Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Rodzaje Lista Liczników - Monochromatyczne I Kolorowe (Wersja Europejska)


Slawek

Rekomendowane odpowiedzi

Patrzył mi 2 programami i mówił że ten z 2002 ma jakiegoś innego softa czy coś takiego. Zdjął immo to znów nie dział klimatronik. Panowie znacie rozwiązanie tego problemu? Bo nie chcę kupować nowy licznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem może być z immo ,sposobem sczytywania prędkości

Co do klimatronika to czy poprawnie spisał informacje ze starego do nowego?

Żeby wszystko sprawnie chodziło to trzeba spisać wszystko ze starego licznika i wpisać to w nowym

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem może być z immo ,sposobem sczytywania prędkości

Przecież ten fachura nie doszedł nawet do zagadnienia odczyt prędkości bo nie jest w stanie ogarnąć IMMO.

Co do klimatronika to czy poprawnie spisał informacje ze starego do nowego?

Nic nie spisał. Tylko jak mówi sam zainteresowany:

Zdjął immo to znów nie dział klimatronik.

A nie ma czegoś takiego jak IMMO off w liczniku. Niektórzy wywalenie obszaru odpowiedzialnego za IMMO nazywają jako off, ale żaden off to to nie jest.

dEF też można by było nazwać IMMO off bo wywala obszar IMMO.

Ale do rzeczy przy wywaleniu z eepromu obszaru IMMO, czyli niby ten off dla niektórych, normalnymi objawami są np. problemem z klimatronikiem czy wentylatorem.

Podsumowując, trochę mi się nie chce wierzyć, że te liczniki mają te same nr bo nie było by problemu z dopasowaniem IMMO. Chyba, że taki fachowiec.

Jest jeszcze opcja przypuszczać, że licznik ori w aucie jest noncrypto, a takowe były w 2001r, a licznik ...900G jest crypto i nie potrafi tego ogarnąć, ale wtedy nr na pewną nie będą takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczniki mają na 100% takie same numery to akurat pewne. Tylko mówił mi że do 2002r był inny soft a ten co kupiłem po 2002 ma inny i jest problem z immo właśnie nie chciał zaakceptować Pinu ten nowy licznik i z tym jest właśnie problem, a pin jest prawidłowy bo na dwóch różnych programach podany był taki sam. I stwierdził że musi być licznik z 2001 roku. Wyłączył immobiliser zmienił ilość km i odpalił go ale niestety klimatronik już nie działał i migało immo. Więc już nie wiem co mam robić kupować nowy licznik czy jest sposób żeby go poprawnie zaproponować?

Liczniki mają na 100% takie same numery to akurat pewne. Tylko mówił mi że do 2002r był inny soft a ten co kupiłem po 2002 ma inny i jest problem z immo właśnie nie chciał zaakceptować Pinu ten nowy licznik i z tym jest właśnie problem, a pin jest prawidłowy bo na dwóch różnych programach podany był taki sam. I stwierdził że musi być licznik z 2001 roku. Wyłączył immobiliser zmienił ilość km i odpalił go ale niestety klimatronik już nie działał i migało immo. Więc już nie wiem co mam robić kupować nowy licznik czy jest sposób żeby go poprawnie zaprogramować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety szklanej kuli nie mam. Czy to 2001 czy to 2002 to IMMO można zrobić bez najmniejszego problemu.

Nie wiem czym ten gościu się podłączał i czy w ogóle wie co robił. Jak PIN-em nie mógł się zalogować to zapewne źle odczytał, albo coś źle robił, albo nie ma odpowiedniej wiedzy.

Nie będę zgadywał bo to nie ma sensu. Zrobić się da. Chcesz się przekonać to przyjeżdżaj, a nie to szukaj na miejscu sposobów, abyś osiągnął zamierzony cel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jestem umówiony z następnym fachowcem. A gdzie miałbym przyjechać?

Ok licznik zakodowany ale jest problem z kontrolka poziomu płynu do mycia w wersji 2002 jest on a w mojej 2001 nie ma da się go wyłączyć? Czy trzeba masować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czy trzeba masować?

Jak nie masz czujnika w zbiorniczku i instalacji to tak.

Zajrzyj do pin-outu licznika i odpowiedni pin od czujnika poziomu płynu daj na masę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czujnika ale mechanik mi to zrobił. Trzeba bylo poprostu dodać w komputerze że nie ma czegoś takiego u mnie w samochodzie a nie odjąć. I działa cacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8E0920931 lub X

8E0920S lub SX

8E0920930HX

8E0920932QX

SZUKAM LICZNIKÓW O TYCH NUMERACH POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy taki licznik podejdzie do mnie

15672507_1282794595111815_50889447061668


Data produkcji mojego wozu to druga połowa 02r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki czy ktoś moze mi powiedzieć jaki licznik do mnie podejdzie?

WAUZZZ8E13A406396

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie odnośnie zegarów posiadam wersję : 8E0 920 930J RB4 kolorowy FIC

Muszę zmienić zegary z tego względu że fic mi wariował jak zamykalem drzwi i zamykalem auto centralnym to dostawał podświetlenie i się palił cały czas aż akumulator padł. Teraz pytanie czy wymiana jest konieczna całych zegarów? A dwa jak chce zmienić zegary to nr seryjny musi być taki sam czy np może być inny ? Nie koniecznie zależy mi na kolorowym FIC.

DZIĘKUJĘ za odpowiedź

Edytowane przez lukasz9199
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie licznika pokazują mi się takie błędy 01315 jednostka sterująca skrzyni biegów i 01207 jednostka sterująca dodatkowego ogrzewania j364. Kasowanie tych błędów nic nie daje.Jest jakiś sposób na ich usunięcie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie licznika pokazują mi się takie błędy 01315 jednostka sterująca skrzyni biegów i 01207 jednostka sterująca dodatkowego ogrzewania j364. Kasowanie tych błędów nic nie daje.Jest jakiś sposób na ich usunięcie ?

kodowanie w adaptacji 10 :hi:

Channel 060: CAN-Databus Powertrain (Installation List)
  • +00001 = Engine (Standard)
  • +00002 = Automatic Transmission (Optional)
  • +00004 = Brake (Standard)
  • +00016 = Airbag (Standard)
  • +01024 = Instrument Cluster (Standard)
Channel 061: CAN-Databus Comfort (Installation List)
  • +00001 = Central Electronics (Standard)
  • +00002 = Comfort System (Standard)
  • +00064 = Trailer (Optional)
  • +00128 = Convertible Top (Optional)
  • +00256 = Instrument Cluster (Standard)
  • +00512 = Tire Pressure Control (Optional)
  • +01024 = Steering Column Electronics (Standard)
  • +02048 = Climate Control (Standard)
  • +32768 = Auxiliary Heating (Optional)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Proszę Was o pomoc muszę zmienić licznik posiadam obecnie 8E0 920 930J szukałem identycznego na allegro , olx nigdzie nie mogę dostać takiego. Mogę założyć 8E0 920 900G czyli niby modelowo ten sam tylko czerwony fic?

Bardzo proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.01.2017 o 14:26, wrclaguna napisał:

kodowanie w adaptacji 10 :hi:

Channel 060: CAN-Databus Powertrain (Installation List)

  • +00001 = Engine (Standard)
  • +00002 = Automatic Transmission (Optional)
  • +00004 = Brake (Standard)
  • +00016 = Airbag (Standard)
  • +01024 = Instrument Cluster (Standard)

Channel 061: CAN-Databus Comfort (Installation List)

  • +00001 = Central Electronics (Standard)
  • +00002 = Comfort System (Standard)
  • +00064 = Trailer (Optional)
  • +00128 = Convertible Top (Optional)
  • +00256 = Instrument Cluster (Standard)
  • +00512 = Tire Pressure Control (Optional)
  • +01024 = Steering Column Electronics (Standard)
  • +02048 = Climate Control (Standard)
  • +32768 = Auxiliary Heating (Optional)

Dzięki, błędy zniknęły. Jednak wciąż mam problem z airbag. Po 15 minut się zaświeca, vin w kanale 81 jest wprowadzony. Miał ktoś taki przypadek po zmianie licznika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano , pany  mam taki numer licznika 8E0920 900G  , z jakim numerem mam szukac kolorowy licznik . ?? z góry dzieki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano , pany  mam taki numer licznika 8E0920 900G  , z jakim numerem mam szukac kolorowy licznik . ?? z góry dzieki...


8E0920930J

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie wiem jaki mam numer licznika bo auto na warsztacie czeka na naprawę, poza tym ponoć jakiś baran ponoć go wymieniał, więc nie ma co się sugerować co mam a jedynie co będzie pasować. Czy na podstawie numeru VIN jesteście w stanie mi podpowiedzieć jaki numer mam szukać?

Dodam że to ma być anglik. Dziekuje

http://cloud.tapatalk.com/s/58c563dde248e/IMG-20170306-WA0000.jpg?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...