkie śruby trzymające belkę i je pożądnie dokręcić.

Po paru dniach stukanie powróciło okazało się ,że dolne mocowanie amorka w belce jest wyrobione i po prostu amorek w belce latał dokręcanie śruby nic nie pomogło mój mechanik magik naprawił mi to ,jak? nie chciał zdradzić stukanie ucichło i mam spokój. Może to Ci pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...